23 Mart Güneş Tutulmasında Ben Mi? Biz Mi?

56e1518c4ea54b6b624f99c0[1]

 

23 Mart 2016 saat 13:47 de 3 derece Terazi burcunda bir ay tutulması deneyimleyeceğiz.Gökyüzününde Ay Terazi Burcunda,Güneş ise Koç Burcunda tam karşı karşıya gelecek.Tutulma anında Aslan burcu yükseliyor olacak,yöneticisi Güneş Merkür ile kavuşumda.Aynı anda değişken burçlarda odak noktası Karmanın efendisi Satrun olan zorlayıcı bir de görünüm oluşacak.
Gökyüzü ne diyor olabilir bu görünümler eşiliğinde bize ?
9 Martta yaşadığımız Güneş tutulmasında değindiğim gibi,tutulmalar beklenmedik olay ve süprizleri beraberinde getiren enerjiler barındırırlar. Bir final dirve ortaya çıkan şeylerin görünür olmasıdır.Öncü burçlarda gerçekleşecek bu tutulma ise olayları daha da hızlandıracak.
Bu tutulmanın ana gündem maddesi ise BEN ve BİZ dengesini oluşturabilmek için hissedeceğimiz içsel ve dışsal olaylara hazırlıklı olmak.
KOÇ burcundaki GÜNEŞ bizden harekete geçmemizi,atak ve cesur olmamızı,bireysel kimliğimizi ortaya çıkarmamızı istiyor.Üstelik iletişimin ve ifadenin gezegeni Merkür ile kavuşumu ile bunu ifade etmemizi de istiyor. Koç Burcu eril enerji barındırır,kadın olalım erkek olalım içimizdeki eril yönün ifadesidir KOÇ Burcu. Tam karşısında yer alan Terazi Burcundaki AY ise bizden ilişkilerimizde diplomasi, nezaket, empati ve tepkilerimizde duyarlılık istiyor.Terazi Burcundaki Ay ise dişil enerjiler barındırır, hassastır,bu hassaslığı kararsızlığa kadar gidebilir.Bir ilişki içerisinde varolmaktır aslında istediği. Yöneticisi Venüs’ün şu sıralar Balık burcunda olması ilişki kurarken gerçekleri göremeyecek kadar hayalperest olmasına,ilişki içerisinde kendi kimliğini kaybedecek kadar dağılmasına yol açabilir.
İşte karşı karşıya gelen bu iki zıt enerji tutulma anının mesajını iletiyor bize :
Ben mi ? Yoksa Biz mi ?
Benim fikirlerim mi? Yoksa bizim ortak fikrimiz mi ?
Benim param mı ? Yoksa bizim sahip olduklarımız mı ?
Bana ait olan değerler mi ? Yoksa ortaklaşa oluşturduğumuz değerler mi ?
Benim sahnede olmam mı ? Yoksa birlikte aynı amacı taşıyan gruplar içinde sahnede olmamız mı ?
Listeyi uzatabiliriz istediğimiz kadar.Ancak olan şey şu ki bu sorular dengeyi sağlamakla ilgili ki bizi zorlamaya,değiştirmeye başlayacak. Tutulma olay bazlı hepimizin hayatına bir şeyler getirecek.Toplum olarak akıl ve ruh sağlığımızı sarsacak olaylar yaşadığımız şu günlerde huzura ve içsel barışa oldukça ihtiyacımız var. İçimizdeki savaşlar, huzursuzluklar,öfke patlamaları devam ettiği sürece dışımızda da göreceğimiz olaylar maalesef içimizin yansımaları olacaktır. Bu durumda ne kadar sağlıklı bir ilişki içerisinde olabiliriz ki ?Dualitelerimizde orta yolu bulamadığımız her durum ve olay bizleri daha da umutsuz ve depresif bir yapıya büründürecek. Üstelik 25 Mart tarihinde karmanın lordu Satrun gezegeni de retro yapmaya başlayacak ki kadersel olarak ilahi adalet arayışımızda hayal kırıklıklarına uğramamak için inançlarımızı da sorgulatacak bizlere.
Hepimiz bu tutulma etkisi ile ilişkilerimize bir kez daha göz atacağız,sorunlu birliktelikler,pamuk ipliğine bağlanmış ilişkiler ve ortaklıklar teker teker hayatımızdan çıkabilir. Şayet güçlü ve sağlam temellere oturtulmuş bir ilişki içerisindeysek bu resmi bir imza ile tamamlanabilir.Ancak yine de temkinli olmakta,mümkünse radikal kararlar almak için acele etmemekte fayda var.Bir proje üzerinde çalışıyorsak bunu tamamlayabiliriz.Devam eden hukuksal bir sürecimiz varsa bu sonuçlanabilir tutulma sonrasında.
Tutulmadan hangi burçlar ,nasıl etkiler alacak diye bakacak olursak;
En büyük etkiyi ÖNCÜ burçların 0 ve 8 derecede yerleşmiş gezegenleri olanlar,KOÇ/TERAZİ/OĞLAK/YENGEÇ burçları alacaklar.Bu bir ay boyunca sakin ve sağduyulu olmalarında,diplomatik bir iletişim tarzı oluşturmalarında fayda var. Koç burcundaki Merkür-Güneş kavuşumu dilimizin ayarının olmayacağını da gösteriyor, dilimizle başımıza iş açabiliriz,sonradan pişman olacağımız kelimeler çıkabilir ağzımızdan, aman dikkat.
DEĞİŞKEN Burçların 28-30 derecesinde gezegen yerleşimi olanlar,İKİZLER/YAY/BALIK ve BAŞAK Burçları olaylara olabildiğince gerçekçi bir bakış açısı ile yaklaşmalılar.Satrun gezegeni onlardan olabildikleri kadar disiplinli olmalarını,çalışmalarını istiyor.Söyledikleri ve yaptıkları tutarlı olmalı,somut değerler üretip çok fazla hayalciliğe kapılmamalılar,aksi taktirde hayalkırıklığı yaşamaya açık bir dönemdeler.
SABİT Burçlar yani ASLAN/KOVA/AKREP ve BOĞA burçları ise kendilerinin yarattığı
değil daha çok dışarıdan onlara gelen,onlara çarpan etkiler ile uğraşacaklar.Bu bir hastalık olabilir,bir seyahat planının iptali olabilir,kardeş ya da komşuların bir sorunu olabilir.İlişkilerde bu dönem içerisinde sağduyu ve temkinli olmakta ,olanı olduğu gibi kabul edip,değiştiremeyecekleri şeyler için kendilerini hırpalamamakta fayda var.
Hepimize farkındalığımızı bir üst boyuta taşıyabilecek olaylar ve kişiler getirmesini diliyorum bu dolunayın.Birlikte ,sevgi ve huzur dolu güzel günlere…
HÜLYA DEĞER

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: