Baştan Çıkmaya Hazır Mısınız? Testi Yapın…Anlayın…

cilek[1]

 

Herkes iyi insanları sever ve çoğumuz hayatlarımızı iyi birer insan olarak yaşamaya çalışırız. O zaman neden dünya yüzünde her zaman iyi olan insan sayısı bu kadar azdır? Ne kadar gayret ederseniz edin öyle günler, öyle zayıflık anları vardır ki kötü olmak insana iyi olmaktan kolay gelir. İster otoyolda hızlı araba sürmek, ister sınavda kopya çekmek ya da ofisten bir kutu kalem araklamak… Hepimizin gurur duyamacağımız hareketleri vardır.

Gerçekten iyi bir insan olmanın yolu kişiliğimizdeki kötü yanları kabullenmek ve omzumuzdaki şeytan kulağımıza fısıldarken azize gibi davranmamak ve mükemmel olmadığımızı bilmektir. Hepimiz zaman zaman baştan çıkarız. Ama şimdiki senaryoda yakalanabilirsiniz.

1. Şehir dışında bir yürüyüşte nefis çileklerle dolu bir tarlaya geldiniz. Mideniz guruldamaya başladı ve etrafta kimsecikler yok. Siz ve bedava öğle yemeği arasında sadece bir çit var. Çitin yüksekliği ne kadar?

2. Bahçeye girdiniz çilekleri yemeye başladınız. Kaç tane yediniz?

3. Birden çileklerini çalmakta olduğunuz çiftçi ortaya çıktı ve size bağırmaya başladı. Kendinizi savunmak için neler söylediniz?

4. Tüm olan biteni bir kenara bırakıp söyleyin, çileklerin tadı nasıldı? Ve çilek çalma maceranız sona erdikten sonra kendinizi nasıl hissettiniz?

Yanıt:

Çilekler (baştan çıkarıcı kırmızılıkta ve sulu) cinsel arzu ve çekiciliğin sembolüdür. Bu senaryo için verdiğiniz cevaplar sizin yasak ilişkiye vereceğiniz tepkileri gösterecektir,

1. Çilek bahçesinin etrafındaki çitin yüksekliği sizin kendinizi kontrol yeteneğinizin ve cinsel dürtülerinize göstereceğiniz direncin derecesini gösterir. Çit ne kadar yüksekse sizinde savunmanız o kadar güçlüdür. Tamamen kapalı bir çit düşünenlerin takdire şayan bir sınırları var. Çileklerin sadece çıtalar arası diz yüksekliğinde iple çevrili olduğunu söyleyenleriniz aşk alevleri arasında cayır cayır yanma riski taşırlar.

2. Çaldığınız çilek sayısı aşık olduğunuz (ya da arzuladığınız) inandığınız kişi sayısını gösterir. Eğer bir tane yedikten sonra durduğunuzu söylediyseniz aşk hayatında sadık birisiniz. İki haneli sayılarla cevap verenlerinizin ciddi olarak libidolarını frenlemeyi düşünmelidirler. Kimse o tempoda uzun süre yaşayamaz.

3. Çiftçiye söylediğiniz sözler yasak bir ilişki sırasında yakalanırsanız söyleyeceklerinize eştir. Sizin özürünüz neydi?

“Özür dilerim. Söz veriyorum bir daha yapmayacağım.” Kimi zaman itiraf etmek ve iyi davranmaya söz vermek paçanızı kurtarmak için en iyi yoldur.

“Çok güzellerdi. Elimden bir şey gelmedi.” Aslında elinizden bir şeyler geldi; başkasının çileklerini yediniz! Ama dürüstlük en iyi davranış şeklidir.

“Çilekler harikaydı! Birkaç tane daha yiyebilir miyim?” Çiftçilerin av tüfekleri vardır. Eşlerin boşanma avukatları. Neyse ki sözlerinizi değiştirmek için hala şansınız var.

4. Maceranız ve çileklerin tadını açıklayıcı sözleriniz geçmiş ilişkiniz hakkında düşündüklerinize eştir.

“Aslında göründükleri kadar lezzetli değillerdi. Bütün bunlara değmezmiş.” Çoğu yasak ilişki için doğru sözler. Bu da bir tecrübe oldu diye düşünün ve geçmişte bırakın.

“Çok tatlıydı! Sulu ve Lezzetli! Daha önce hiç böyle bir şey tatmamıştım.” Sizin aşka aşık olduğunuzu söyleyip konuyu kapatalım.

“Çilekler fazla güzel değildi ama tüm olay eğlenceliydi.” İstatiksel bir bakış açısıyla siz suç tekrarlamada yüksek risk grubuna dahilsiniz.

kaynak-leblebi tozu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: