Bel Ağrısının Kanıtlanmış Mucizesi…Paylaş Herkes Okusun…

adam-otu-728x4101

BEL AĞRISI ROMATİZMASI ÇEKENLERE ‼️
Tam 4 senedir bel agrisi cekiyordum. Kok seklinde aldim eminonunden bir adamdan. Bana krem gibi sur beline gecer bel agrin dedi. Inanmadim adam bana kizdi kardesim al para verme ama gecince belin gel 2 kati parani ver deyince ikna oldum….
(DEĞERLİ BİR OKUYUCUMUZUN YORUMUNDAN)
UYARI: Zehirli ve alerjik bir bitkidir. Takipçilerimiz dahil bir çok kişi şifa görmüştür ancak olumsuz yan etkilerini de araştırarak uzman kontrolünde kullanılmalıdır

İnsan Gövdesine Benzeyen Adam Otu Bitkisi – Kökü
Adam otu dolgun kazık kökünün insan gövdesine, kol ve bacaklara benzetilmesi sebebiyle bu ismi almıştır. Ayrıca Abdüsselam otu, insan otu ve adem otu olarak da halk arasında kullanılmaktadır. Bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılan çok yönlü şifalı bit bitkidir. Diğer şifalı bitkilerden ayıran kötü biz özelliği ise çok faydası olmasının yanı sıra kokusunun kötü olmasıdır.
Adam otun evde bitkisel olarak kullanılmasının yanı sıra bir çok ilacın yapımında da kullanılmaktadır. Eczacılıkta önemli bir yere sahip olan bu ot şeklinin adama benzemesi sebebiyle dikkatleri çeken bir ot haline gelmiştir. Özellikle eski mısırda büyücüler tarafından da tercih edilmiş bir çok batıl inanca sebebiyet veren bir ot olmuştur. Musevi inancına göre cennette yetiştiğine inanılmaktadır.
Adam Otu Kökünün Faydaları:
Cinsel isteği artırıcı etkisi vardır.
Ağrı kesici ve yatıştırıcıdır.
Göz bebeklerini büyütücü etkiye sahiptir.
Egzama ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
Vücuda direnç sağlayarak halsizlikten kurtarır.
Kabızlığa karşı oldukça tavsiye edilmektedir.
Spazm gidericidir.
Adam otunun sivilcelere faydaları vardır, sivilce tedavisinde kullanılabilir.
Ağrı Kesici ve Egzamaya Karşı Adam Otu Merhemi; Merhem haline getirildikten sonra haricen kullanılabilir. Bu merhemin ağrı kesici özelliği vardır ve egzamaya karşı çok faydalıdır.

———————————————————————–
Adam otu nerelerde yetişir?
Özellikle ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişmektedir. Antalya çevresinde boş alanlarda, ekilmemiş tarlalarda ve kaya diplerinde görülmektedir. Adam otu kendiliğinden yetişebilen ve çok sık rastlanan bir ottur. Bir çok faydasının yanı sıra zehirli olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız muhakkak bir profesyonele danışarak tüketmeniz gerekmektedir.
Adamotu Nasıl Kullanılır?
Kullanımı: Adamotu sonbahar mevsiminde topraktan çıkarılır ve güneşte kurutulur. Kurutulduktan sonra adam otunun kökü kazınarak toz haline getirilir. Elde edilen bu toz suyla karıştırıldıktan sonra tüketildiği gibi merhem olarak sürülerek de kullanılabilir. Ayrıca çayı da yapılarak tüketilebilir. Ancak belirttiğimiz gibi zehirli olduğundan dolayı muhakkak doktor tavsiyesi üzerine tüketilmesi gerekmektedir.
Adam otundan elde edilen toz 20 şer mg olarak gün içinde 3 kere tüketilebilir. Hamile hanımların kullanması kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Güçlü bir ishal yapıcıdır. Fazla kullanımında öldürücü etkiye bile sahip olabilmektedir.
Adam Otu Zararları ile ilgili Önemli UYARI!
Zehirli bir bitki olması sebebiyle çok dikkatli ve uzman kontrolünde kullanılmalıdır. Kontrolsüz kullanımı sonucu olaşabilecek başlıca zehirlenme belirtileri şu şekildedir; ağızda kuruluk, huzursuzluk, deride kızarıklık, hayal görme, uykuya dalma.. Daha ileri aşamalarında ise nefes darlığı ve ölüme varan sonuçlar görülebilir. Bu yüzden adam otu mutlaka uzmanların gözetiminde kullanılmalıdır. Etkileri görüldüğünde derhal kullanımı bırakılmalıdır.


Kaynak: Organik Ürünler

Bitki Alemi kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: