TÜM BEDENİ ENERJİLENDİRMEK VE YENİDEN DENGELEMEK İÇİN RENK SOLUMASI

nocanvas_cakra-dengeleme-ypzig[1]

1.Sırtı düz bir sandalyeye rahatça oturun. Nefesinizi içinize çekin, havayı dörde sayana kadar içinizde tutup, dörde sayana kadar dışarı verin. Sonra dörde kadar nefes almayın.
2.Yavaşça nefes alıp verirken bedeninizdeki tüm gerilimin ve stresin uzaklaştığını hissedin.
3.Gevşerken, zihin gözünüzde parlak kırmızı bir gül hayal edin. Bir sonraki derin nefes alışınızda, bir demet gülü yemyeşil bir bahçeden kucağınıza alarak derin bir şekilde kokladığınızı düşleyin. Ayaklarınızın altından Kasıklarınıza-kök çakranıza kadar vücudunuzun alt kısmının kırmızı renkle donandığını hissedin. Nefes alışınız ile kırmızı enerjiyi kök çakranıza çektiğinizi imgelerken, sonraki nefes verişiniz ile bu gül kırmızısı enerjiyi kök çakranızdan bedeninizi çevreleyen tüm aura alanınıza gönderdiğinizi düşleyin.
4. Üç kez kırmızı rengi nefesle içinize çekin ve verin
5.Şimdi elinizde turuncu bir krizantem olduğunu düşleyin. Turuncu rengi ayaklarınızdan yukarı göbeğinizin hemen altında bulunan Dalak/sakral çakranıza kadar soluyun. Nefes verişiniz ile, bu renkli enerjiyi sakral çakranızdan auranıza gönderdiğinizi imgeleyin.
6.Üç kez turuncu rengi nefesle içinize çekin ve verin.
7. Sarı renkli bir fulya düşleyin ve sonra sarı enerjiyi ayaklarınızdan yukarı midenizin üzerinizdeki güneş sinir ağı çakranıza soluyun. Yine, nefes verirken bu sarı enerjiyi aurik alanınıza gönderin.
8. Üç kez sarı rengi nefesle içinize çekin ve verin.
9.Parlak yeşil renkli bir yaprak imgeleyin, ve bu yeşil enerjiyi yatay ve direkt olarak göğsünüzün ortasındaki kalp çakranıza çektiğinizi hayal edin. Nefes verirken, bu yeşil enerjiyi auranıza gönderin, enerji alanınız parlak yeşil ışıkta yıkansın.
10. Üç kez yeşil rengi nefesle içinize çekin ve verin
11.Mavi renkli bir çiçek hayal edin. Bu mavi enerjiyi başınızın üstünden boğaz çakranıza kadar soluduğunuzu, sonra nefes verirken auranıza gönderdiğinizi imgeleyin.
12. Üç kez mavi rengi nefesle içinize çekin ve verin
13. Zihin gözünüzde mavi çiçeğin yerine lacivert renkli iris çiçeği getirin. Lacivert renkli ışığı başınızın üstünden alnınızın ortasındaki alın çakranıza soluduğunuzu imgeleyin. Sonra nefes verirken lacivert ışığı alın merkezinizden auranıza gönderin.
14. . Üç kez lacivert rengi nefesle içinize çekin ve verin
15.Son olarak, menekşe renkli çiçekleri imgeleyin, menekşe enerjiyi başınızın üstündeki taç çakranıza soluyun. Sonra nefes verirken menekşe ışığı taç çakranızdan auranıza gönderdiğinizi imgeleyin.
16. Üç kez menekşe rengi nefesle içinize çekin ve verin
17.Gevşeyin ve tüm bu parlak renklerin etrafınızda döndüğünü, dans ettiğini imgeleyin. Rahatlamış hissettiğiniz zaman, nefes alın ve ellerinizi başınızın üzerine kaldırın, tüm bedeninizi gerin. Nefes verirken, kollarınızı bedeninizin yanlarına indirin. Daha etkili olması için tüm döngüyü üç kere daha tekrarlayın.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: