Aloe Vera İle Kilo Vermenin 4 Yolu

aloe[1]

Aloe vera vücudun toksin ve atıklardan arınmasına yardımcı olur. Çilek, ananas veya zencefille karıştırarak harika içecekler hazırlayabilirsiniz ancak bu arınma yöntemini en fazla 10 gün uygulayabilirsiniz.

Aloe vera ile kilo vermek mümkün mü? Aloe vera gün geçtikçe hem sağlık hem de kilo verme alanlarında daha sık kullanılmaya başlanan bir bitkidir. Aloe, arındırıcı özelliği sayesinde vücudumuzdaki fazla yağları atmamıza yardımcı olur. Bu yazımızda sizinle, sağlıklı bir şekilde aloe vera ile kilo vermenize yardımcı olacak 4 tarif paylaşacağız.

Aloe vera ile kilo vermek mümkün

kilo

  • Aloe veranın kilo verdirici özelliği gittikçe daha çok kişinin kulağına ulaşıyor. Her gün bu güzel yaprak ve içerdiği jelin yeni kullanım alanları keşfediliyor. Tamamen doğal olan bu jel, beslenme düzeninize eklendiğinde kilo vermenize yardımcı olabilir; bu yüzden pek çok sağlık uzmanı çeşitli aloe vera tüketme yöntemleri önermektedir. Peki aloe vera kilo vermemize nasıl yardımcı oluyor?
  • Aloe vera doğanın bize sunduğu, bedenimizdeki atıklardan kurtulmamızı sağlayan harika bir arındırıcıdır. Bunu aloe veranın içerdiği, uygun miktarlarda tüketildiğinde arındırıcı özelliği olan aloin sağlar.
  • Aloe vera yağ yakmanıza yardımcı olabilir. Evet doğru okudunuz. Aloe vera metabolizmanızı hızlandırıp yağ asitleri üretilmesini arttırarak fazla yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur.
  • Ayrıca, aloe vera doğal bir laksatiftir. Bu sayede bağırsaklarımızın daha iyi çalışmasını ve yiyecekleri daha iyi sindirmemizi sağlar ve bedenimizin doğal dengesini korumasına yardımcı olur.

Aloe vera ile kilo verme yöntemleri

Aloe verayı kilo vermek için en rahat meyve suları veya smoothielerle karıştırarak kullanabilir ve bu şekilde bitkinin yağ yakıcı ve arındırıcı özelliklerini arttırabilirsiniz.

1- Aloe vera ve limon suyu

aloe jel

Bu karışımı her sabah kahvaltıdan önce içmelisiniz ve içtikten sonra en az 1 saat bir şey yememelisiniz. Bu karışım bedeninizdeki toksinleri atmaya yardımcı olur ve bağırsaklarınızı temizleyerek güne dinç başlamanızı sağlar. Ayrıca bu karışımın hoş bir tadı vardır.

Bu güzel karışımı hazırlamak için bir bardak suya bir limonun suyunu sıkın ve içine bir yemek kaşığı aloe vera jeli ekleyin. Aloe vera bitkisinden jel çıkartmak için, aloe vera yaprağını bir bıçak ile dikkatlice uzunlamasına ortadan bölün ve kaşık yardımıyla içerisindeki jeli sıyırın. Jel suyun içerisinde tamamen eriyene kadar karışımı ısıtın. Ardından bir yemek kaşığı bal ekleyin ve hala ılıkken için.

2- Portakal, çilek ve aloe veralı smoothie

cilekli-smoothie

Çileğin kilo vermede size yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Çilek hem düşük kalorilidir hem de şeker hastalarının tüketimi için de uygundur.  Ayrıca çilek bol miktarda lif içerir, doğal bir idrar söktürücüdür ve vücudumuzun su tutmasını önleyen harika bir arındırıcıdır. Çileği portakal suyu ve aloe vera ile karıştırarak hem vücudunuz hem de kanınız için harika bir içecek hazırlayabilirsiniz.

Bu smoothie hem fazla yağları yakmanıza yardımcı olacak hem de sindirim sisteminize iyi gelecektir. Hazırlamak için, üç çileği dilimleyin, bir portakalın suyunu sıkın. Çilekleri, portakal suyunu, 1 yemek kaşığı aloe vera jelini ve bir bardak suyu blendırdan geçirin. Sabahları aç karınla içmenizi öneriyoruz.

3- Ananas, salatalık ve aloe vera suyu

ananas

Bu karışımı ne zaman içmelisiniz? Yemekten sonra içmeniz daha yararlı olacaktı. Bu sayede bir yandan bedeninizi arındırıp, fazla yağlardan kurtulurken bir yandan da ananasın sindirim sistemine olan faydalarından yararlanabilirsiniz. Salatalık bedeninizi nemlendirmek için harika bir sebzedir; ayrıca sindirim sistemine ve mideye çok iyi gelir.

Bu içeceği hazırlamak için yarım salatalık, bir dilim ananas, bir yemek kaşığı aloe vera jeli ve bir bardak suya ihtiyacınız olacak. Tüm malzemeleri blendırdan geçirin. Yemeklerden sonra için.

4- Aloe vera ver zencefil çayı

Bu çayı öğleden sonraları içmenizi öneriyoruz. Doğal bir anti-enflamatuar oluşu, arındırıcı etkisi, sıvı birikimini önlemesi, sindirime yardımcı olması gibi özellikleri ile bilinen zencefil, aloe vera ile bir araya geldiğinde vücuttaki fazla yağların atılmasına yardımcı olur.

Bu lezzetli ve şifalı çayı hazırlamak için bir yemek kaşığı rendelenmiş zencefil köküne ve bir tatlı kaşığı aloe vera jeline ihtiyacınız olacak. Zencefil ve aloe vera jelini bir bardak suya ekleyip kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kapatın; 10 dakika soğumasını bekleyip içebilirsiniz.

Kilo vermek için aloe vera içmek

elma

Aloe veranın tam etkisini görebilmek için beslenmenize dikkat etmeli ve düşük yağ içeren bir diyet uygulamalısınız. Beslenme düzeninize salata, sebze ve meyve gibi yiyecekleri daha çok ekleyerek, işlenmiş yiyecekler, rafine şekerler ve meşrubatlardan uzak durmalısınız.

Yukarıda paylaştığımız basit aloe veralı limon suyu ve portakallı smoothie tarifleri ile güne kendinizi arındırarak başlayabilirsiniz, ancak tam etkilerini göstermeleri için bir ay içerisinde en az 10 gün üst üste düzenli içmelisiniz. Ek olarak öğleden sonraları veya akşamları zencefil ve aloe veradan oluşan bir çay veya çilek ve ananas smoothiesini hazırlayabilirsiniz. Ancak aloe vera tüketiminize dikkat etmelisiniz, 10 günden uzun süre tüketmemelisiniz. Ayrıca aloe vera tüketmeye başlamadan önce, aklınızda bir şüphe varsa doktorunuza veya beslenme uzmanınıza danışmalısınız.

kaynak: sağlığa bir adım

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: