Türkiye erkeğinin gözünden makbul kadin modeli..

11855824_10153464576533467_3345163419711692310_n[1]

-45 kilo olmasına rağmen d-cup göğüslü olsun.
-Benden en az beş yaş genç olsun.Kadınlar yaşlandıkça çöker, erkekler durduğu yerde gençleşir malum..

-Ne hikmetse o güne kadar kimsenin elini bile tutmamış bir kız bulayım. Bu arada benim önüme gelenle düşüp kalkmam ve sevişmem sayılmaz çünkü pipim var.

-Evlenelim. Kendi ailesiyle pek görüşmesin, benim aileme tapsın. Hafta sonlarını ve bütün tatilleri aileme hizmet ederek geçirsin, daha ne ister bir insan?

-Ayda on bin lira kazandığı işinden döner dönmez mükellef sofralar hazırlamaya girişsin, o sırada ben de manda boku gibi televizyonun karşısına yayılayım. Benim yemek yapmam, ev işi yapmam düşünülemez çünkü pipim var malumunuz.

-İş stresinden dolayı sinirlendiğimde, bağırdığımda, çorbanın tuzu az diye kaseyi duvara fırlattığımda dahi susup hanım gibi oturmayı bilsin, karşılık vermesin. Pipisi bile yok zaten, ne haddine ağzını açmak?

-Hamile kalmasına ve doğum yapmasına rağmen 36 beden kalmayı başarabilsin, vücudunda çatlak matlak olmasın.

-Çocuk doğduğunda (tabii ki oğlan) bütün bakım işlerini üstüne yıkayım, zaten ben erkeğim elime yakışmaz. bebek kolik olsa bile, ağlama krizlerine girse bile susturmayı becersin, beni uykumdan etmesin yoksa fena olur.

– Çocukla ilgilenmesine rağmen her daim fönlü, makyajlı gezsin. Günde sekiz on defa alt değiştirip süt vermesine rağmen babydoll giysin mesela.

-Kadınlık görevlerini yerine getirsin, bir kadın bir erkeği evine bağlayamıyorsa aldatılmaya göz yummalıdır zaten. Pipileri yok ki nereden bilsinler?

-Pipin olunca önüne gelen kadına alıcı gözle bakma hakkına da sahip oluyorsun. ara sıra hovardalığa gitmeme, karıya gitmeme göz yumsun.

-Bu arada facebook hesabında karşı cinsten kim varsa silsin. Kuzen muzen anlamam ben, Kuzenini de silsin. Bir dediğimi iki etmesin, altan alsın, arada küfredip bir iki tokat patlatabilirim, böyle ufak şeylere takılmasın.

-Malumunuz pipi sahibi olmak zor zanaat..

kaynak: afife güner

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. 40 Comments »

40 Yanıt to “Türkiye erkeğinin gözünden makbul kadin modeli..”

 1. Mert Says:

  afife hanım bu işi biliyor. tam beni anlatmış
  tüm türk erkekleri adına teşekkürler afife hanım
  whatsapp no verir misiniz?

  • anette8 Says:

   yazı afife hanımdan alıntıdır buradan kendisine ulaşamazsınız

  • Ylx Says:

   Genel olarak dogru tespit ama bazı kadınlar da haketmiyor değil hersey karsılıklı hayat müşterektir. Ama bır kadın kendi ayakları uzerınde durabiliyorsa erkek zulmüne boyun egmemeli ( şiddet Vs) biz insan olarak aç gözlüyüz doymuyoruz hep daha fazlasını ıstıyoruz! Bunlarla gurur duymak yerine pozitif ve olumlu olmalıyız bir kadın isterse erkeğini şekillendırebilir benim düsüncem bu. Fakat kadından sorumluluk bekliyorsa hakkını maddi manevi vermeli…

 2. Yiğit Gülersönmez Says:

  Tamamen erkekleri yermek kadınları göğe çıkarmak için hazırlanmış feministçe bir liste ve yersiz bir genelleme. Bu tip erkek yok değil mi var elbet ama azınlıktalar.

 3. Pelin E Says:

  Feminizm kadinlari ovup erkekleri yermek degil esit haklar istemektir. Asil feminizmin anlamini bilen erkekler azinlikta. Bir kadin herhangi bir dusunce veya istek belirttiginde ondan feminist damgasi yiyor ya.

