11 Şubat 2017, Aslan Burcundaki AY TUTULMASI ve DOLUNAY’ın Burçlara Göre Etkisi…

cropped-junolisa1-e14488648362321

11 Şubat 2017 günü, İstanbul’a göre 03:33 itibariyle GÖLGELİ bir AY TUTULMASI ve DOLUNAY gerçekleşecek.
Genel değerlendirmede, bu AY TUTULMASINI kaderin akışını belirleyecek bir kavşak diye nitelemiştim… 11 Şubat 2017, Aslan Burcu’nda AY TUTULMASI ve DOLUNAY; ”Gerçek Sonucu Geç Açıklanacak” Bir Olgunluk Sınavı..
”Böyle kavşaklarda alınacak kararlar, doğurdukları dünyevi sonuçların ötesinde bir değere sahiptirler! Dünyevi anlamda KAZANMAK üzerine kurulu bir hayat süreriz… Manevi anlamda ise KAZANÇ ve YÜCELME, bize dünyevi güç getirmesi mümkün olan seçeneklerin varlığına RAĞMEN, aldığımız öğretilerin doğrultusunda gitmekle mümkündür. Göğün Gözcüleri, böyle zamanlarda kimin dünyanın ”yanıltıcı” vaatlerini, kimin Ruh’un Yolunu seçtiğine bakarlar. Ve bundan sonra karşılaşacaklarımızın kurgusu, böyle belirlenir.”
Burç ve Yükselen Burca göre yorumlara gelince…
KOÇ veya Yükselen KOÇ: Ateşinizi canlandıran bir DOLUNAY ve TUTULMA bu 🙂 Kendinizi tutkulu, arzulu, yeni başlangıçlara ve hatta aşklara ya da aşk heyecanı ile hayata geçirilecek projelere hazır, fırsatları değerlendirmeye açık hissedeceksiniz! Risk alma eğiliminiz yüksek, yapabilirliklerinize inancınız tam 😀 Bir türlü rayına oturmamış ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı, hayat ve yol arkadaşlıklarınızı bu dönemde toparlayabilirsiniz. Ama bitmesi gerekenlerin de, siz ittirseniz dahi incelip kopma işaretlerini görmeniz lazım. Kendinize ”tamam mı devam mı?” diye sorarken, alacağınız kararın ne getirip ne götüreceğini de iyi hesaplayın. Yeni bir başlangıç, bir heyecan için, var olan bir proje ya da bir ilişkiyi tehlikeye atmak üzereyseniz, bunu da etraflıca düşünerek yapın.
BOĞA veya Yükselen BOĞA: Sizi kariyer ve özel hayat planlarınız konusunda düşünceye sevk eden DOLUNAY ve TUTULMA bu… İç dünyanızda yatıştırmaya çalıştığınız fırtınaların, bastırmaya çalıştığınız sorunların, ertelediğiniz soruların tetiklendiğini fark edeceksiniz. Yapmanız gereken ama kaçındığınız değişimler, tamamlamayı erteleyip durduğunuz işler, hayat düzeninizdeki artık size hizmet etmeyen bütün sistemler, önünüze serilecek. Güvende olmak için, sorumluluktan kaçmak değil, sorumluluk almak gerektiğini fark edeceksiniz. Özel hayat ve aile dengeleriniz ile yapmak istediğiniz işler arasında kalabilirsiniz. Eğer bazı adımları atmanıza engel olan alışkanlıklarınızı, ilişkilerinizi, düzeninizi kaybetme korkusu ise, bu korkunun sizi başka sorunları kabullenmeye ittiğini görebilirsiniz… Korku aklın katilidir 🙂 KORKMAYIN!
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Sizi planlarınız, hedefleriniz, inançlarınız ve sonuç itibariyle yaptıklarınız arasındaki farkı görmeye teşvik eden bir DOLUNAY ve TUTULMA bu…  Verdiğiniz sözlerin sizi getirdiği noktalara, ya da vermek üzere olduğunuz sözler ve girmek üzere olduğunuz toplara accık tikkat edin! Sırf hayır diyemediğiniz, ya da gururunuza yediremediğiniz için geri çekilmediğiniz bir durum, düşünce ve davranış özgürlüğünüzü elinizden alıyor olabilir. Sırf bir türlü yiyemediğiniz için hala gözünüzü dikip durduğunuz bir meyve, ısırdığınızda ağzınızda acı bir tat bırakabilir… Eğer bir türlü hayata geçememiş bir proje veya fırsatı canlandırmak istiyorsanız, bunun için nereye kadar uzlaşmaya hazır olduğunuzu iyi düşünün. Eski bir aşk ise sizi tetikleyen, onun da hep nerelerden patlak verdiğini hatırlayın 🙂
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Sizi ”Alma-Verme Dengesi” hakkında düşündürecek bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… Kendinizi aldıklarınızla değerli hissediyor olabilirsiniz. Ama gerçekte size değer katan hayata kattıklarınızdır! Bunu unuttuğunuz zaman MAHRUMİYET KRİZİ’ne giriyor ve kendinizi değersiz, anlamsız, yoksun, mızmız, parasız, çaresiz filan hissediyorsunuz… Verip verip karşılığını alamadığınız alanlardan geri çekilmeyi kabul edin. İlle de buradan beslenecem ben diye tuttutmayı bırakın! Kendinizi değerli hissetmek için üretin, yapın, yazın, çizin, ortaya somut bir şeyler koyun! Kredi alıp ev sahibi olmak niyetindeyseniz, borca girme şevkinizin uzun vadede sürdürülebilir olduğundan emin olun. Kendinizi güvende hissetmek için fiziksel olarak ev gördüğünüz yerlere dönmek, evinizi tamir etmek, güzelleştirmek isteyebilirsiniz… İç dünyanızı ihmal etmeyin 🙂 Zira asıl toparlanması gereken ev kalbimizdir…
ASLAN veya Yükselen ASLAN: Sizi ikili ilişkileriniz, hayat ve iş ortaklıklarınız üzerinde çalıştıracak bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… ”Bağlanmak mı, Özgürlüğünüzü ve Hareket Alanınızı Korumak mı daha iyi?” diye epey bir düşünebilirsiniz 🙂 Sizi insanlara bağlayan ve bağları zedeleyen dinamiklerin neler olduğunu daha iyi anlamanızı sağlayacak gelişmeler yaşanabilir… Her şeye rağmen uzlaşma arzunuz ile, sınır koyma ve kendi tercihlerinizi ifade etme ya da basitçe alanınızı koruma güdünüz arasında bir denge kurmanız gerekebilir. İlişkiler bize kendimizi iyi ve değerli hissettirebilir, bu yüzden de onları korumak ya da umduğumuz duygusal tepkileri alarak doymak, mutlu olmak isteriz… Fakat bizim tercihlerimizle, karşımızdakilerin tercihleri, öncelikleri, yaklaşımları farklı olabilir. Bu durumda, karşımızdakinin duruşunu ve nedenlerini iyi anlamadan, istediğimiz tepkileri almak üzere atağa geçmek sonuçta yine bizi ortada bırakacaktır… ÖNCE ANLAYIN, SONRA DAVRANIN!
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Sizi görev duygunuz ve bunları yerine getirme şekliniz üzerinde düşündürecek bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… Kendinizi yaptıklarınızın  karşılığını asla alamayan ve hep zahmete koşulan bir kurban gibi hissettiğiniz, ya da kendinizle gurur duymak ve başkalarınıa da bir şeyleri ispat etmek adına bile isteye kurban ettiğiniz yerleri fark edeceksiniz 🙂 Kıymeti bilinmeyen fedakarlıklarınızı, verip verip karşılığını alamadığınız emeklerinizi filan iyice bir masaya yatıracaksınız… Kapatmak zorunda olduğunuz bir iş, artık verimini kaybetmiş bir çalışma şekli, size yarar değil zarar getiren bir düzen de, artık arka plana atıldığı yerden fışkırıp önünüze düşebilir… Kendinize, ”Neyi erteliyorum? Neden erteliyorum? Kendime bulduğum bahanelerle aslında neyi korumaya çalışıyorum?” diye sorun… Bu arada sağlığınızla, yeme düzeninizle, metabolizmanızdaki değişimlerle ilgili yapmanız gerekenleri de farke din ve ihmal etmeyin.
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Sizi mutlu olmaktan ne anladığınız ve hayatınızı nasıl geçirmek istediğiniz hakkında düşündürecek bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… Enerjinizi nereye odakladığınızı, arzu ettikleriniz için yeterince çaba gösterip göstermediğinizi, sizi arzularınızı gerçekleştirmek konusunda teşvik eden ya da engel olan ilişkilerinizi ve bağlarınızı, karşınıza çıkan fırsatlar konusundaki tutumlarınızı biiir bir düşüneceksiniz 🙂 Aşkta ve sizde heyecan uyandıran diğer üretkenlik konularında, ne yaparsanız daha mutlu olacağınızı kendinize soracaksınız… Alacağınız bir teklifin size katacakları ile, hayatınızdaki önemsediğiniz bağlantıları ne kadar zedeleyebileceğini tartacaksınız… Ve ilişkilerde ne kadar özgürlük alanına ihtiyaç duyduğunuzu, ya da karşınızdakine ne kadar özgürlük verdiğinizi gözden geçireceksiniz. Tek uyarım; Düşünüp düşünüp kendinizi yine aynı uzun havaya bağlamayın :))) Arada ufak bir risk almaya cesaretiniz olsun!
AKREP veya Yükselen AKREP: Sizi güvende, huzurlu ve bir yerlere ait olmaktan ne anladığınız konusunda düşündürecek bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… Bu süreçte gelişen olaylar çerçevesinde, işinizi, evinizi, yaşama şeklinizi, aidiyetlerinizi, sorumluluklarınızı nasıl dönüştürmek istediğinizi bir daha değerlendireceksiniz! Alışkanlıklarınızı terk etmek konusunda kaçınılmaz bir dönüm noktasına gelmiş olabilirsiniz. Bir taşınma ihtimali doğabilir. Aile içinde sizi kendi odağınızdan çıkıp, başkalarının ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye sevk eden bazı olaylar meydana gelebilir. Aidiyetlerin ve sorumlulukların bir yük mü, insanı büyüten bir süreç mi olduğunu kendinize sorabilirsiniz… Bitişlerin korku verici olsalar da, bir özgürlük anlamına geldiğini fark edebilirsiniz… Bu süreçte hem kendinize hem de başkalarına karşı ŞEFKATLİ OLMAYI ama kişisel alanınıza da sahip çıkmayı UNUTMAYIN!
YAY veya Yükselen YAY: Sizi hayallerinizi hayata geçirmek konusunda tetikleyecek bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… Arkanızda kaçırılmış fırsatlar olduğunu hissedecek ve daha fazla durmak istemediğinizi fark edeceksiniz! Hatta önünüze çıkacak yeni bir proje, bir teklif sizi harekete geçmek için teşvik de edebilir. Ancak sizi zora sokacak adımlar atmayı her zamanki kadar istemeyen bir haliniz de yok değil :)) Risk almama arzunuz ile, fırsatı gözünüzde çok büyütme eğiliminiz arasında bir denge kurmaya gayret edin. Yoksa ”Ah keşke…” ile ”Yok yaaa…” arasında kendinizi yiyip bitirdiğiniz uykusuz geceler geçirebilirsiniz. Bu git gelli hissi sizde yaratan bir girişim değilse, bir ilişki ihtimali de olabilir. Ya da bir ilişkinin kırılma noktasına geldiğini fark edip, korumak mı yürümüek mi ikileminde kalabilirsiniz… Güven verme arzunuzla, özgür ve olduğunuz gibi davranma ihtiyacınız arasında da bir denge kurmanız gerekebilir. TERCİH YAPARKEN kendinize anlattığınız BAHANELERİNİZİ ve GERÇEK SEBEPLERİNİZİ FARK EDİN!
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Size maddi konularda bir atılım yapmak için şevk verecek bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… Yapabileceklerinizi abartmamaya, tutamayacağınız sözler vermemeye, çok büyük borçlara girmemeye özen gösterin! Yaratacı, ilerici, sıradışı fikirlerinizi masaya koyun ama hayata geçirirken, tutarlı ve mantıklı olun. Bir iş değişikliğinin ya da sorumluluklarınızda, görev tanımlarınızda, değer üretme biçiminizde meydana gelecek bazı değişimlerin eşiğinde de olabilirsiniz. Eski deneyimlerinizi yeni adımlar atarken dikkate alın. Geçmişte düştüğünüz abartılı algı tuzaklarına düşmemeye, ya da başkalarında abartılı beklentiler oluşturmamaya dikkat edin. Kendinize ”Umduğumu Bulamadığım ve Kendimi Eksik Hissettiğim, Doymadığım Yer Neresi?” diye sorun… Belki maddi değil, manevi bir boşluğu doldurmaya çalışıyor da olabilirsiniz…
KOVA veya Yükselen KOVA: Atılım yapmaya çok hazır hissettiğiniz, ama başkalarından da gizli gizli onay ve destek beklediğiniz bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… Umduğunuz başarı ve yükselişi yakalamak için takdir edilmenizi, bir değerlendirmeden başarıyla geçmenizi, kabul görmenizi gerektiren durumlar var! Bir anlaşma yapmak, bir sunum yapıp sonucunda olumlu not almak, ya da bir davadan haklı çıkmak gibi bir gayret içinde de olabilirsiniz. Hayata geçiremediğiniz fikirlerinizi, bir türlü somuta dökemediğiniz düşüncelerinizi, bu süreçte yapacağınız bir anlaşma ile elle tutulur bir üretime de dökebilirsiniz. Ertelenmiş bir eğitim programı, veya bir yolculuk da gündeme gelebilir. Şimdi başlayacağınız bir proje, Mayıs gibi sonuçlanabilir. Hayallerinizi ertelemeyin… Ama nasıl olsa yaparım diye gevşek de davranmayın! Zira yüksek beklenti oluşturacak ve eğer gereğini yerine getirmezseniz, prestij kaybeden siz olacaksınız. Bir de ne yaparsanız yapın, ASIL AMACINIZI unutmayın 🙂
BALIK veya Yükselen BALIK: Size hayatınızdaki çıkmazları fark ettirecek bir DOLUNAY ve TUTULMA bu… Yapabileceğiniz çok şey olduğunu ama bunlara el atmadığınızı fark edebilirsiniz. Sizi bahaneler ve depresyonlar arasında savuranın, rahatınıza düşkünlük veya gurur olduğunu fark edin 🙂 Ya da sadece verdiğiniz sözleri tutmak ve size yakışanı yerine getirmek için, bir süreliğine size zor gelen bir duruma katlanıyor olabilirsiniz. Kendinizi kurban gibi hissetmemek için, AMACINIZI UNUTMADAN YAŞAYIN! Size kolay gelen şeyler için değerlerinizden fedakarlık etmek insana kendini bir süre sonra kötü hissettirir… Böyle yapıyorsanız, bunu itiraf edin ve kendinizi toplayın. Seçimlerinizin sorumluluğunu alın. Ama önemsediğiniz şeyler için kendinizden fedakarlıkta bulunuyorsanız, düştüğünüz durumdan dolayı kendinizi kötü hissetmeyi bırakın! Olmayan paranızı harcamamaya da dikkat edin 🙂 O faturaları başkası ödemeyecek…

junoastrology.com/2017/02/09/11-subat-2017-aslan-burcundaki-ay-tutulmasi-ve-dolunayin-burclara-gore-etkisi/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: