Bill Gates’ten gençlere 12 öneri..

images[8]
1-)Hayat adil değil, buna alışsan iyi olur. …
 2-)Dünya senin kendine saygınla ilgilenmez. Dünyanın ilgisini asıl çeken şey, senin kendini iyi hissetmek için ne yaptığın olacaktır.
 3-)Liseden mezun olur olmaz yılda 60 bin dolar kazanacağın bir iş edinemezsin.
4-)Öğretmeninizin gerçekten sert biri olup olmadığına karar vermek için, bir patronla tanışana kadar bekleyin.
5-)Çakılıp kaldığınızda bu ailenizin suçu değildir. Hata yaptığınızda sızlanmak yerine, onlardan ders alın.
 6-)Siz doğmadan önce, ebeveynleriniz için hayat şimdiki kadar sıkıcı değildi. Yollarını sizin faturalarınızı öder, çamaşırlarınızı yıkar ve size nasihat ederken yeniden çizdiler. Bu yüzden yağmur ormanlarını ebeveynlerinizin ait olduğu neslin parazitlerinden temizlerken, kendi odanızı derli toplu tutmayı da unutmayın.
7-)Okulunuzda da kazananlarla ve kaybedenlerle karşılaştınız. Gerçek hayattaki karşılaşmalar böyle olmayacak. Kimi okullarda sınıfta kalan öğrenciye defalarca yeni fırsatlar verilir dersini geçmesi için. Ancak gerçek hayatta durum böyle değildir.
 8-)Hayat sömestrler halinde yaşanamaz. Bütün yaz boyunca tatil yapamazsınız ve çok az işveren size kendinizi bulmak için yardım etmeye hevesli olacaktır. Bu yüzden zamanınızı iyi kullanın
9-)Televizyon gerçek hayat değildir. Gerçek hayatta insanlar kafelerden kalkıp işlerine gitmek zorundadırlar.
 10-)İnek arkadaşlarınıza iyi davranınız. Bir gün onun çalışanı olabilirsiniz.
11-)Geleceğinizi kurabileceğiniz yüzyılın iş fırsatı Network Marketing iş fırsatıdır.
12-)Başarı için önce kendinize inanmalısınız,daha sonra harekete geçmeli ve asla vazgeçmemelisiniz

27 Yanıt to “Bill Gates’ten gençlere 12 öneri..”

 1. Hakan Onum Says:

  Başarıya tapınç özellikle Batı dünyasında yüzyılların (durmaksızın tekrarlanmaktan dolayı) tarihleşemeyen getirileri içindeki fosillerden birisidir. Bill Gates, başarı odaklı vahşi kapitalistlerin yarattığı dünya içinden çıktığı için söyleyebileceklerinin bu kadar sığ olmasına şaşmamak gerekir.

 2. anette8 Says:

  düşen surat yaptım

 3. aycsoft Says:

  Bu adam çok sığ yav. Onun kadar param olup bu kadar kalpsiz olmaktansa, 5 kuruşum olmadan yaşarım daha iyi.

 4. Kamil Öztürk Says:

  Her biri doğru ve çok derin felsefeler içeren, doğruluğunu bizzat yaşayarak gördüğüm bir liste. Çok teşekkürler paylaşım için.

 5. Nezahat Dogan Says:

  Bu adama sig diyenlerin derinligini cok merak ettim! Hey hallooo burada bir dünya devi konusuyor, sizin gibi AVM mühendisi degil!!!

  • aycsoft Says:

   Devlet bürokrasisinden bile daha hantal bir yapıyla koca holdingi yöneten ve başarısını, sömürü, devletlerle yaptığı anlaşmalar sonucunda okullarda öğretilmesine borçlu olan bir dünya devinden bahsediyoruz. Microsoft’un yeni çıkardığı bir ürüne mesafeli olmayan biri kaldı mı? Ben de merak ettim bak şimdi bu yazıyı yazarken Internet Explorer mı kullanıyorsun. Mecbur kalmadığı halde Microsoft ürünü alan kaç kişi var çevrenizde? Resmen embesil bu adam ve evet zengin değilim. Ama parası var diye ayıya dayı demeyeceğim. Tüm sözlerini sadece kendine daha iyi eleman yetiştirip daha da zengin olmak için söylemiş. Bu sözleri tutarak Bil Gates değil onun en sadık hizmetkarı olursunuz!

  • aycsoft Says:

   Araştırdım bu site bile Linux üzerinde çalışan, açık kaynak kodlu PHP ile yazılmış WordPress’e giydirilen bir şablon ile çalışan bu site Google Fonts’dan font çekip, jQuery ile kullanıcı tarafındaki yazılımları çalıştırıp, WordPress’e kurulan Akismet ve Jetpack ile daha zengin bir içerik sağlarken, İnternet Explorer’daki zavallılar görebilsin mahrum kalmasın diye ie-sitemode çalıştırıyor. Bilmem anlatabildim mi derdimi?

   Kariyerini çalmak ve sömürmek üzerine kurmuş bir adamı nasıl savunabiliyorsunuz hiç anlamış değilim…

  • aycsoft Says:

   Yolladığın linkteki yorumlardan birinde “Bill Gates did not write these “rules”. They are from a book called “Dumbing Down our Kids” by Charles Sykes.” yazıyor. Araştırdım doğru ve “Skyes 11 Rules” diye geçiyor. Bu doğruysa (ki doğru görünüyor 1996’da yazmış adam kitabı) ve birileri bu sözü Bill Gates’e atfemediyse bunu da çalmış demektir. Kariyerini hırsızlığa ve sömürüye borçlu bir adamdan başka ne beklenebilirdi ki? Keşke hakkında güzel şeyler söyleyebilseydim…

   • Metin Says:

    Çok şık bir kapak olmuş…

   • UY Says:

    Aycsoft ne safca bir yorum. Bu maddeler yiallardir nette dolasiyor. Evet yazan Bill Gates degil aurica Bill Gates calisp da ben yazdim demis de degil. Biri uygulansin diye bunlari begenip net e gondermis source credibility nin (yani bir lafin kaynaginin inanirligi, guvenirliginin) ikna uzerindeki onemini bildiginden, bunu Bill Gates demis cikmis, that’s all (hepsi bu)! Adama demediginiz birakmamisiniz, once deneni o mu demis diye bir arastirin ya… BG babamin oglu degil bana ne de boyle suru halide dogru yanlis elestirmeyi hatali buluyorum. Evet bu sozler yaraticiliktan ve oneminden bahsetmiyor , buyuk basarrilari digerleri gibi dusunmeyen bir kac ksii yapar onlar da isim olur, Edison, Einstein vs ama gene dd soylenenler hayata dair son derece dogru seyler ayaginiI yere basin diyor ozetle. Ve heyyy, Bill in kucumsediginiz “en” sadik hizmetkarlarindan biri olsam ne isterim, yilda 1-3 mil dolar en az yapar en sadik hizmetkarlari onun. Coke un CEO su Muhtar Kent devrim yapmadi, en az o kadar kazaniyor. Bilin istedim.

 6. Hayat adil değil buna alışsan iyi olur | BRAND OFFICE Says:

  […] ‘Bill Gates’ten gençlere 12 öneri’ adlı bir paylaşım gördüm. Okuduktan sonra önemli gördüğüm üç tanesi hakkında bir […]

 7. Bill Gates’ten gençlere 12 öneri.. | ibrahmsevim Says:

  […] Bill Gates’ten gençlere 12 öneri… […]

 8. Mustafa Says:

  Aynen 11. Madde çok sırıtıyor.bir itlik var işin içinde

 9. Fethi KAPLAN Says:

  Sığ düşünceli ve kapitalist sömürücü dediğiniz insanı neyle ve hangi projeyle geçmeyi düşünüyorsunuz?

 10. Mahir ÖZELTÜRKAY Says:

  Bu bilgiler ve daha fazlası için;
  Okulda Öğretilmeyen 50 Kural – Charles J.Sykes

 11. cokBilmisAdam Says:

  aycsoft ne kadar karşısın Bill Gates’e. Aptal olma az, o adam senin kadar eğitim almadan os tasarlamış biri. Küçümsemek ve sığ demek yerine ders al. O adamın kuralları herkese göre farklıdır , farklı işler. Senin gibi armut kafalılar yüzünden ülkemizde programlama gelişemiyor. Bazı şeyleri bilmeden konuşma. Çalmış etmiş deyip duruyorsun. Kesin Apple kullanıcısı bir kekosundur sen.

 12. selman göçmen Says:

  Bu insanı neden bukadar küçümsüyorsunuz…Kuruluşunun yıllık cirosu birçok ülkeninkinden kat kat fazla.Biz hala beyinlerimizi birtakım şark uyanıklıkları şartlanmışlıklarının boyunduruğu altında tutmaya devam ettikçe hiç bir şey yapamayacağız sadece onların ürünlerini kullanan hedef kitle olmaya devam edeceğiz…

 13. hakan Says:

  sırf reklam amaçlı ve yönlendirici bir yazı olmuş sanırım. Bill Gates’in bundan haberi bile yoktur bence..

 14. samet ipek Says:

  herşeye sıfırdan başlasaydım network yapardım. (bill gates)
  arkadaşlar biraz doğruları görün network mükemmel bir iş fırsatı bunu eleştirenler acaba ne işle mesguller ve neredeler çok merak ediyorum açıkçası zor da değil. klavyesinin başına geçip yazan ve herkese yük olan aynı zamanda ailesine fazlalık olan insanlar lütfen birşeyleri eleştirmek yerine bilir kişilere danışın ve bir yerlerden başlayın.

 15. Gazi16 Says:

  Bir öğretmenin kaleminden çıkmış gibi

 16. hulya Says:

  gerçek hayat okul sonrası başlıyor ve bu savların hepsiyle hemde en açısıyla karşılaşıyorsun okulu bitirmeden bunları okuyanlar şanslı olacaktır

 17. Z Güngör Uslu Says:

  Evet, Bu insan ve gayet doğru şeyler söylüyor. “Hikmet muminin yitigidir nerde bulursa alır’, Ilim Çin’de olsa gidip alınız” Diyen Bir Yüce Peygamberi nin ummetinin haline bak halen Batının nal toplayiciligi ile ömür geçiriyoruz. İşimiz gücümüz tenkid. “Baskasina itimat etmeyen nefsiyle teşebbüs eder” buyurunuz siz Bill Gates’ den daha iyi program koyun ortaya…

 18. emoty88 Says:

  Bu amerika daki Chain sandwich ci olan jimmy johns larin duvarinda yaziyor. Kurucumuzun lieselilere onerileri diye. 🙂


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: