ŞÜKÜR DUASI

Yerine gelmiş her arzu için, olan her yaratım için ŞÜKREDİN. Hayatın sunduğu olanaklar için, öğrenilen dersler için ve düzeltme ve yeniden deneme şansları için ŞÜKREDİN. Her buluşma için, her karşılaştığınız insan için, aldığınız her gülümseme için, bir arkadaşla beklenmedik bir karşılaşma veya onunla geçirilen zaman için ŞÜKREDİN. Teselli zamanları için olduğu kadar hareket ve eğlence için ŞÜKREDİN. Hayatınıza giren her yeni kişi için ŞÜKREDİN.

… Doğanın verdiği bolluk, bereket ve sevinç için, mevsimlerin değişimi için, değisik topraklar için, ayın yükselişi, ısıtan ve iyileştiren muhteşem günışığı için ŞÜKREDİN. Her özel an için ŞÜKREDİN ve bilin ki hiçbir şey boşuna değildir, her şeyin bir amacı vardır, siz göremeseniz veya anlayamasanız da…

Hayatın kendisi bir mucizedir, burada olduğunuz için ŞÜKREDİN ve her gün için müteşekkir olmaya karar verin. ŞÜKRETMEK, açılıp kendi iç güzelliğini dışarı vuran bir çiçek gibidir. ŞÜKREDİN ve kendinizin ŞÜKRETME ruhu içinde ortaya çıkışınıza izin verin. Hiçbir gününüzün ŞÜKRETMEDEN geçmesine izin vermeyin. ŞÜKRETMEK hediyeler arasında en basit ama en büyük ödülleri getirebilecek olandır.

Olan her şey için ŞÜKREDİN, asla o gün olanlar için teşekkür etmeden uykuya dalmayın. Ertesi günün şafağı ve getirebilecekleri için ŞÜKREDİN ve onu özel yapın.. (alıntı)

Gülen Süeda

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: