Bitkisel Bağırsak Temizleme Yöntemleri

Bitkisel Bağırsak Temizleme Yöntemleri

Bağırsak Temizleme Yöntemleri yazımızda sizler için derlediğimiz bir kaç uygulama olacak. Öncelikle sağlıklı bir bağırsak sistemi sağlıklı bir vücut sistemi demektir. Bağırsak sorunları, kalp-damar sağlığı problemleri başta olmak üzere, sindirim, sinir ve dolaşım sistemi üzerinde de çeşitli problemlere neden olabilmektedir.

Bağırsak Temizleme Yöntemleri ile yapılan uygulamalar sağlığımız için yapılması gereken önemli uygulamalardan birisidir. Niye mi, birincisi zamanla bağırsaklar çeperlerimiz zararlı bakteri, mantar ve bu organizmaların atıklarıyla bir tabaka halini alır. Eğer kolonlarda atık maddeler zamanla birikir ve kolon temizliği yapılmazsa ciddi sağlık problemlerine yol açabilir, bu problemler kabızlık, şişkinlik, bağırsak gazı, hazımsızlık, göbekte aşırı şişkinlik ve gerginlik hissi, sinirlilik, alerjik hastalıklara yatkınlık ve daha pek çok sağlık sorununun  oluşmasında etkilidir.

Öncelikle Bağırsaklarımızı atık borusu gibi düşünebiliriz. Bu atık borusundan, katı atıkları süpürmesi için yeterince sıvı geçmiyorsa zamanla bu borularda tıkanma meydana gelecektir. Ayrıca yapılan araştırmalara görebağırsak ve beyin arasında önemli bir bağlantı  mevcuttur.

İşte sizlere Bağırsak Temizleme Yöntemleri

Bitkisel Bağırsak Temizleme Kürü 

1- Öncelikle günde 8 bardak yani ortalama 1,5 litreden az su içmeyeye çalışıyoruz.Doğal yollardan bağırsak temizlemek için su idealdir. Sadece su içerek bile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz ama eğer bir tıkanıklık varsa aşağıdaki yöntem ( ler ) işinize yarayacaktır. Ayrıca gün içinde su içerken günlük ihtiyacınızın tamamını bir anda tüketmeyin. Gün içine yayın. ( Aşırı su tüketiminden de kaçının tabi )

2- Sabahları aç karnına iki adet kayısı kurusu yiyoruz. Ardından yine kahvaltıdan önce bir bardak suya bir kaç damla limon veya sirke damlatarak sıcağa yakın ılıklıkta içiyoruz.

3- Bağırsak Temizleme Yöntemleri nin başarıya ulaşması için özellikle kahve, kola, alkol  içmiyoruz. Çayı ise açık ve çok sıcak olmaması kaydıyla içebiliriz. Hamur işi türü katı besinler, rafine şeker içeren her tür tatlı, kızartmalar ve kırmızı etten uzak durmakta fayda var. Bu dönemde aşırı baharat ve acı tüketimini en aza indiriyoruz. Acı ihtiyacımızı doğal ve taze biberlerden sağlamakta fayda var. Bisküvi, kraker, şekerleme vs. uzak duruyoruz. Ayrıca çorbalarımıza ve salatalarımıza tuz yerine bol limon, zerdeçal, biberiye ekliyoruz. Karabiber’de etkili bir bağırsak çalıştırıcı baharattır. Mümkünse tane halinde satın alın evinizde ihtiyaca göre öğüterek tüketin. Karabiber’in hem gaz giderici hem de bağırsak temizleyici etkisi vardır. 

4- Akşamları 1-2 tane Keçiboynuzu yedikten sonra 1-2 bardak ılık su içiyoruz. Keçiboynuzunda bulunan lifler bağırsaklarınızı temizleyecek ve kabızlık sorununuzu kökünden çözecektir. Ayrıca günde bir bardaktan fazla olmamak kaydıyla rezene çayı içebiliriz.

5- Gece yatmadan önce 1 bardak ılık limon-bal karışımını içip yatıyoruz. Bu kürü aralıksız tam 10 gün uyguluyoruz. Bu süreçte günde 8 saatten az uyumamaya gayret ediyoruz.

6- Genel olarak, bütün yeşil yapraklı sebzeler bağırsakları harekete geçiren bir takım maddeler içerirler. Ama size tavsiyemiz; ülkemizde adım başı kendiliğinden yetişen sinir otu adındaki mucize bir ot olacak. Bu ot tüm iltihabi hastalıklarda, kan iltihaplarında oldukça etkilidir ve içerisinde bulunan jölemsi madde bağırsak hareketlerini kolaylaştırıcı etkisi vardır.

7- Rezene çayı’da bağırsak hareketliliği için etkili çaylardan birisidir ve aşırıya kaçmadan günde bir kahve fincanı içilmesi halinde kolon temizliği için yardımcı olacaktır.

8- Etkili bir kolon temizleme için günde 20 dakika çok hafif tempoda yürüyüş veya ev içinde çok hafif karın egzersizleri yapıyoruz. ( Yere uzanıp bacaklarımızı karnımıza doğru çok hafif hareketlerle ve ağır çekimde 10 dakika çekiyoruz ). Bu hareketler sayesinde kolon hareketleri hızlanacak ve tıkanan borularda ki parçacıklar hareket haline geçecektir.

PERHİZ YA DA ORUÇ: Haftada bir yada iki kez perhiz yapın. Bu sırada vücut sindirilmemiş olan yağları sindirir ve genel bir rahatlama sağlar. Perhizden sonra soğan, sarımsak, yoğurt, kefir gibi gıdaları yiyerek kolon temizliğine destek olabilirsiniz.

Bağırsak Temizleme Yöntemleri Zayıflatır mı?

Buna cevabımız kesinlikle evet olacaktır. Neden mi? Eğer siz bağırsaklarınızı temizlerseniz öncelikle belli miktarda atık maddeyi vücudunuzdan dışarı atmış olacaksınız. Sadece bir kaç günlük bağırsak temizleme yöntemleriyle 4-8 kilo vermek mümkündür. Atılan bu kilolar, sadece bağırsaklarda birikmiş ve her gün bizi zehirleyen atık maddelerdir.Aynı zamanda  sağlıklı ve temizlenmiş bir kolon sistemi demek hızlı bir sindirim ve hızlı metabolizma anlamına gelmektedir. Bağırsak Temizleme Yöntemleri başarı ile uygulandığı takdirde vücut toksin maddelerden arınacak ve tüm metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır.

Sağlıcakla Kalın…

KAYNAK: ORGANİK YAŞAM FELSEFESİ

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: