TİROİD PROBLEMLERİN DUYGUSAL VE ZİHİNSEL NEDENLERİ? NEFESİN FAYDALARI?

tiroid[1]

Tiroid hastalarını dinlediğimizde hayatlarında şu cümlenin çok hâkim olduğunu gözlemleriz;

“ Bana ne zaman sıra gelecek? Duygusu hâkimdir. Kendi ihtiyaçlarından çok başkalarının ihtiyaçlarına odaklı yaşarlar. Yapmak istediklerini hiçbir zaman yapamayacak duygusuna kapılırlar.

Kendini küçük görme ve başkaları ile kıyas eğilimi çok fazla olabilir. Ben neden öyle değilim, ben onu yapamam gibi kısıtlayıcı inanç kalıpları çok mevcuttur.

Tiroid bezinin az çalışması, kendini aşağılamanın sık olduğu durumlarda meydana geliyor. Sürekli bu şekilde düşünen kişi, sonunda büyük bir umutsuzluğa kapılıyor ve kendini bastırıyor.

Doğru dürüst nefes almadığı limitli nefes alışkanlığına sahip olduğu için, kişinin kendi düşüncelerini bastırıyor olması da tiroidin yavaş çalışmasına neden oluyor. “Yanlış söyleyecekmiyim acaba? ” “Bunu yaparsam hatalımı olur ?” gibi düşüncelerle bastırıyorlar.

Nefes çalışmaları ile o bölgedeki negatif enerji temizlenir.

Nefes seansında söylediğimiz olumlamalar ;

“ Yaşam beni her zaman beni destekliyor, kendi gerçeğimi ifade etmek güvenli, kendimi özgürce ifade ediyorum “”

Tiroid bezinin çok çalışması da, aşağılık kompleksinden dolayı etrafa karşı savunmaya geçip, daha bir savaşçı şekilde davranıldığında ortaya çıkıyor. Kendini ispat mekanizmasına girildiğinde tiroid hızlı çalışıyor.

Tiroid bezi hızla çalışan kişiler bir yandan “ ben zavallıyım, istediklerim asla olmayacak, bana hiçbir zaman sıra gelmeyecek “ diye düşünürken diğer yandan bu duruma isyan ediyorlar. Ve hayır bu durum böyle olmayacak, bu düzen değişecek, değiştireceğim, istediklerimi yapacağım “ diye savaş pozisyonuna geçiyorlar. Bu da DIŞLANMIŞLIK hissi yaratarak aşırı öfkeye neden oluyor.

Nefes seanslarında söylediğimiz olumlamalar ;

“Ben gücümü alıyorum. Yaşamımı istediğim şekle sokabilecek güce sahibim. İstediğim her şeye sahibim. Yaşamımı olduğum gibi kabul ediyorum. “

Tiroid kanseri de kişinin özünü ifade etme konusunda kendisini aşırı derecede bastırması, özü yerine yapay ifade kalıplarını kullanması ile ilgili olabilir.

Nefes seanslarında söylediğimiz olumlamalar ;

“Eski kalıpları limitleri bir kenara bırakıyorum, Kendimi ifade etmek güvenli, Özümü özgürce ifade edebilirim, yaratıcılığımı ifade etmek güvenli”

Kaynak: nefesterapisi.net

       Gülin Sarıyiğit   

  Tel : 0 532 665 41 15         

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: