Siz Daha Çok Hangisinin Özelliğini Taşıyorsunuz?

12821620_1572683406380407_5859438932691744138_n[1]

ERİL VE DİŞİ ÖZELLİKLER

ERİL; olma net olmaktır. Kadınsı olan duyguların içinde bir o yana bir bu yana savrulmaz. Bir hedefi vardır. O hedefi belirler, emin adımlarla, cesaretle hedefine gider ve gerçekleştirir. ne istediğini iyi bilir ve arzu ettiği şeyi gerçekleştirir.
DİŞİ; ise duygularının gelgitleri arasında dans eder. Bütün duygular pil gibi zıt kutupludur. Kadın her iki uç arasında dönemsel olarak gider gelir. Bu yüzden kafası net değildir. Bir gün bir şey hayal ediliyorsan diğer ay başka bir hedefe doğru yönlenebilir.

ERİL; Erkek görsel olarak uyarılır. Seyretmeyi sever. Baktığı gördüğü güzellikleri dillendirir över. Onun tadını çıkartır. Çıplak bedenden tahrik olur.
DİŞİ; Kadın ruh tehşircisidir. Görülmeyi, fark edilmeyi, beğenilmeyi, seyretmeyi sever. Bu onun ruhunu yatakta da uyarır. Kadını tahrik eden erkeğin çıplak bedenini görmek yada yakışıklılığı değildir. O yakışıklı erkek tarafından beğenilmek güzel bulunmaktır.

ERİL; Erkek net olduğu için davranışları tutarlıdır. Sözünde durabilir. Zamana sadıktır. Sözleriyle davranışları birbirini tutar.
DİŞİ; Kadın ise tutarsızdır. Fakat kadının özelliği karşısındaki erkekte tutarlılığı aramak ve bulduğunda ona kendini teslim ederek güvenebilmektir.

ERİL; Erkek savaşçıdır. O olana kabul vermekten ziyade, durumu mantığıyla tartmak güvenli yada uygun bulmadığı alanları değiştirmek üzere mücadele verir.
DİŞİ; Kadın olana kabul verir. Bardağın dolu kısmına bakar ve boş kısmı yargılamaz. Burada kabul etmek kendi arzu ve ihtiyaçlarını yok saymak demek değildir. Tam tersine bunu yumuşacık, sevgi dolu ve alt yazılarla söyler. Sevmediği yanları değil sevdiklerini taktir eder. Sevmediklerini eleştirmeden ‘Bunu şu şekilde yapsak daha iyi olabilir.’ olarak ifade eder.

ERİL; Erkek kontrol eder, Duruma hakimdir. Kendine ait alanını korur ve kollar. Bir şeyler hedeflerine uygun yoldan çıkmışsa, kontrolü eline alır ve her şeyi rayına koyar. Kadını da kontrol etmek ister ve onu dış dünyaya karşı korumak ister.
DİŞİ; kadın ise güvenir sırt yaslar. Tam bir teslimiyet içindedir. Hayat güzeldir ve her şey nasıl olsa yolunda gidecektir. Kalbi ile erkeğe göre daha sıkı bir bağ içindedir bundan dolayı kalbine güvenir onunla hareket eder. Sırtını dış dünyadaki savaşan ve hedefine koşan erkeğe yaslar.

ERİL; Erkek bedensel aktivite gerektiren işeri yapar.
DİŞİ; Kadın ise kendine hazır gelen malzemeleri alır mutfağına girer. Pişirir, doyurur, sunar ve bundan da çok büyük zevk alır.

ERİL; Erkek verir, Kadınına servis vermeyi ister. Onun için uğraşmayı, emek harcamayı sever. Yataktada verme, nüfus etme, girme, boşaltma eylemi yapar.
DİŞİ; Kadın alır. Nüfuz edilmeyi, doldurmayı, peşinde koşulmayı, av olmayı sever. Yatakta da penisi ve erkeğini içine alır. Kabul verir.

ERİL; Erkek kadın için bir şeyler yapmayı, onun problemlerini çözmek ister. Problem çözmek onun yeteneklerinden biridir. Özelliklede bedensel kuvvet gerektiren işleri yapmayı sever. Memnun etmeyi ve kadınında memnuniyetle birlikte mutluluk ve coşku uyandırmayı ister. Yani eril yapar ve dişi taktir eder. Duygu belirtir.
DİŞİ; Karın duygusunu belli eder, bunu güzel ve yumuşak tonlarda ifade ederek alır. Aldığını taktir eder, vereni ise onurlandırır. ÖRN: bir kadının soğukta üşürken ‘cekedini bana ver, üşüdüm’ demesi uygun olmaz fakat ‘Hayatım, ben üşüyorum’ dediğinde erkek ceketini çıkarır kadına verir.

ERİL; Erkek özgür olmaktan zevk duyar. Özgür olmalı ve dünyayı fethetmelidir. Ruhunun hediyesini bulmalı, araştırmalı, keşfetmeli eğer aşık olmuşsa, keşfetmelerini kendi kadınınına sunmalıdır.
DİŞİ; Kadın Yerleşik hayatı sever. Sevilmek onun en önemli haz alanıdır. İlgi almalı, prenses muamelesi görmeli doyurulmalıdır.

ERİL; Erkek birşeye zihinsel olarak odaklanma yeteneğine sahiptir. Düşünme ve muhakeme yeteneği gelişmiştir. Her şeye önce mantığı ile yaklaşır. Duygularını kolayca kontrol edebilir.
DİŞİ; Kadın duygusal bedenini daha rahat kullanır. Zihni bulanıktır. Duygularını gösterir. Flört ederken bile duyguları ön plandadır. Eril bu duyguyu alır ve onu memnun etmek için eyleme geçer.

ERİL; Erkek her seferinde tek bir şeye odaklanır.
DİŞİ; Aynı anda pek çok şeyi kafasında çevirebilir.,

ERİL; Erkek dış özellikler, bedensel güzellik, para, güç ile daha çok ilgilenir ve tahrik olur. Bunun sebebi penisinin ve zihininin kalbinden daha önde olmasıdır.
DİŞİ; Kadın manevi güzelliklere önem verir. Gücü dışarda arar ve bunu erkekte bulmak ister.

ERİL; Erkek bireyseldir. Sorununu paylaşmaz. Tek başına çözmek ister. Zaten bulmaca çözmeyi, iz sürmeyi, av peşinde koşmayı, heyecana ve adrenaline meraklıdır. Eğer sorununu kendisi çözmezse, bu onun için bir güçsüzlük göstergesidir.
DİŞİ; Kadın sorunlarını anlatmayı, konuşmayı, kendini ifade etmeyi sever. Bir güce sarılmayı, bir omuzda ağlamayı yada güven ve şefkat hissini yakalamayı ister

kaynak: Dişilik okulu

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: