ENDİŞE BİTTİĞİNDE SAĞLIK BİR ANDA DÜZELİR

Neale_Donald_Walsch_15502[1]
Eğer sürekli hastalık yada nefret, kızgınlık ve olumsuzluk düşünceleri taşırsanız, bedeniniz bu düşünceleri fiziksel boyuta dönüştürecektir. Endişe, nefretten sonra insanın kendisine ölümcül zarar verdiği en kötü zihin aktivitesidir…
Endişe, nefret, korku, anksiyete, acı çekme, sabırsızlık, hırs, tamah, anlayışsızlık, yargılama ve suçlama gibi ürünleriyle birlikte bedene, hücresel boyutta saldırır. Bu koşullarda sağlıklı bedene sahip olmak imkansızdır.
Endişenin hiçbir anlamı, amacı yoktur. Ziyan edilmiş mental enerjidir. Endişe aynı zamanda bedene müthiş zarar veren biyokimyasal reaksiyon yaratır. Hazımsızlıktan, kalp krizine kadar her türlü hastalığa neden olur.
ENDİŞE BİTTİĞİNDE SAĞLIK BİR ANDA DÜZELİR…
Neale Donald Walsch

38 thoughts on “ENDİŞE BİTTİĞİNDE SAĞLIK BİR ANDA DÜZELİR

 1. Geri bildirim: ENDİŞE BİTTİĞİNDE SAĞLIK BİR ANDA DÜZELİR | etulin's blog

 2. Nasıl yapıcaz endişelenmemeyi? Bu olumsuz düşüncelerin hepsini ben fazlasıyla yaşıyorum. Nasıl yok edicem bu düşünceleri?

  • Merhaba,
   Endişe, henüz yaşanmamış bir şeyi geçmiş deneyimlerimize dayanarak ya da etrafımızdakilerin yaşadıklarını baz alarak olmuş gibi düşünüp hissettiğimiz boş ve acılı enerji sarfıdır. Ve zaten henüz olmamış bu şeyin acılarını kendimize yaşattığımız da o anın keyfini de kaçırmış oluruz. Eğer gelecekle ilgili endişelerimizin sebeplerini keşfedebilirsek ki bu sebepler tamamen korkularımıza dayalıdır, bu korkuların kaynaklarını görüp, anlayıp değiştirdiğimizde huzur bulduğumuz gibi bedende bozulmuş hücrelerimizi de şifalandırmaya başlamış oluruz.
   Dilerim bir şey anlatabilmişimdir, sevgilerimle…

  • gamsız olarak, tabiki dozunda. tedbirinizi alın bir olay olduktan sonra çok kafaya takmayın şöyle düşünün maddi veya manevi yönden sıkıntılarınız var bunları kafaya taktığınız zaman cebinize para girmez veya sürekli hastalığınızı düşündüğünüz zaman bu pskoloji size derman olup sağlığınızı düzeltmez onun için hayatın her anından tat alın kendiniz, sevdikleriniz ve sizi sevenler için yaşayın, sizi olumsuz etkileyen her ne olursa olsun ondan uzak durun herşey olacağına varıyor hayatı iyi veya sürekli diken üstünde geçirmek sizin elinizde.

 3. Yargıladığınız her özellik aslında sizde de var, liste yapıp önce onları tespit etmelisiniz. Siz düzelince karşı tarafta düzeltecek birşey kalmaz, zaten otomatik düzelir. Size söylenenler biliçaltınızın sesidir, kulak verin.Kişiler sizi size tanıtmak için aracıdır, ayna görevi görür. Duyduğunuz kin, öfke, endişe hepsi egonuzun sesi. Herşeyden önce kendinizi tanıyıp, düşüncelerinizi gözlemleyin. Her deneyim bir yaşam dersidir ve anlamazsanız siz öğrenene kadar evren size bu dersi tekrarlar, ta ki öğrenene kadar…
  Yaşam yolculuğundan keyif alabilmeniz dileğiyle…

 4. BUYURKEN BUNLARI OKUYUP OGRENMEMIZ SARTMIS, AMA YINE DE “IT IS NEVER TOO LATE TO START LEARNING”

 5. Yaşadığımız hayatta endişe edilecek çok şey var,önüne geçemiyoruz.O zaman duygusuz ,bencil bir insan oluruz.Herkes ister ki huzurlu ,mutlu ve sağlıklı bir hayatım olsun ama olmuyor işte.Zaten her gün çıkan haberler bizi üzüyor ,endişeli olmamıza neden oluyor .Toplumda bir panik,hırs ,kin,saldırganlık hakim.Artık çocuklar bile endişeli……

 6. evet bütün rahatsızlıkların sebebide sinir stres gelecek kaygısı kendimizle barışık olmamaktır.ama çaresi var mutlaka ilahi boyutta çalışan bir bioenerjist bulmalısınız daha ilk seansta bilinç altındaki kayıtları silip size yaşama sevinci yüklemelidir.

 7. Annem sırf kaygı ve mükemmelliyetçiliğinden üç yıldır 73 yaşında yatalak oldu .. Ama huyunda hiç bir değişiklik yok . Doktorlardan mucize bekliyor. Halbuki doktorlar ona” teyzeciğim bizim sihirli değneğimiz yok, keşke olsa da hemencik iyileştirebilsek” demelrine rağmen . Hala mucize bekliyor, kendi birşeyler yapması gerktiğinin farkına vardırtamıyoruz .. yukarıda okuduklarıma istinaden yazdım . seyirci kalmak zor..

 8. evet haklısınız anetteb, ama meditasyon ve doğru nefes teknikleri nasıldır nasıl yapılır bilmiyorum. rahatsızlıklarımdan dolayı yukarda anlatıldığı gibi endişelerm çok fazla. hem ruhsal hem bedensel olarak yıpranmış durumdayım. yardımcı olursanız çok minnettar olurum sevgiler.

 9. Bütün bu sıkıntılardan kurtulmak istiyorum kafam boşaltıp derin nefes almak sağlıklı uyumak her şeyden önce iç huzur mutlu olmak

 10. Tanrı ile sohbeti mutlaka okuyun nealenin ne kadar harika bir insan olduğunu ve size ışık demetleri yolladığını karşınıza sürekli iyi insanların çıktığını önce hayretle sonra şükranla göreceksiniz sevgi ve dua ile….

 11. Yaşam dediğin üç gündür, dün, bugün, yarın. Gerisi boş. Biz de sık söylenen bir deyim vardır. “Gün doğmadan neler doğar” diye. Başımıza gelebilecek en kötü şey ölümdür onun DA çaresi yoktur. Bugünü keyifle yaşayın.

 12. Tanrı ile sohbet kitabından alıntıdır bu. bu kitaba göre hiçbir şey yapmak zorunda değilsiniz. dünyadaki hayatınızı siz yaratırsınız. kader dediğimiz ise kollektif bilincin ürünüdür. size iletilen bu bilgiye inanmayabilirsiniz. hazırsanız bu kitapta tüm sorulara cevabı bulacaksınız. sonsuz sevgiler..

 13. Elbette insan sağlığını bozan en büyük faktördür endişe.Şuna benzetirim pas insanı öldürür.Paslı bir çivinin her an kafanızın içine saplanmış hissedin ne olur!Öldürür yavaş yavaş işte düşünmek sürekli endişe sağlığımızı götürüyor.Oysa biraz tevekkül sahibi olsak ,ne yazılı su akar yolunu bulur desek çok daha mutlu olacağız.

 14. İslami alimler derki HASTALIKLARIN ÇOĞUNUN KAYNAĞI RUHTUR.Ruh sağlığı önemlidir.Ruhunuz iyi olacağınızı söylüyorsa kanser olsanız bile iyi olursunuz.Sevinç ,üzüntü,endişe, vb ruhla ilgilidir.Ruhun sağlığı Allaha iman , namaz,zekat,fakirleri sevindirmek,af etmek vb duygularıdır.

 15. insanın elinde olan bir şey değil bunu yapabilen ne mutlu ona herkese sağlık ve afiyet dolu günler diliyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s