Arkadaşlar! Hayatımın Formülünü Sizlerle Paylaşıyorum: Kendini Tanıma+Niyet (olumlama)+ Emek+ Tevekkül = OLANA ŞÜKÜR

1621874_523814164398237_1388271705_n[1]

Arkadaşlar,

Secret’ın dünyayı kasıp kavurmasını hepimiz biliyoruz, ben dahil hepimiz panolar hazırladık ve bekledik bekledik. Panodaki dileği olan oldu mu bilmiyorum ama benimkiler olmadı. İçimde bir yerlerde bir terslik olduğunu biliyordum, bir şeyin atlandığını biliyordum ama tam hissedemiyordum.

Ya da olumlamalar yapıyordum, yeniayda dilekler hazırlıyordum, enerjiler gönderiyordum yok Allah’ım yok hiç bir şeyin olduğu yok. Yok bu ay olmadı öbür ay yapayım diye diye bazen vazgeçerek, bazen yineleyerek devam ettim.

Sonrasında edindiğim dostluklar, gittiğim kurslar ve okuduğum kitaplar neyin eksik olduğunu anlamamı sağladı. Ve bunu sizinle paylaşmak istedim.

Bir şeyi istiyorsan çağırıyorsun ya, eee hani plan program, hani o hedefe ulaşmak için yöntem, hani uğraşma, sen(ben) bulmuşuz kolayını yap pano bekle sonra olmadı de. Ee kardeşim hani EMEK. İstiyoruz ki ”armut piş ağzıma düş” yok öyle yağma.

Peki kendimi tanımadan, beni neyin mutlu edeceğini bilmeden nasıl bir şey isteyebiliyorum onu da anlamış değilim. Elalem için değil, annem babam için değil, erkek arkadaşım için değil bu hayatta kendim için ne istiyorum kardeşim? Önce kendimizi tanımalıyız ki  kendimize uygun bir niyet beyan edelim.

Ayrıca sen (ben) kendine çeki düzen verme, kendi üstüne uğraşma, kendini tanımak için didinme sadece oturduğun yerden istiyorum da istiyorum da. Evren de derki daha çok beklersin:))) Valla bana öyle dedi sizi bilemem.

Kendimizi tanıdık, buna uygun niyet belirledik, niyetimize uygun şekilde çalıştık eh ilahi sistemde yaşadığımıza göre bundan  sonra içimiz rahat ederek kendimizi Allah’a bırakabiliriz. Yani tevekkül edebiliriz.

Bundan sonra niyetim oluyorsa şükür.

Niyetim olmuyorsa da şükür. Çünkü evreni ve kainatı yaratan elbette ki benim için neyin daha iyi olduğunu bilir. İsteğim olmamışsa bu da benim hayrımadır derim ve olmadığı için Şükrederim. Kim bilir Allah beni oldurmayarak bilmediğim nelerden kurtarmıştır. Ve yeni olacak olan kim bilir benim için ne güzellikler taşıyordur. ŞÜKÜR.

Ve artık arkadaşlar artık çok mutluyum hayatımın formülünü buldum size de tavsiye ederim:

Kendini tanıma + Niyet (olumlama)+ Emek+ Tevekkül = OLANA ŞÜKÜR

Sağlıcakla,

Anette İnselberg

Çalakalem Yazılarım... kategorisinde yayınlandı. 2 Comments »

2 Yanıt to “Arkadaşlar! Hayatımın Formülünü Sizlerle Paylaşıyorum: Kendini Tanıma+Niyet (olumlama)+ Emek+ Tevekkül = OLANA ŞÜKÜR”

  1. Ayhan Avcı Says:

    Secreti niçin okuyup ta kötülüyorsun keşke okumadan dalgaya almadan bu düşüncelere varsaydin ilerledikçe bencil olmayalim kitap piyasaya girmeden kimse gelişimciler ortada yoktu kitapta zaten allah ve dua inancini inkar etmiyor

  2. Hayriye Says:

    Harika yazilanlari cook begendim zaten secret benim yasam felsefemdi birkere daha okumak mutlu etti herkesin eline saglik


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: