Her Şeyi Yapabilme Gücü

11694848_10206076024331821_6810913011192850953_n[1]
Mitolojik zamanda insanoğlu zaman içinde çok güçlenmeye başlamış. O kadar güçlenmişler ki her istediklerini elde etmeye başlamışlar. Kötü niyetli olan insanlar ve kıskanç insanlar, ellerindeki gücü kullanarak, kendinde olmayan ve başkalarının elindekilerini de istemeye başlamışlar. Bu durum kısa sürede insanlar arasında büyük bir kaos başlatmış.

Zeus olayların büyümesi üzerine tanrılar heyetini toplamış ve insanların her şeyi yapabilme gücünü, insanlar ve tanrılar arasında çok eskiden yapılmış anlaşmaları bozmadan, nasıl gizleyebileceklerini tartışmışlar. Poseidon, bu gücü denizin derinliklerine saklayalım demiş. Diğerleri, insanlar çok zeki zaman içinde bir denizaltı yaparlar ve sırları ele geçirirler, diye itiraz etmişler. Apollo, o zaman uzayda bir yere saklayalım demiş, yine diğerleri, insanlar uzay gemisi yapar araştırmaları sırasında her şeyi yapabilme gücünü bulabilirler demişler. Zeka, sanat, strateji, ilham ve barış tanrıçası olan ve kurnazlığı ile bilinen Athena, o zaman bu gücü insanların hiç bakmayacakları bir yere saklayalım demiş. Zeus hemen sormuş, “Athena neresidir bu insanların hiç bakmayı akıl etmeyecekleri yer ?”

Athena, yüce Zeus her şeyi yapabilme gücünü insanların kalbine saklayalım. İnsanlar hiç buraya bakmayı aklından geçirmezler demiş. Hikaye bu ya, Zeusun emri ile bu güç kalbin içine gizlenmiş.

Bizler hareketlerimizi davranışlarımızı etrafımızdakilere göre ayarlamaya çalışırız. Başkasının ne yaptığına nasıl davrandığına ne giydiğine, hangi arabayı kullandığına, nerede oturduğuna, işinde başarılı ise hangi yollardan geçtiğine bakar ve onlara benzer şeyler yapmaya çalışırız.

Yukarıdaki hikayede de söylendiği gibi huzuru, mutluluğu, keyifi, başarıyı, aşkı ve sevgiyi yakalamanın en önemli adresi kalbin içine bakmak ve kendini tanımaktır.

Kendine vakit ayırmak ve yaptığın hatalardan, yanlışlardan ya da seçimlerinden dolayı kendini affetmek, kalbin ve koşulsuz sevginin kapılarını size sonuna kadar aralayacaktır.

Güzel bir meditasyon ile gözlerinizi kapatarak kalbinize doğru bakın…. Birkaç defa burnunuzdan diaframınızı şişirerek derin nefes alın ve tekrarlayın…

“ Ey benim en değerli parçam,

Varoluşumda dünyaya gelirken ilk oluşan organım,

Güzel ışığımın merkezi,

Bugüne kadar, bilerek veya bilmeden, seni ihmal ettimse, sana gereken önemi vermedimse, seni hep cezalandırdımsa lütfen beni affet…

Şu andan itibaren seninle yeni bir anlaşma yapıyorum. Bilerek veya bilmeden sana verdiğim tüm cezaları tüm tıkanıklıkları ve tüm blokajları iptal ediyorum. Ey güzel kalbim seni ilahi bir aşkla seviyorum ve sana güveniyorum. Sevmeye ve sevilmeye, mutlu ve güçlü olmaya, huzurlu olmaya niyet ediyorum. Gönül gözümle, güzel yüreğimle istemiş olduğum ve hayrıma olan tüm güzellikleri, kalbimin içinde saklı duran, her şeyi yapabilme gücümle kendime çağırıyorum.

Uzun zamandır ihmal ettiğim ve söylemediğim bir şeyi kendime tekrarlıyorum.

Kendimi çok seviyorum. Kalbimi çok seviyorum. Ben sevgiyi hakkediyorum ve bunu yaşamaya hazırım…

Sevgiyle — Serkan Sorguç ŞifaChi

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: