YETER Kİ İÇİMİZDEKİ GÜNEŞ TUTULMASIN….

fft64_mf1356436[1]

9 Mart Çarşamba günü saat 03:56 da Balık Burcunun 18 derecesinde bir güneş tutulması deneyimliyor olacağız. Tutulmalar hayatımızda ani gelişen ,karşı koyamayacağımız etkiler getirirler.Daha önceden “asla yapamam” dediğiniz ne varsa bir bir yapıverirsiniz tutulma ile birlikte.Zaman kavramımızla da oynar tutulmalar.Aylar, haftalar,hatta yıllar sürer dediğimiz olaylar bir bakmışız ki birer birer gelivermiş önümüze.
Tutulma Güney Ay Düğümü yönünde,Kiron kavuşumlu olacak.Yaralarımız şifası ile birlikte gelecek,elbette görmesini bilene…Bu düğüm yönünde gerçekleşen tutulmalarda genelde elden bir şeylerin çıkarılması,kaybedilmesi,bitirilmesi ve sonlanması yönünde etkiler hissedilir.Doğum haritalarımızda 18 derece Balık burcu , hangi yaşam alanımızda ifade buluyorsa işte orada bitişler ve ardından da yepyeni ,oldukça hızlı yeni oluşumlar deneyimleyeceğiz.
Uzun zamandır kangren olmuş bir ilişki,bizi aşağı çeken,fakat bi türlü dur diyemediğimiz bir kişi,kaybetmekten çok korktuğumuz ve dört elle yapıştığımız adeta kendimize sanal bir put haline getirdiğimiz olay,kişi ya da durumlar bu tutulma etkisi ile birer birer kayıp gidebilir elimizden.Bir nevi depremler yaratarak gönüllerde.
Bitişler ve başlangıçlar olacaktır hayat üzerinde,bu yaradılışın bir gerçeğidir de. Olaylara hangi cepheden,hangi bilinç düzeyinden bakıyorsak ona göre şekil vereceğiz işte yaşamımıza tutulma sonrasında.Hayatımızın altı üstüne gelecek diye korktuğumuz ,”insan” değil de “beşer” boyutundan baktığımız, o olmazsa yaşayamam, mahvolurum dediğimiz ne varsa işte elimizden gidecek, içimizdeki ışığı yok edecek,ebedi zindanlara atacaktır bizi.İşte o zaman içimizde GÜNEŞ TUTULMASI olacaktır…
Halbuki bilmiyoruz ki,hayatımızın altının üstünden çok daha güzel olacaktır belki de.O dört elle yapıştığımız şeyler bizi belki de hep “beşer” boyutunda tutacaktı,belki de “insan” olma yolunda hepimize bir şans ve fırsat sunuluyor bu tutulma ile .

Peki ne diyor bu tutulma bize ? Ne anlatmak istiyor ?

• Herşeyi en iyi sen bilemezsin.Kibrini,egonu bırak,benlik elbiseni çıkar ve ilahi olanla “bir” ol.Yaradana bırak,o senin için ve yarattığı her canlı için en doğrusunu ve en güzelini bilir.
• Gücünü aşan konularda bir kurtarıcı,bir “kahraman” gibi rol biçme kendine,bir anda “kurban” durumuna düşebilirsin.
• Günlük yaşamında kararsız,belirsiz,önünü göremediğin bir dönem içindesin.Bu yüzden depresif,unutkan,aldanmaya açık,yanılabileceğin günler olabilir.İyi düşün,iyi analiz et,maddi olarak elindekilerle yetinmeyi ve hatta ihtiyaç sahipleri ile paylaşmayı öğren.
• Unutma, bu bir geçiş ve uyanış dönemi.Tevekkül et.Sevgiye inan,umudunu kaybetme.Her bitiş yepyeni bir başlangıçtır.
Dua et,meditasyon yap,kendi ruhunu Yaradan’ın nuru ile bir et.
Dürüst ve alçak gönüllü ol.Çok çalış,çabala ama sonrasını senden daha büyük bir akla teslim et.Şüphesiz en doğrusunu en iyi O bilir.
İnanıyorum ki samimiyet ve çaba içerisinde,evrenin bu tutulma ile gönderdiği mesajı doğru okuyabilirsek işte o zaman İÇİMİZDEKİ GÜNEŞ HİÇ TUTULMAYACAKtır.Bu tutulmanın tüm bilinç düzeyindeki insanlara,bir üst boyuttaki idraki açmasını,ülkeme ve güzel insanlarına hayırlar getirmesini diliyorum….
HÜLYA DEĞER

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: