ÇAKRALAR VE SES TONLAMALARI

12020029_1068699279831365_4716861045853332668_n[1]

1.ÇAKRA- Kök veya temel denilen omurga tabanında bulunan ilk çakra. Bu çakra boşaltım sistemi ve bu fonksiyonla ilgili organları kapsar. Hayatta kalma enerjisiyle bağlantılıdır. Ses tonlaması UH’tur
2.ÇAKRA- Göbeğin 5-8cm altında “kuyruk sokumu çakrası” ve bu çakra seks enerjisi, üreme organları, arzu ve yaratıcılık ile bağlantılıdır. Ses tonlaması OU’dur.
3.ÇAKRA- Karın boşluğu çakrasıdır, bu enerji, güç ve kendine hakimiyetin yanı sıra Sindirim ve Sindirim Sistemi organlarıyla bağlantılıdır. Ses tonlaması OO’dur.
4.ÇAKRA- Göğüs bölgesinde bulunur ve “kalp” çakrası diye bilinir. Ciğerler ve Kalp ile çalışır, Duygusal ve Ruhsal olarak tutku ve aşk enerjisi ile bağlantılıdır. Ses tonlaması AĞ’dır.
5.ÇAKRA- Boğaz ve gırtlak bölgesinde yer alır. Kulaklar ve ses araçları gibi konuşma, işitme ve iletişim ile bağlantılı bir enerji merkezidir. Ses tonlaması AY’dır.
6.ÇAKRA- Üçüncü göz diye adlandırılan, iki gözün arasında biraz yüksekte yer alır. Hayal gücüne, psişik kabiliyetlere ve ruhsal farkındalığın açılmasına tekabül eder. Zihinsel aktivite ce beyin fonksiyonları ile de ilintilidir. Ses tonlaması EY’dir.
7.ÇAKRA- Taç çakrası olarak başın üstünde yer alır. Tamamen ruhsal enerji ile ilintilidir. Vücudu ve aklı her yönden kontrol eder, birçok insanda bu çakra kapalıdır. Ses tonlaması İİİ’dir.

Ses tonlamaları her gün 7 şer kez yaparsanız tüm çakralarınızı dengelemiş olursunuz

Kaynak: Bütünsel Sağlık Koçu: Nermin Doğruoğlu

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: