9 Mart Güneş Tutulmasının Burçlara Göre Etkisi…

Kova-Burcu[1]

Bugün hayat yolculuğumuzda astrolojik olarak oldukça etkili bir Güneş Tutulması ile yepyeni bir dönemeçten geçiyoruz.Güneş tutulmaları yepyeni enerjileri de getirir.Yeni haberler alabiliriz.Yeni bilgiler edinebiliriz.Öngörmediğimiz,hesapsızca,birden bire gelişmeler yaşayabiliriz.Değişken bir burçta oluşan bu tutulma ,hayatımızda değişimlerin de habercisi. Örneğin önümüzdeki günlerde sürpriz bir gelişme olabilir.Bir konuda kararsız ve çekimser kalmışızdır.İşte adım atmamız yönünde bizi karar vermeye zorlayacak koşullar oluşabilir.Bir konu belirsiz ise ,bir haber alıp o belirsizliği çözebiliriz. Güneş tutulması sonrasında gerçekleşecek olaylar hayatımızda taşları yerinden oynatabilir ancak kalıcı değişimler de beraberinde gelir.

Yaşadığımız olayların,aldığımız kararların telafisi mümkün olmayabilir.Onun için iki dinleyip bir konuşalım,olayları çok boyutlu değerlendirip kişisel önyargılarımızdan eleyerek aklıselim ile ele alalım.Tutulma etkisiyle kafamız karışabilir net düşünemeyebiliriz onun için yeni bir olay başlatmak yerine biraz dahabekleyebiliriz.Ve elbette bunları yaptıktan sonra da tevekkül içinde kalıp sonrasını Yaradan’a ,en yüksek akla teslim edelim.

Evren yeni dönem için süprizlerini zaten hazırladı ve vakti gelince bir bir önümüze gelecek.Bu yüzden “her ne olacaksa hayrımıza olacak “diyerek Yaradana güven ve teslimiyet içinde olmamız çok daha önmeli bu dönemde. Her doğum haritası kişiye özeldir.Ve bu tutulmanın etkisi de kişiye özel haritasında Balık burcu hangi yaşam alanında söz sahibi ise işte orada etki edecektir.

Doğum Haritası kişinin bireysel tekamülü için mükemmel şekilde tasarlanmış bir yol haritasıdır.Dolayısı ile de her burç aynı konularda bitiş ve başlangıçlar yaşamayacak bu tutulmada,hatta her aslan ya da her başak veya balık burcu da aynı şeyler yaşamayacak.Doğum Haritası bize özel bir tasarım çünkü,benzersiz,tıpkı parmak izimiz gibi J Ama genel olarak çok kısa olarak burçların aldıkları tutulma etkilerine bakacak olursak:

KOÇ:Kontrol edemedikleri durumlar yaşayabilirler ve bunun etkisi ile yalnız kalmak isteyebilirler.Bir tür inziva dönemi yaşayabilirler.Rüyalarınıza dikkat edin ,belki değişim dönüşüm mesajlarını rüyalarınızda alabilirsiniz.

BOĞA :Sosyal çevre ve arkadaşlıklarınız alanında etkili olacak tutulma.Aldanma veya aldatılma,ortak grup hedeflerinizde değişimler,ortak çalışmalarda iptaller olabilir.Ama aynı zamnada arkadaşlarınızı şifalandırdığınız bir dönem de olabilir.

İKİZLER :Kariyer evinizde gerçekleşecek bu tutulma,sizi iş hayatınızla ilgili bir dönemece yöneltebilir.Bitişler ve yeni başlangıçlar olabilir bu alanda.Ev ve işiniz arasında denge kurmakta zorlanabilirsiniz.Bu yön karmaşası yaratabilir ve stres hissedebilisiniz

YENGEÇ :İdeallerinzi,yabancı ülkelerle olan ilişkileriniz,ticari konular bu tutulma etkisi ile gündeminize gelebilir.Yurtdışına sürpriz bir seyahat gündeme gelebilir.Uzun süren bir hukuksal davanız varsa sonuç aldığınız bir dönem olabilir.

ASLAN: Eşinizin ve ortağınızın kaynakları ve finans durumu ile ilgili sürpriz gelişmeler olabilir.Borç-alacak konularına yoğunlaşabilirsiniz.Finansal konularda gerçekçi düşünmeli,risk ve spekülasyondan uzak kararlar almalısınız.

BAŞAK : “Tamam mı ? Devam mı?” işte ana gündem maddeniz. İlişkilerle ilgili konularda şartlar değişken bir durumda.Tutulma etkisi ile bir karar almaya itilebilirsiniz.Ama unutmayalım ki her ne oluyorsa bizim hayrımıza oluyor.Yaralıysanız eğer yaranız şifasını da içinde barındırıyor,açın kalbinizi ve kabul edin.

TERAZİ : İş ve yaşam koşullarında,günlük rutinlerinizde değişim ve dönüşümler kapınızda.Sağlığınızla ilgili konularda dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz.Tutulma ile birlikte ,sağlık konularında hayat kalitenizi arttırmaya yönelik değişimler yapabilirsiniz.

AKREP : Aşk yaşantınız,varsa çocuklarınız bu tutulmanın ana gündem maddesi olacak.Çocuğunuz yoksa sürpriz hamilelik haberleri olabilir.Çocuk sahibi olan Akrepler çocukları ile ilgili konularda sorumluluklarının arttığı bir döneme girebilirler. Aşk konusunda sürpriz başlangıçlar yaşanabilir.

YAY : Yuvanıza ve ailenize ait konularda değişimler kapınızda olabilir.Evinizi yenileyebilirsiniz.Taşınmanız da gündeme gelebilir.Yeni bir ev satın alabilir ya da varolan evinizi satabilirsiniz.Bu işlerle ilgilenmek sizi strese sokabilir.Balık burcundaki tutulma evinizin su tesisatında değişim yapmanızı gerektirebilir.

OĞLAK : Kardeşler,iletişim,yakın seyahatler gündeminiz olabilir tutulma sonrası dönemde. Dalgınlığınız yüzünden seyahatlerde eşya kaybedebilir,bilet rezervasyonlarında yanılgı yaşayabilirsiniz.Kardeşinizle olan ilişkilerinizde problemler varsa bunu şifalanacağı bir dönem.Yakın çevrenizle iletişim problemleriniz varsa bu konuda da çözüm girişimleriniz olabilir.

KOVA: Bu tutulma sizi finansal alanda düşünmeye ve kara almaya yöneltecek.Bütçenizi yeniden ele alıp,gelir-gider dengenizi gerçekçi bir şekilde yeniden yapılandıracağınız bir dönemden geçiyorsunuz.Hiç beklemediğiniz harcamalarınız size para kaybettirebilir.Ya da hiç ummadığınız yerden yeni gelir elde edebilirsiniz.Maddi konularda değişken koşullar söz konusu.

BALIK : Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşiyor.Öncelikle odak noktanız kendiniz olacaksınız.Sağlığınız ve fiziksel görünümünüz sizin için önemli olacak.Evli ya da bir duygusal ilişki içerisindeyseniz ;partnerinizle ilgili stres yaratan durumlar gündeminize gelebilir.Duygusal olarak üzüntü yaşayabileceğiniz,kendinizi boşlukta ,kararsız ve yönünü kaybetmiş olarak hissetmeniz mümkün.

Ancak her ne olursa olsun ,olaylara bireysel bakış açınız teslimiyet ve tevekkül içinde olursa (elbette yapabileceğiniz her şeyi yaptıktan sonra ) tutulma etkisi geçtikten sonra küllerinizden yeniden doğan ,bambaşka birisi de olabilirsiniz. Hepimize ve tüm insanlığa bir üst boyutta idrak düzeyini açan bir tutulma olamasını diliyorum..

HÜLYA DEĞER

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: