KENDİNİZDEN VAZGEÇTİĞİNİZDE BEDENİNİZDE NELER OLUR?

4194_degersizlikduygusu-300x152[1]
Her şey Midenizle başlar, kabullenemediğiniz sorunlar ilk başta Mide’nize vurur, Birilerine yararlı olma, onlara elinizden geleni yardım etme düşüncesiyle kendinizde vazgeçersiniz. Kendinize değil de başkalarına yararlı olma ihtiyacı, “o kişiler, ben olmadan yaşayamaz” düşüncesi sizi yiyip bitirir ise, bu düşünce ve duygu sizde değişmediği sürece mide amelyatı olsanız da iyileşemezsiniz.
Yardım etme ihtiyacını hissettiğiniz insanın, siz olmadan yaşayamaz düşüncesi size ait, ya onun sizin yardımınıza ihtiyacı var mı?
Ve sonraki adım ise….
Şekerli yiyeceklere açlık duyduğunuzda, endişeli düşünceler ürettiğinizde, kendinizi dış dünyaya kapattığınızda, kendinizi kaybolmuş hissettiğinizde, sürekli doyumsuzluk yaşadığınızda, fazla uyuyorsanız, kendinizi depresif hissettiğinizde ve unutkanlık başladıysa DİKKAT!!!
Beyniniz mutluluk hormonu üretemiyor, çünkü üretmesi için hiç bir neden göremiyor ve hayattan zevk alamaz olursunuz. Genç yaşta bunu yaşarsanız Diyabet1 neden olabilir, orta yaş üzeri ise Diyabet2 ye neden olabilir.
Artık kendinize dönmeve iyileştirme zamanı.
KAHKAHA atabileceğiniz bir durumu düşünün, sizi mutlu eden anılarınızı düşünün veya size mutluluk verecek anılar yaratın, ki beyniniz yeniden mutluluk hormonlarınızı üretsin ve Hayata yeniden katılın, katılın ki YAŞAYIN! Sizi ne mutlu ediyorsa onu yapın, bırakın “başkaları ne der” düşüncesini.
Not: Resimde gördüğünüz Dalak/Pankreas bölgenize devamlı ovma veya hafif vuruşlar yapabilirsiniz. Doğru yeri bulabilmek için ilk ovmanızda veya vuruşunuzda acı hissetmeniz gerekiyor, çünkü orada birikmiş toksinler vardır ve siz oraya her işlem yaptığınızda oradan atılacaklardır ve zamanla o acı hissiniz yok olacaktır.
Hayattan tat almayı kestiğinizde bir sonraki zarar görecek organınız ise KALP’tir

Kaynak: Bütünsel Sağlık Koçu Nermin Doğruoğlu

55kopuk_Pankreaslage[1]

4 Responses to “KENDİNİZDEN VAZGEÇTİĞİNİZDE BEDENİNİZDE NELER OLUR?”

 1. nevin kalafatoğlu Says:

  Neden dalak bölgemin acıdığını bu yazınızla çözdüm…O kadar çok büyük operasyonlar geçirdim, daha 4 gün önce mr çekildi… Sonucunu almadım. 🙂 Teşekkür ederim…

 2. motie53 Says:

  İlginç!

 3. naciye olaştagöz Says:

  ben naciye olaştagöz…bende bu okududğum yazınızın konusunda kendim iyaşadım..çünkü bende öyle bensiz yapamaz bana ihtiyaçları var diye kendi hayatımı yıllarca erteledim ..şurdaki bütün hastalık şikayetlerim 6 yıldır var…ama gülümsemeyi başarıyorum ben kafamda cocukken mutluluk oyunu kurdum ve ne olursa olsun benim gülümsememi engellemiyecek..ve ben bunu başardım..gülümsüyorum …evet bu yıl kafam beynim yorgun unutkanlığımda başladı..arada yinede takılıyor..yane bende kendimden önce aile arkadaş ve çevre insanlarımız geliyor bu yapımı değişteremiyorum…ne yaptıysam olmuyor..kendim işin yaşıcam yapıyorum ama sıkılıyorum alışmışım insanlarla uğraşmayı..öyle işte sayın hocamm..iyileşmem zor gibi..tşkr ederiz bilgileriniz için çol güzel ve özenle hazırlanmış bizler için..emeğinize saglık tşkrler.

 4. ESRA Says:

  Evrenin bana yine bir mesaj yolladığını hissediyorum. Gerçekten şu son birkaç aydır öylesine yok olmuş hissediyorum kendimi. Oysa bir sebep olmadığını yakın çevrem ısrarla söylüyor. Aslında son 3 senedir. çok istediğim bir şehirde ve sevdiğim bir insanla evliyim. Ancak ölüm korkusu, beni bitiriyor. Zaten var olan kalp rahatsızlığım son yıllarda hiç olmadığı kadar rahatsız eder oldu. Kendimi yorgun, çaresiz ve endişelerim ile kaybolmuş olarak buluyorum. Bu durumdan çok rahatsızım. tüm vicudum sanki konturolümden çokmış gibi. Tekrar toparlanmam lazım. Ancak başaramıyorum. bu konuda yardıma ihtiyacım var. AMA KİM??


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: