TOPRAKLANMA, DÜNYA ANAYA BAĞLANMA MEDİTASYONU

18671312_10154957027354262_1882009635030134840_n[1]

 
Seninle bir çalışma paylaşmak istiyorum. Çok faydalı bir arınma, topraklanma çalışması. Sadece nefeslerle izin vererek kolayca yapabilirsin. Amacımız Dünya Anaya bağlanarak üzerimizdeki yükleri sevgiyle kendisine teslim etmek ve ona hep bağlı kalmak. Dünyaya demirli olduğumuzda yaşamda sağlam, dinç ve dengeli varoluruz.
Hazırsan başlıyoruz…
Koltukta otururken gözlerin kapalı halde derin derin diyafram nefesleri almaya başla. Yani nefeslerle karnını şişir, aşağıya doğru al. Aynı bebeklerin yaptığı gibi… İlk nefesi alırken başının tepesinden başlayan ve omurilik boyunca aşağıya uzanan parlak bir tüp/hortum olduğunu hayal et, ki zaten var. Adı prana tüpü. Yaşam enerjimiz onun içinden akıyor. Sadece bilinçle orada olduğunun farkına var. Hazır olduğunda her nefesle beraber bu tüpün aşağıya, Dünyaya doğru uzamasına izin ver.
Ve niyetlen: “Şimdi Dünya Ana’nın Gaia’nın kalbine bağlanmaya niyet ediyorum.”
Prana tüpü senden, kök çakrandan çıkarak dünyanın merkezine doğru uzuyor, gidiyor. Nefeslerini o parlak tüp dünyanın merkezine ulaşana kadar sürdür ve tüpün ucunu dünyanın merkezine demirlendiğini hisset. Zaten düşündüğün anda olur.
Şimdi çıkmasını istediğin, içsel dengeni bozan sana zarar veren tüm duyguların, düşüncelerin, blokajların, travma kayıtlarının…yani herşeyin tüpün içinden dünyaya aktığını ve arındığını hisset. Zaten hissedersin, gitmesi gerekenlerin çıkışına izin ver. Aksın.. seni terk etsinler.
Ve o tüp mümkünse hep dünyaya bağlı kalsın. Ne gitmesi gerekiyorsa oradan gitsin. Herşeyi gönderdikten sonra bu kez Dünya’nın tertemiz enerjisini o tüpten yukarı doğru çek. Serin bir enerji bu. Bir anne şefkati ve sevgisinin titreşiminde. Tüm alanını doldur bununla.. Dünyaya demirli olduğunda hiçbir şey senin dengeni bozamaz.
Bunu her yerde, her an yapabilirsin. Şifa olsun
Ilker Durmaz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: