98 yaşındaki yoga hocasından mutluluğun 3 anahtarı!

23081

 

 

 

Enerjisi hiç bitmeyen ve gülücük saçan dünyanın en yaşlı yoga hocası Tao Porchon-Lynch, mutlu bir hayat için uyulması gereken 3 altın kuraldan bahsetti.

Women’s Entreoneurship Day’in kurucusu Wendy Davis’e verdiği röportajda güne ‘Bugün hayatımın en güzel günü olacak’ diye başladığını söyleyen Tao Porchon-Lynch, kolay yöntemlerle mutluluğun yakalanabileceğini anlatıyor.
Her günü neşeyle karşılayın
Tao Porchon-Lynch’i örnek almaya ne dersiniz? Sabah alarmı sinirli bir şekilde ertelemek yerine, kendinize harika bir gün olacağını söyleyin. Yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle yataktan kalktığınız zaman, somurtacak pek fazla neden olmadığını keşfedeceksiniz.
Yargılamaktan vazgeçin
‘Kimseyi küçük görmeyin’ diyen Lynch, okuma yazma bilmeyen bir köylüden bahsediyor. ‘Köylü adam okuma yazma bilmiyor olabilir ama üzerinde yaşadığınız toprak hakkında sizden daha fazla bilgi sahibi.’ diyen 98 yaşındaki Tao Porchon-Lynch, herkesten öğrenilebilecek bir şeyiniz olduğunu bilmenizi istiyor.
Olabilecek kötü şeyleri düşünerek moralinizi bozmayın
Hayatta eninde sonunda kötü olaylarla da karşılaşacağız, tam da bu nedenle Lynch hayatın olumlu yönüne odaklanmanızı tavsiye ediyor. Tao Porchon-Lynch, zihnin devreye girmesiyle bazen düşüncelerini yalnızca ters gidebilecek şeyler kaplasa bile kötü düşüncelerin yoluna çıkmasına izin vermediğini belirtiyor. 2. Dünya Savaşı sırasında savaş pilotlarıyla birlikte olan Lynch, insanların korkusuzca yaşamaya başladıklarında neler yapabileceklerini gördüğünü söylüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s