  • blondie handsome Says:

   samimi feministlere eyvallahta her şartta eşit olmak istediğiniz erkeklere toplumsal hayatta(evde,ofiste,otobüste,markette) tecavüz eden kezboşları napıcaz arkadaşım?.. anladın sen ne demek istediğimi sanırım 😉

 4. ugo Says:

  ee demek ki öyle erkek seviyon…

 5. Cem Samet Çalışır Says:

  Bunun pipiyle ne alakası var kardeşim. Anlattığınız adamlar, eğitimsiz, aile terbiyesi görmemiş, muhtemelen annesi de babasından dayak yemiş ve babası tarafından hor görülmüş tipler. Sizin bütün bu şartları pipi seviyesine indirmeniz pipi konusundaki obsesif olduğunuzu gösterebilir. Oturup adam gibi veri analizi yapacağınıza boş feminizm yapıyorsunuz. Söylediklerinizin her cümlesine katılabilirim, ta ki her cümleyi pipiye bağlayana kadar. O kadar hak, eşitlik narası atıp da işi pipi de bitiren insana itibarım yoktur kusura bakmayın. Kadınların 30’larına yaklaşınca evde kaldım korkusuyla 1-2 ayda tanışıp evlendiği adamlar genelde böyle oluyor. Kadınlar öncelikle birlikte olduğu her erkeğe “biz neyiz” mantığıyla bakmamayı öğrenmeli. Sonra şikayet edip duruyorlar işte. Evlenmek zorunda değilsiniz.

  • haso Says:

   Eline koluna sağlık süper yazmışsın

  • Melis Says:

   Ne güzel demişsin böyle erkekler eğitimsiz erkekler diye. Eğitimsiz erkekler her şeyi pipilerine vurmaz mı zaten? Feminizme, penis envy olaylarına bağlayınca her şeyi, olaylar çözülüyor mu? Burada her şey pipiye vurulur, erkek egemen bir toplumda kadının sevişmesi ölüm nedeniyse, hakkıyla vurulur hem de.

  • Isik Pamir Says:

   Hayır ! Çoğunlukta !

 6. yakışıklı Says:

  aynen öyle.biz erkekler böyle kadınlar arıyoruz.diğerleri cehenneme gitsin.aynı siz kadınların zengin erkek olsun evi olsun arabası olsun boyu şu kadar olsun.yakışıklı olsun kaslı olsun iş adamı olsun vs. istekleri olduğu gibi. zengin olsunda gerisi hiç önemli değil tabi.isterse dövsün aldatsın. 🙂

  • Ylx Says:

   Madem o kadar erkek kahrı cekıyoruz bi zahmet değsin senin mantığınla! Her ıkı taraf calısıp ortaya konuyorsa o para o zaman herkes aynı sartlarda kusura bakmayasın arkadaşım …

 7. Yavuz Says:

  Bu yaziyi begenip onaylayan her kadının kendisi ile sorunu vardır, allah boylesinden bizi korusun…

 8. freerunner Says:

  rahat olun bunları yapan adam babydoll’ün ne olduğunu bilmez 🙂

 9. Ahmet Says:

  erkeğin istediği kadın çok kısaca sokakta hanımefendi, mutfakta aşçı, yatakta orospudur. bu söz klişe de olsa, hiç eskimez ve ne istedğimizi çok güzel özetler.

  kadının istediği erkeğe gelince:

  – hiçbir birikimim olmamasına rağmen o benden daha üstün olsun, ben lise mezunu olsam da o master yapmış olsun. ben ona birşey katmayayım, hep o katsın.
  – ben ayda 2000 lira kazanıyorum ama kocam zengin olsun. en az 20-30 kazansın ki diğer kadınları çatlatayım
  – benim maaşım benim olsun, onun maaşı hepimizin olsun. ben bir aylık maaşımı louis vuitton çantaya gömeyim, ama o hele bir kendine birşey alsın. çoluk çocuğun rızkı o, yersen.
  – çocuk doğurduğumda, çocuğumla ilgileniyorum ayağına işten ayrılayım ama kocam eşşek gibi çalışmaya devam etsin. bu dönemde çocuğa benim bakmam mantıklı olmasına rağmen bir-iki de bakıcı tutayım, oh ben de her gün avm lerde fink atarım, mis.
  – evlenirken maliyetlerin %90’ı adama girsin, kalan %10’u da paylaşırız. eee koskoca kuku sahibi insan alıyor nikahına, ödesin canım. hem benim hiç birikimim yok ki, napiym.
  – ben yemek yapmaktan anlamam ki, iki yumurta bile kıramam. gerizekalı değilim tabii ki, çakalım, çünkü kukum var ve bu ortadoğu ülkesinde çok değerli.
  – evli olmama ve beni seven, bana hertürlü destek olan kocama rağmen şu instagrama, facebooka şuh pozlarımı koyayım ki, sitedeki diğer erkekler bana tapsın. hatta belki birgün daha ileriye de gider kim bilir?
  – evlenmek için güçlü adam seçeyim, sonra onu güçsüz bir maymuna çevirmek için üzerinde baskı kurayım. mazallah, çok güçlü olursa diğer dişiler de ona yanaşır, hayır onun parası (pardon, o) sadece benim olmalı.
  – geçmiş sevgililerimle yaptığımız gezilerden, aldığım hediyelerden oluşan birikmiş bi ton kredi kartı borcumu kocam sıfırlayıversin bir zahmet. ben elalemin piçleriyle gezerken onun bankada büyüyen birikimiyle de ev alalım, ama bir zahmet benim üstüme yapsın, niye, çünkü 250 gr et parçasına sahibim.

 10. ferah Says:

  Kırgın bir kadının iç dökmesi, dert yanması…evet, gerçekler var mı var…hani bunu okuyan kendini geliştiren erkeklerde abartılı bulmuş ve inkar etmiş, katılıyorum herkesi aynı şablona dahil etmek gereksiz bir uğraş.Yine de eğitimli kendini geliştiren vicdanlı bir erkeğin bu kadar acımacız olacağını düşünmüyorum.Bilinçaltlarında böyle bir ideal düşünce olabilir elbette, ancak bu uygulamaya geçecekleri anlamına gelmez, tabi yazıda da daha çok kültürel kodlar ve bilinçaltı yapılarından bahsedilmiş.Bu arada feminizm erkekleri eleştirmekten çok kadının sorumsuzluğunu eleştiren bir entelektüel çalışma alanıdır.Salt erkek düşmanlığı değildir.

 11. Juventus Says:

  Hay allah… mizah yazısını ne hale getirmişler :))))))

 12. satvetc Says:

  nefes alsın yeter e getrimişsin erkekleri de

  o işler oyle olmuyor işte

  bir ömür dırdırınla bitireceğin her nazını çektireceğin kaşığıyla sokup sapıyla çıkartacağın canlıya
  bu kadar laf saçma olmuş

  sende biraz daha ayarlı düşüp kalksaydın

  çocuk bakmak istemiyor ve zor geliyorduysa yapmasaydın en azından 2. yi dikmeseydin.

  madem bukadar beğenmiyordun adamı ne diye girdin dibine başkalarına bakaydın..

  şu cinsiyetçi yazılarınızdan nefret ediyorum erkekler olarak biz bokuz da siz kadın ırkı olarak harikasınız değil mi ??

  geçiniz bunları herkes kendi yamuğuna baksın

 13. pipim var Says:

  Afife Hanım pipisinin olmamasını pek içerlemiş. ama artık tıp ilerledi.

 14. Koray Elbaşı Says:

  Erkekler yada kadınlar hakkında bu tarz tespitler yapmak kimseyi daha haklı yapmıyor.Ülkede genel olarak erkekler afife hanımın belirttiği gibi kadınlar da Ahmet bey’in yazdığı gibi.(Tabi ki bunlar daha da geliştirilebilir)
  Bu kadar çok dertlenmemiz hangi tarafta olduğumuzla ilgili.Herkes karşısındakinin yanlışlarını görüyor.
  Toplum olarak tek taraflı hep bir talepkarlık, hep haklı çıkmak,bazı haklar elde etme peşindeyiz.Ve elde ettiğimiz avantajları hep kendi çıkarımıza kullanmak..
  Yani bana göre Afife hanımın istediği bir erkek modeli yaygınlaşsa kadınlar daha mutlu olmayacak tıpkı Ahmet bey’in istediği kadın modeli de erkeği daha mutlu etmeyeceği gibi.
  Mesele bireylerin kendi içinde saygı felsefesini kişiliğine oturtması,doğruluğu,hoşgörüyü,empatiyi prensip haline getirmemiz ile ilgili..

 15. Joe cocaine Says:

  Bir kadın yaptığında seksistlik nasıl da şirinleşiyor, makul hale geliyor…

 16. Turgut Says:

  Oncelikle bu yazıyı yazan kişi aşırı feminist birisi hatta lezbiyen olma ihtimali de mevcut. Ayrıca kesinlikle ailesinde bu tarz bir bayan yada erkekde var. Alımlı ve kibar kisacasi hanimefendi olmadığı da çok belli. Bu tarz genellemeler yapan insanları anlamak gerçekten imkansız. Tamam kabul bu tarz şizofren erkekler ve Kezban kadınlar var ama artık bunlara şehirde ve çevrede rastlamak oldukça nadir bir olay. Bu yazıyı yazan kişiye seslenmek istiyorum fırsatıniz ve imkanınız olursa benimle ve çevremle sadece 1 hafta geçirin ve o kalemi tekrar elinize alın…

 17. ay Says:

  Harika adamlar da var 🙂 bahsi geçen bu erkekleri büyütüp bu hale gelmeleri için eğitenler de biz kadınlar yani anneler. Türk kadını maharetlerini türlü kurnazlık ve hizmetle erkeği eve bağlamak için kullanmaktan vazgeçse önce… veya bir adama sırtını kredi kartına konaraktan dayamaktan vazgeçse.. her ne yaparsa yapsın kendi ekmeğini kazanmaya gayret eden kadınlar arttıkça değişecek erkekler de… Dolma da yapalım, örgü de örelim ama biraz da iş güç öğrenmeye gayret edelim (sözüm meclisten dışarı). Çuvaldızı kendimize. 🙂

 18. Jale Says:

  Harika adamlar da var smile emoticon bahsi geçen bu erkekleri büyütüp bu hale gelmeleri için eğitenler de biz kadınlar yani anneler. Türk kadını maharetlerini türlü kurnazlık ve hizmetle erkeği eve bağlamak için kullanmaktan vazgeçse önce… veya bir adama sırtını kredi kartına konaraktan dayamaktan vazgeçse.. her ne yaparsa yapsın kendi ekmeğini kazanmaya gayret eden kadınlar arttıkça değişecek erkekler de… Dolma da yapalım, örgü de örelim ama biraz da iş güç öğrenmeye gayret edelim (sözüm meclisten dışarı). Çuvaldızı kendimize. smile emoticon

 19. nil Says:

  Ben bir bayan olarak erkeklere sorumluluk yüklenmeli diyorum.Mutfagı batırıyor,beceremiyor vs. sebeplerle yemek,ev işi,çocuk bakımı yaptırılmıyor kocalara.Benim esim yemek yapmayı seviyor mutfagı batırsa da yapsın ben bes dakika da toparlarım.Ev isi sevmiyor ozellikle bulasık yıkamaktan nefret eder ancak zor durumdaysam yardıma ihtiyacım varsa rica ederim yapar.Cocuk dogdu ustunu degistiremem ben beceremem altını degisemem diyodu yaparsın yaparsın diyerek yardımcı olup ögreterek birlikte ögrenerek yaptı hatta benden daha özenli dikkatli bakar cocuga.Ilk yıkamayı birlikte yaptık ve ben ona üstünlük bilmislik taslamadı güvendik yardım istedim beraber cabaladık.Giyinmeye geldi is korktu isim var yavas yavas giydirirsin dedim ve basladı ebeveynligi birlikte ögrendik.Hatalar karsilikli yapiliyor bayan arkadaslarimdan duydugun sozler aman batiriyor mutfaga girmesin,cocuga bakmayi beceremez cocuk bensiz yapamaz beni ister,ona emanet edemem diyerek butun sorumlulugu üzerlerine alıyorlar.Yardım isteyerek ögreterek güvenerek dayanısma yapılabilir.Diyelim yemek yapti ortaligi supurdu nasıl yapmissin ortaligi batirmissin iyi supurememissin derseniz tabi ki yapmaz.Kendi sansını insan kendi yaratıyor.Bi insanı degistiremezsiniz diyosunuz ama bekarken biz bayanlar da evimizde ev isi yemek dogru duzgub yapmiyorduk hele calisiyosak.Ben herseyi evlenince ogrendim acık acık soyledil bilmedigimi esimden yemek yaparken yardim aldim tarif aldım.Pilavi beceremiyodum o yapiyodu.Neyse ogrendin simdi.4 aydir evdeyim ona ragmen esim yardimci oluyor yemek yapmaya cocuk bakmaya.Esim ananesiyle buyumus ananesinin yaninda ben.hamileyken tepsi agir diye kaldirdi da ananesi azarladi beni cocuk.calisiyor yoruluyor bi de tepsi kaldiriyor diye.Bu arada ben doguma 4 hafta kalana.kadar calistim ama bayanlarin dusunce yapisi erkekler beceremez,erkek isi degil,erkek yorgun hamile de olsan agiri kaldir erin o senin.Bunlari biz tatli dille yardimla degistirebiliriz.Hayatin sorumlulugunu el ele birlikte alınmalı.

 20. Mustafa Says:

  Bayan Ya erkekleri İyi tanıyamamış Yada Kadınları İyi Tanıyamamışsınız Erkekler Sizin Tanımladığınız Gibi Hadi Evinde Rahatlık Var iken Kocası İşe Gittiğinde Kar ısıda Flörtüne Giden Kadınlar Ne Diyeceksiniz Yemek Yapmayıp Yan gelip Yatan Kadınlar Kocasını Kahvaltı Hazırlamayı Bırak İşe bile Göndermeyen Yatan Kadınlara Birazda Bunlara İdal Yarum Yapsanız

 21. Burak Says:

  Bazı boklar sadece yazilmak icin yaziliyo birakın bu ayaklari herkes aynı değil … kimseyi kimseyle bir tutmayın . OC’ları ile insanları ayırt edemiyorsanızda yazı falan yazmayın…

 22. Gokhan Says:

  Böyle talepleri olan erkeklerle beraber olmaz ise kadınlar o zaman bu tip yazılar yayınlanmaz. İlişkilere sığ bir bakış açısı bence bu erkek bunu okuyup ne doğru diyecek ? Kadın bunu okuyup hak verecek ama aynı tas aynı hamam … Tepeden inme devrimlere devam … Erkek istediği kadar bunu kendine hak görsün kadın bu Hakkı ona vermeden nereden tüm bunlar ? Aynını erkek yerine kadın yazarak okuyun oda ideal eş zaten ! Bence sığ bir yazı gaza getirmekten ibaret… Gerçekliğe dokunan yazılar görmek isterim…

 23. ayse meral Says:

  Ahahaha böyle olmadığını iddia eden erkeklerde bile Afife hanıma bir giydirme bir giydirme. Hatta “ama kadınlar da böyle böyle diyip” o adamların aslında haklı olduğunu yazan erkekler…Daha bu memleketin ERKEKLERİNİN 10 fırın ekmek yemesi lazım. Mevzu kadın haklı erkek haklı mevzuu değil, bir kadının erkek egemenliğinden detaylı ve esprili serzenişi….Sizi okuyunca kadınların egemen olduğu bir İskandinav ülkesinde yaşıyoruz zannettim. Erkeklerin bizi anlamasının bence tek yolu kız evlatlarının kendi ruh ikizleri olan bir adamla evli olduğunu varsaymaları.

 24. Kemal Says:

  Daha çok her dünya erkeğinin istediği kadın

 25. Osman Says:

  sacma sapan bi polemik, 15 yasinda isimsiz ozel okul veya duz lise insani tarafindan kaleme alinmis gibi. kalitesiz bikac erkekle tanisip genelleme cukuruna dusulmus. super klise tespitler. karsi cinsi boyle tipleyen biri de eminim super kalitesiz bir insandir, duzgun duygusal ince erkeklere ezik veya arkadas materyeli gozuyse bakip degerlendirmeye almayarak, bu tip hanzolara ilgi duyuyordur.

 26. Melek Says:

  Vaay be valla erkekler ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi👏👍


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: