BEDENİNİZİ SEVİN

bedenin_dili1
Beden; dört temel element olan “su, ateş, hava, toprak” ile yoğrulmuştur. İnsanın hamuru bunların karışımından oluşuyor. Öyleyse beden varoluşun tüm elementlerini bünyesinde taşıyor diyebiliriz.
Kişi bedenini severse ona daha iyi bakmaya başlar. Eğer bedeninizi sevmezseniz ona karşı kayıtsız kalıp onu ihmal edersiniz. Ne var ki kendi bedeninden memnun olup onu seven insan sayısı o kadar az ki…
Araştırmacılar, “Bedeninin her bölgesini beğenip seven insanla pek karşılaşmadık” diyorlar. Evet, pek çok insan kendi bedenini beğenip sevmiyor. Oysa siz kendi bedeninizi beğenmezseniz, başkaları sizin bedeninizi niçin beğensin ki?
Beden fısıltıyla konuşur. Dolayısıyla mesajlarını fısıltıyla iletir. Bedenin bu fısıltılı seslenişlerini işitip isteklerini yerine getirmeliyiz. Örneğin beden, “Dur, artık yeme!” dediğinde onun sözünü tutmalıyız. Bedenimizin bilgeliğine inanıp onun dediklerini yapmalıyız.
Bedenimizle yeterince temasımız olmadığı için bizim anlamadığımız şeyleri söyleyip durur. Yapılan araştırmalara göre bir hastalık altı ay önceden bazı sinyaller vererek geliyor. Biz bedenin verdiği bu sinyalleri anlamazsak gereken tedbirleri alamayız. Böyle olunca da hastalık hızla ilerler. Belki de tedavi edilemeyecek bir noktaya ulaşır. Biliyoruz ki tüm hastalıklar ancak ilerlemeden fark edilirse tedavi edilebilir.
Genellikle yalnızca hastalanınca organlarımızın farkına varırız. Ancak midemiz ağrıdığında midemizin, başımız ağrıdığında başımızın, dişimiz ağrıdığında dişimizin, ayağımız kırıldığında ayağımızın… farkına varırız. Organlarımız sağlıklıyken, farkına bile varmayız onların. Dolayısıyla onların kıymetini de bilmeyiz. Aslında hasta bir organ bile tüm bedenin zor durumda olduğunu haber verir. Çünkü insan bedeni, farklı organlardan oluşan bir bütün olarak işler.
Zaman zaman bedeninizin herhangi bir yerinde gerginlik var mı diye kontrol edin. Ayak parmaklarınızdan başlayarak ellerinizle tüm bedeninizi dolaşıp gergin noktaları bulun. Oralara derin bir sevgiyle dokunup masaj yapın. Bu şekilde gergin noktaları rahatlatın. Sevgiyle dokunma sayesinde oradaki kara bulutların dağıldığını göreceksiniz. Sevgi enerjisi akıtan eller şifa dağıtır. Dikkat ederseniz yeryüzündeki tüm şifacılar, bu kutsal işi ellerinin yaydığı sevgi enerjiyle yaparlar. Gerçek şu ki bedenin en iyi ilacı, ellerden akan sevgi enerjisidir.
Bedenin içinde yaşıyoruz, onun içinde var oluyoruz, o bize hizmet ediyor; ama biz ona iyi bakmıyoruz. Oysa bedenimize iyi baktığımız takdirde ömrümüzün sonuna kadar bize hizmet eder. Unutmayalım ki mutluluk da ancak sağlıklı bedenlerde ikamet eder…
Tuncer ELMACIOĞLU
Kendini iyi hissetmek,
S.36″ Yediveren Yayınları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s