Hayatında en son neden ya da nelerden veya kimden vazgeçerek yeniye yer açtın?

 

Hayatında en son neden ya da nelerden veya kimden vazgeçerek yeniye yer açtın?
Eğer bir şey artık işe yaramıyorsa, bırak gitsin. Eğer hayatında olan bir kişi senin gelişimini desteklemek, senin varlığını beslemek bir yana, seni tüketiyorsa, seni değersiz ve yetersiz hissettiriyorsa niye bu ilişkiyi, bu durumu tek taraflı bir çabayla sürdürmeye çalışıyorsun?
Hayatında bayatlamış, eskimiş, işlevini yitirmiş olduğu halde hâlâ bırakamadığın neler ve kimler var? İlişkilerine bak; iş hayatına bak; sosyal hayatına bak; sağlığına bak; yaşam enerjinin seviyesine bak. Yüzünde ne kadar sıklıkla içten bir gülümseme beliriyor? Bırakamadıklarının bedelini yaşam enerjini tüketerek, ruhunu yaralayarak ödediğinin farkında mısın? Eskiyi bırak… Yeniye yer aç.


Yeniye yer açmak ille de ilişkini veya işini hemen bırakman anlamına gelmiyor -ama istersen bırakabilme cesaretine sahip olman önemli. Yeniye yer açmak, durumun artık eskisi gibi sürmeyeceğini, bundan böyle ilişkinde, işinde ve çevrende mutlu olabilmen için bazı şeylerin değişmesi gerektiğini, eski gidişata hiçbir koşulda razı olmayacağını bildirmen ve bunu kararlılıkla ifade edebilmen anlamına geliyor.
Haydi! Bahar temizliği zamanı!

Nil Gün

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: