Evdeki Kötü Enerjiyi Kovmak İçin Kullanabileceğiniz Tütsü Çeşitleri…

tütsü[1]

Tütsüler, evimizi temizlerler ve eve daha uyumlu ve sakin bir hava katarak, negatif enerjiden kurtulmamıza yardımcı olurlar. Hızlı etki ederler.

Etrafımızdaki her şey enerjidir ve her enerjinin farklı seviyede titreşim etkisi mevcuttur. Genel olarak, iyi enerji ve kötü enerji vardır denir. Bunlar da kendilerini farklı yoğunluklarda duygular olarak bizlere hissettirirler. Derler ki, çevremizde fazla miktarda negatif enerji birikmeye başladığında, ortam gergin bir hal alır ve bu da bizi direkt olarak etkilemektedir.

Neyse ki, bu tarz kötü titreşimleri uzaklaştırmak ve evimizin enerjisini değiştirmek için bir sürü yöntem mevcut. Bunun için geleneksel bir yöntem, tütsü kullanımıdır. Tütsü, kendilerine has kokuları olan çeşitli bitki ve minerallerin kombinasyonudur ve yakıldığında evinize iyi enerji getirmeye yardımcıdır. Tütsünün çok çabuk etki ettiği bilinmektedir ve bu sayede evinizi iyileştirir, kötü enerjiyi uzaklaştırır denmektedir. Böylelikle, sakin ve uyumlu bir alanda yaşamaya devam edebilirsiniz.

Tütsüyü Nasıl Kullanabilirsiniz?

 • Tütsü farklı amaçlı uygulamalarda kullanılabilir. Belirli bir alandaki kötü enerjiyi uzaklaştırmak için veya bir insanın enerjisini değiştirmek için mesela.
 • Meditasyonda, insanların sakinlik, berraklık ve odaklanma gibi amaçlara ulaşmalarına yardımcı olur.
 • Tütsü, evde veya işyerinde, kötü enerjiden kurtulmak amacıyla kullanılır çünkü tütsü için, iyi enerji mıknatısıdır denmektedir.
 • İdeal kullanım olarak, tütsüyü, kötü titreşimleri hissetme potansiyelinizin olduğu belirli alanlarda bulundurabilirsiniz.
 • Belirli bir şeye konsantre olmak veya yeni fikirler yakalamak isteyen kişiler, bu amaç için özel yapılmış birtakım tütsü çeşitlerini kullanabilirler.

Evinizdeki Titreşimleri Değiştirmek İçin Tütsü Çeşitleri

nasıl-daha-uyumlu-bir-eve-sahip-olursunuz

Çok fazla sayıda tütsü çeşidi bulunsa da, burada sizler için kötü enerjiyi kovmak amaçlı en çok tercih edilen ve en doğal kokulardan oluşan kısa bir liste hazırladık.

 • Amber: Meditasyon yapmak ve belirli alanda bilgiler keşfetmek isteyen kişilerce kullanımı tavsiye edilmektedir. Kafası karışık olan ve düşüncelerinde bir karara varıp bu kararsızlıktan kurtulmayı arzulayan kişilerce kullanımı idealdir.
 • Sedir: Bu koku tipi, güç ve direnç kaynağı olması ile bilinir. Özellikle, yeni tadilat görmüş veya inşa edilmiş evler veya ofisler için tavsiye edilmektedir çünkü bu alanlara güçlülük verir, evdeki bütünlüğe olumlu katkıda bulunur.
 • Sandal Ağacı: Sandal ağacı kokusu, herhangi bir dini inanış ile ilgili veya ibadet esnasında yakılabilir. Evini veya çalışma alanını temizlemek, günahlardan arındırmak gibi amaçlarda kullanımı tavsiye edilmektedir.
 • Tütsü: Klasik tütsü, insanları sakinleştirmek ve huzurlu hissettirmek amaçlı kullanılır ve stres ile kaygıyı azaltıcı etkisinin olduğuna inanılmaktadır. En sık kullanılan tütsü tipidir, çünkü yolunuza çıkan kötü enerji ile savaşır ve kıskançlıktan, düşmanlardan ve zararlı olabilecek diğer şeylerden kurtulmayı sağlar. Geleneksel olarak, bu tütsü, dini ritüellerde ve meditasyonda kullanılmaktadır; ancak sağlığa da iyi geldiği bilinmektedir. Kullanım durumunda, çatışma ve stresten kurtulmaya yardımcı olur.
 • Lavanta: Bu tütsü, tamamen aşk, cazibe ve romantizm ile ilgilidir. Partnerinizle olan ilişkinizi farklılaştırmak istediğinizde veya bir ev daveti esnasında evin enerjisini değiştirmek isterseniz kullanabilirsiniz. Bu tip tütsüler, güzellik kavramını uyarırlar. Bir başkasını etkilemek isteyen birisi veya kendini daha güzel hissetmek/hissettirmek isteyen biri kullanabilir.
 • Tarçın: Piyasada bulmanın en kolay olduğu, en popüler tütsü çeşitlerinden biridir. Tutku, cinsel arzu ve şehvet ile bağlantılı kabul edilmektedir. Samimi karşılaşmalar ve enerjiyi yükseltmek için kullanımı oldukça idealdir. Enerjisini yükseltmek isteyen kişilerce tarçın tütsüsünün kullanılması tavsiye edilmektedir.
 • Vanilya: Evinize lezzetli bir koku vermesinin yanısıra, vanilya; zeka, düşünce ve zihinsel yeteneklerle ilişkilendirilmektedir. Ders çalışmak istediğinizde veya gelecek bir proje için parlak fikirler bulmaya uğraşırken vanilya tütsüsü kullanmak oldukça ideal bir alternatif olacaktır.
 • Yasemin: Yasemin kokusu cinsel cazibeden ayrı tutularak sadece aşkı çağrıştırmaktadır. Yasemin tütsüsü, dış görünüşten ziyade iç güzelliğe yoğunlaşmakta ve zihinsel ve duygusal bağlantıyı güçlendirmek açısından harika bir tercih olacaktır. Bu sebeple, yasemin tütsüsü insan ilişkileri açısından harika bir seçenek olmanın yanısıra iyi arkadaşlıkları güçlendirmek açısından da oldukça yardımcıdır.
 • kaynak: sağlığa bir adım
Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: