HANGİ BESİN NEYE FAYDALI?

12821530_794394397372031_3379542587790237416_n[1]

Besinlerin sağlık açısından vazgeçilmez öğeler olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bazı besinler var ki, tıpkı vücudumuzdaki organlara benzemekte ve bu sebeple benzediği organa daha çok fayda sağlamakta. Pek çok insan buna inanmayabilir, ama aşağıdaki makalemizi okuduğunuz zaman, siz de bize hak vereceksiniz.

👉 Armut : Armut şekil olarak kadın rahmine benzemektedir.. Bu sebeple de rahmim hastalıklarından koruyucu özelliği bulunmaktadır.

👉 Havuç: Havucu dilimlediğiniz zaman insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.

👉 Domates: Domateste de tıpkı kalpte olduğu gibi, dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermektedir.

👉 Üzüm salkımı: Üzüm salkımına dikkatli bakarsanız salkım hali ile kalp şekline benzer. Tane olarak da her bir üzüm tanesi, kan hücresi gibi görünür. Yapılan araştırmalar, üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

👉 Ceviz : küçük bir beyin görünümündedir. Ve beyin fonksiyonlar için faydalıdır.

👉 Fasulye : böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.

👉 Sap kereviz, Çin Lahanası ve Rhubarb (bizde yok): Bu üç sebze, kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür. Gıdanızda yeterli sodyom yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır.

👉 Patlıcan, Avokado ve Armut : Bu meyveler,kadınların rahim -rahim sağlığı ve fonksiyonlarını hedefler. Görünümleri bu organa benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve serviks (rahim) kanserini önlediğini göstermiştir.

👉 İncir: Tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.

👉 Tatlı Patates : Şekil olarak pankreasa benzeyen patates, şeker hastaları için özellikle faydalı bir besindir. Şeker hastalarında glisemik indeksi dengeler.

👉 Zeytin: Zeytin pek çok derde devadır. Ama özellikle, yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.

👉 Greyfurt, Portakal ve Diğer Narenciye Meyveleri : Hepsi de şekil itibari ile,kadın göğüsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.

👉 Soğan: Soğanın görüntüsü, vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitel katlarını yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur. Soğan doğramaktan nefret eden ve soğan doğrarken ağlamak istemeyen okurlarımıza duyurulur.

SEVDİKLERİNİZ İÇİN MUTLAKA PAYLAŞIN..!

Kaynak: sağlık haberleri

One Response to “HANGİ BESİN NEYE FAYDALI?”

  1. organik gübre Says:

    teşekkürler harika yazılar paylaşıyorsunuz çalışmalarınızın devamını dilerim


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: