40 Yıl Hatırı Olan Kahvenin 41 Adımda Falı Nasıl Bakılır?

Uzun yıllardır insanların kehanet için kullandıkları yöntemlerden biri olan kahve falının da bazı kuralları var. Tabii bu kurallar kitaplar da yazmıyor, makalelerden öğrenilmiyor. Bir falın nasıl bakılacağını en iyi öğreneceğimiz yer; annelerimiz, teyzelerimiz. Uzman teyzelerden aldığımız bilgilerle kahve falını anlattık.

1. Önce inanç: Fincanı kapattıktan sonra başımızın üstünde saat yönünün tersine 3 kere çeviriyoruz.

Önce inanç: Fincanı kapattıktan sonra başımızın üstünde saat yönünün tersine 3 kere çeviriyoruz.

Daha sonra fincanı ters çeviriyoruz ters çevirirken de “Kahve-i pir kalbime gir, kalbimden çık falıma gir” diyerek dilek tutuyoruz. Bunu yapmak, fal bakmaktan belki de daha mühim. Bir kahve fincanına dilekler sığdırmak ve onun gerçekliğine inanmak, bu işin temeli.

2. Daha sonra fincanın üzerine bozuk para, yüzük gibi metal nesneler koyup daha çabuk soğumasını sağlıyoruz ki kısmetler fazla gecikmesin.

Daha sonra fincanın üzerine bozuk para, yüzük gibi metal nesneler koyup daha çabuk soğumasını sağlıyoruz ki kısmetler fazla gecikmesin.
Bu arada bazı falcılar bunun fincandaki kötü ruhları kovduğuna inanıyor.

3. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra, ışık, falı bakan kişinin arkasından vuracak şekilde pozisyon alıyoruz.

Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra, ışık, falı bakan kişinin arkasından vuracak şekilde pozisyon alıyoruz.
Bakın bunu herkes bilmez, oysa ki iyi falcılar ışığın gelişine ve yansımasına çok güvenir.

4. Neyse halim çıksın falım diyerek fincanı açıyoruz. Bir kuş gibi hafif şekilde ve inançla.

Neyse halim çıksın falım diyerek fincanı açıyoruz. Bir kuş gibi hafif şekilde ve inançla.
Eğer fincan tabağa yapışmış ve açılmıyorsa “Aaa bu padişah falı dilek kabul olacak” demeyi ihmal etmiyoruz. Fincanı açtıktan sonra falı, fincan sapının olduğu yerden saat yönüne doğru yorumlamaya başlıyoruz. Ayrıca sap tam karşıdayken sağında kalan kısım olumlu solunda kalan kısım olumsuz olarak değerlendiriyoruz. Bunun yanı sıra fincanın dip kısmında kalanları uzun zaman içerisinde yukarıda kalanları ise daha çabuk gerçekleşecek şeklinde yorumluyoruz.
Şimdi de biraz figürlerin anlamlarına bakalım.

5. Öncelikle fincanın dibine bakıyoruz, kahvenin dibi yüreğin de dibini gösterir. Saklı olan ne varsa ordadır.

Öncelikle fincanın dibine bakıyoruz, kahvenin dibi yüreğin de dibini gösterir. Saklı olan ne varsa ordadır.
O yüzden de “yüreğin kabarmış” derler. İçi dolu bir fincan, sıkıntıya, kedere, sorumluluğa işarettir. Ve tabii ki çoğu insanın da falı böyle açılır; çünkü yaşamak kolay değil, derler, bilirsiniz.

6. Fincanın dibi temizse yüreğin ferahlamış diyerek kişinin rahata erdiğinden söz ediyoruz.

Fincanın dibi temizse yüreğin ferahlamış diyerek kişinin rahata erdiğinden söz ediyoruz.
Yakın zamanda sıkıntıları atmaya başlamanın işaretidir bu. Dalgalanmalar, işaretler, dökülenler bunların her birinin ayrı bir işareti vardır. Fal bakarken, sadece karşınızdakini değil, kendinizi de dinlemeniz lazım.

7. Eğer telve fincanın dibinde görseldekine benzer şekildeyse yüreğine ay doğmuş diyerek kişinin sıkıntılarından kurtulacağı şeklinde yorumluyoruz.

Eğer telve fincanın dibinde görseldekine benzer şekildeyse yüreğine ay doğmuş diyerek kişinin sıkıntılarından kurtulacağı şeklinde yorumluyoruz.

8. Göz

Göz
Üzerinizde nazar olduğuna rivayet edilir. Nazar aslında bilimsel olarak da kanıtlanmış “kötü enerji” meselesi. Göz ve göze benzer her şekil, falı bakılan insanın etraf tarafından fazlaca izlendiğini gösterir.

9. At

At
Kahve falında at murattır. Kişinin dileğinin gerçekleşeceğini işaret eder. Ne kadar hızlı, ne kadar yavaş gerçekleşir, bilinmez ama bir falda at görmek gerçek bir şanstır.

10. Balık

Balık
Zenginliğe ve mala kavuşulacağına işaret eder. Ya da bir hediyeye. Bir sembol olarak bakıldığında da bu malın çok kalıcı olmasa da kısa süreli ferahlık getireceği söylenir.

11. Yol

Yol
Yolun manası basit. Bir yola gidileceğini sembolize ediyor. Yolun uzunluğuna-kısalığına göre zaman belirtiliyor. Yolun önü açıksa hayırlı, kapalıysa hayırsız anlamına geliyor. Eğer yollar dikine değil de enineyse telgraf ya da telefon tellerini sembolize ediyor. Hoş şimdi telefonlar telsiz ama yine de uzaktaki birinden haber alacağınız anlamına geliyor. Yolların gittiğini yönlere iyi bakmak gerekir; aynı bir anne tavsiyesi verir gibi tehlikelerden ve engellerden söz edilir.

12. Kuş

Kuş
Size bir haber ya da misafir geleceğini gösterir. Bunlar genelde memnun olacağınız haberler ve misafirlerdir.

13. Kalp

Kalp
Sevgi ve aşkın sembolü olan kalp kişinin yakın zamanda bir ilişkiye başlayacağını ya da evleneceğini gösterir.

14. Sayılar ve Harfler

Sayılar ve Harfler
Sayılar beklenilen şeyin kaç vakitte, ayın kaçında, kimin doğum gününde gerçekleşeceğine işaret ediyor. Harfler ise genel olarak kişinin yakın çevresinden biriyle ilişkilendirilse de her harfin kendine özel bir anlamı vardır ve bu anlamlar yanında çıkan sembollere göre değişiklik gösterebilir. Tabii bu yorumlar yapılırken Ebced Hesabı her daim göz önünde bulunduruluyor.

15. Fare

Fare
Bazı olumsuzluklar yaşanabileceğine delalettir. Bunlar ufak tefek hırsızlık, kapkaç gibi olaylardır. Ancak korkmayın çünkü falınızda çıktı ve artık haberiniz var. E tedbirinizi de alırsınız artık.

16. Anahtar

Anahtar
O hayalinizdeki kurduğunuz eve sonunda kavuşacaksınız. Kiradaysanız eğer kendi evinize geçebileceksiniz. Rahatlayın.

17. Yüzük

Yüzük
Artık “ay şu benim kızın/oğlanın mürüvvetini göremedim” diye tasalanmanıza gerek yok. Falınızda yüzük çıktı. Tabii burada evlenecek olan kişi siz de olabilirsiniz. Dikkat edin yüzük fincanın ne kadar altındaysa süre o kadar kısa demektir. Yukarılara çıktıkça gerçekleşme süresi uzar.

18. Yılan

Yılan
Ah o sinsi yılan yok mu? Kime ne faydası gelmiş ki zaten bu zamana kadar. Falınızda yılan çıktıysa size çevrenizden bir kötülük geleceği yönünde yorumlanır. Koynunuzda beslediklerinize karşı daha dikkatli olmalısınız.

19. Deve

Deve
Çok mu darlandınız. Biraz sakinleşebilirsiniz. Deve gibi ağır olsa da deve yüküyle kısmetiniz yolda. Sadece biraz daha sabır.

20. Çok fazla insan

Çok fazla insan
Yakın zamanda düğün, nişan gibi kalabalık ve hayırlı bir ortama gireceğinizi rivayet eder. Takı hediyelerinizi şimdiden hazırlayın.

21. Bayrak

Bayrak
Sonunda beklediğiniz şey gerçekleşiyor. Sizin veya falı niyetine kapattığınız kişinin bir devlet kapısından iyi bir haber alacağı veya bir devlet kurumunda işe başlanacağı anlamına geliyor. E siz de çevrenize bir kutu baklava dağıtırsınız artık.

22. Hamile bir kadın

Hamile bir kadın
Hane içinde ya da haneye yakın bir kişinin kısa süre içinde çocuk sahibi olacağı şeklinde yorumlanır. Yakında o sevimli bebeği kucağınıza alıp agucuk yapabilirsiniz.

23. Ayakkabı/çizme

Ayakkabı/çizme
İş hayatınızda dikkatli olmakta fayda var. İş yeri içindeki gelişmeleri iyi analiz edin ki yarı yolda kalmayın.

24. Ay

Ay
Gece karanlığında yolumuzu bulmamıza yardımcı olan ay sizin de hanenize doğacak. Uzun süredir devam eden sıkıntılarınız artık son buluyor.

25. Kaplumbağa

Kaplumbağa
Uzun süredir bir dileğiniz var ve bekliyorsunuz. Biraz daha sabır. Dilekleriniz hemen olmasa da yavaş yavaş gerçekleşecek. Yalnız dikkat, eğer kaplumbağa ters dönmüş şekildeyse dileğiniz gerçekleşmeyecektir. Tedbirinizi alın.

26. Boğa

Boğa
Kısmetinizle keyifli münasebetler sizi bekliyor. Bu münasebetlerin yakın zamanda olumlu olarak nasıl değişeceğine siz de inanamayacaksınız.

27. Tavus kuşu

Tavus kuşu
O rengarek tüyleri olan bu kuş, size renkleri kadar çok para getirecek. Maddi anlamda feraha kavuşuyorsunuz. Dert etmeyin.

28. Ağaç

Ağaç
Kısmetiniz ağaç dalları gibi yeşerecek. Şanssızlığınız artık son buluyor. Güzel günler yakında.

29. Araba

Araba
Şöyle kısa süreli bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak size iyi gelecek. Bir seyahate çıkacaksınız ayrıca kısmetiniz de açılıyor.

30. At nalı

At nalı
Zaten uğur getirsin diye kapı pervazlarına astığımız at nalı falınızda çıktıysa sevinebilirsiniz. Şansınız açılıyor.

31. Ejderha

Ejderha
Zaten tipinde meymenet yok bu hayvancağızın. Bu sıralar her işinizde karşınıza çıkıp önünüze taş koyacak. Yılmayın, onunla mücadele edin.

32. Ev

Ev
Çeşitli anlamları var. Ev sahibi olmak istiyorsanız olacak. Evlenmek istiyorsanız olacak. İkisini de istemiyorsanız hayırlı bir haber alacaksınız.

33. Gemi

Gemi
Seyahatlerin en rahatı zaten gemi yolculuğu değil midir? İşte siz de güzel bir yolculuğa çıkıp, biraz rahata erecek, sinirden stresten arınacaksınız.

34. Gelin

Gelin
Gelin ata binmiş, ya nasip demiş. Yakında bir evlilik var. Şimdiden hayırlı olsun.

35. Lamba/mum

Lamba/mum
Aydınlanıyorsunuz. Sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız. Mutlu günler çok yakında.

36. Tabut

Tabut
Genellikle zorluklara ve borçlara delalet olsa da bazı yorumcular tabutun anlamının aslında iyi haberler almak olduğunu söyler. Çok sıkıntı yapmayın. Sadece sıkıntılı durumlara karşı tedbirli olmakta fayda var.

37. Soru işareti

Soru işareti
Önünüze şeçim yapmanızı gerektirecek durumlar çıkacak. Doğru yolu seçerseniz önünüz çok aydınlık. İyice düşünüp taşınmadan karar vermeyin.

38. Uçak

Uçak
Ani bir yolculuğa çıkmanız gerekebilir. Ayrıca maddi olarak feraha eriyorsunuz.

39. Yıldız

Yıldız
Yıldızlar nasıl parlıyorsa siz de öyle parlayacaksınız. İş hayatında yükselmeniz çok yakın.

40. Kelebek

Kelebek
Bu garip hayvancağızın ömrü kısa ve güzel geçer her zaman. Siz de kısa süreli mutluluklar yaşayacaksınız.

41. Ve son olarak tabaktaki telveyi fincanın içine boşaltıp ters çeviriyoruz. Eğer telve tabaktan akıyorsa dileğimiz kabul oluyor. Daha sonra tabağı da yorumlayıp bitiriyoruz.

Ve son olarak tabaktaki telveyi fincanın içine boşaltıp ters çeviriyoruz. Eğer telve tabaktan akıyorsa dileğimiz kabul oluyor. Daha sonra tabağı da yorumlayıp bitiriyoruz.
Ayrıca fincanı ve tabağı hemen yıkamayı unutmuyoruz ki falımız çıksın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: