Evde Himalaya Tuz Lambası Bulundurmanın Faydaları Nelerdir

42656671_21

 

 

Çoğunlukla pembe-turuncu renk karışımı olan himalaya tuz lambası içindeki yoğun minerallerin sebebiyle bu renk karışımı oluşmuştur. Ülkemizde Çankırı tuz lambaları da aynı işlevi görmektedir. Hatta yapılan araştırmalarda Çankırı tuz lambaları daha yoğun bir mineral içeriği olduğu söylenmektedir. İşte bu Himalaya tuz lambası veya Çankırı tuz lambasının evde bulundurmanın faylarından bahsedeceğiz.
1 : Konsantrasyonu Geliştirir
Tuz lambaları ruh halinizi rahatlandırmak için etkili yollardan biridir. Gün sonunda evinize gittiğinizde rahatlamanızı ve gevşemenize yardımcı olacaktır.Ayrıca vücudunuzdaki negatif iyonları yok ederek daha rahat konsantre olmanıza yardımcı olacaktır. Mutluluk hormonu serotinlerin sentezlenmesini uyarmaktadır.
2: Daha İyi Uyumanızı Sağlar
Ortamdaki pozitif yüklü yoğun parçacıklar aşırı maruz kalma uykunuzu rahatsız edebilir. Çünkü pozitif yüklü parçacıklar beyinde kan ve oksijen ihtiyacını azaltmaktadır. Buda düzensiz bir uyku geçirmenize sebep olur. Daha rahat bir uyku çekmek için odanızın köşesine tuz lambasından koymanızı tavsiye ederiz.

3 : Hava Temizleme ve Deoderize
Bu lambaların ortamdaki toz, polen, sigara dumanı gibi havayı kirleten unsurlar için inanılmaz bir temizleme gücü vardır. Ortamdaki kötü havayı kendi içine çekerek lambanın içinde hapseder. Bu sayede daha temiz bir ortam havasına kavuşursunuz.
4 : Enerji Seviyenizi Arttırın
Pozitif iyonlar enerjiyi bedenimizden uzaklaştırır.Sürekli yorgun veya uyuşuk hissediyorsanız bulunduğunuz ortama bir tuz lambası koyduğunuzda 2 hafta içinde farkı göreceksiniz.
5 : Meysimsel Rahatsızlıkları Engelleyin
Tuz lambaları ile mevsimsel rahatsızlıklar,günlerin kısalması veya erken akşam olması gibi sizi etkileyen unsurların en iyi şekilde sizi korur.Meydana gelen uyuşukluğu önlemede etkili yollardan biridir.
6 : Çevre Dostu Işık Kaynağı
Tuz lambaları genellikle düşük ışık seviyesinde olarak gözünüze zarar vermeden rahatça kullanabileceğiniz bir ışık kaynağıdır.
Emir Kaboğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s