ESKİ ENERJİLERİ ÇÖZMENİN YOLLARI

Eski enerjileri çözmenin bir çok yolu vardır. En güçlü çözüm yollarından biri de sadece var olduklarını kabul etmektir. Örneğin, utandığınızı, kıskandığınızı veya suçlu olduğunuzu reddetme eğilimine girdiğinizde bu duyguları güçlendirirsiniz. Oysa ki, içinize bakıp, “Kendime karşı dürüstüm ve aynen öyle hissettiğimi itiraf ediyorum ” dediğinizde, bu farkediş ve onaylama sizin o duyguyla barışmanızı, yaşadığınız haleti içinizde eritip, enerjiyi serbest bırakmanızı sağlar. Bu elde ettiğiniz “Farkındalık” ise size yol gösterir. Serbest bıraktığınız olumsuz duyguların yerine önce kendinize karşı sevgi ve empati duymanıza neden olur.

Çözülemeyen tüm negatif enerjilerin nedeni inkar etmek ve direnç göstermektir. Önce kendimizi affetmeyi öğrenmeliyiz, biz insanız, beşeriz şaşarız, ne yapalım, bir dahaki sefere daha uyanık olalım demekte büyük yararlar vardır.

Eskin enerjileri çözmeye çalışırken hem kendimiz, hem başkaları için sabırlı olmalıyız.Tanıdığımız insanların hatta yakınlarımızın yanında olabilir, onlara ışık tutup yol gösterebilir fakat zorla hiçbir şeyi kabul ettiremeyiz.Tıpkı eşlerimizde, çocuklarımızda, anne ve babalarımızda olduğu gibi, bunun birinci nedeni özgür irade ve karma yasasını ihlal etmemek, ikincisi ise kendimize bağımlılık yaratmamaktır. Bu uzun gibi görünen bir nefeslik yolda yol arkadaşlarımızın değişim göstermesi ya da gösterememesi bu yüzden normaldir. Her basamakta ya birini bırakır çıkarız ya da biz kalır çıkanları seyrederiz. Ta ki hazır olup o basamağı çıkabilme bilincine gelene kadar sürer bu devinim o yüzden kimse suçlu değildir, sadece bilemiyordur, yapamıyordur.

Doğu Bilgeliği der ki: “Yargılama, yargılanırsın”, yani çok suçlayan biri isen, birgün aynısı seninde başına gelecektir ki, karşıdakinin nasıl azap çektiğini göresin. Onu anlayıp, sevesin, bağrına basasın diye…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: