Diyelim ki birisi ile tartışıyorsunuz ve o kişi sizi adil olmamakla suçluyor.Durun ve içinize bakın. Sonra şu analizi yapın:

11903872_881445691949283_3121726623760482133_n[1]

Diyelim ki birisi ile tartışıyorsunuz ve o kişi sizi adil olmamakla suçluyor. Durun ve içinize bakın. Sonra şu analizi yapın:
Bir kere adil olmayan, sizi adil olmamakla suçlayan kişidir. Onun ‪#‎yargısıtamamen‬ ona aittir. Ancak, sizde ona, onun adil olmayan yönünü gösterecek kadar arınmamış bir yan var demektir.
Peki o yanınız veya yanlarınız neler olabilir?
Bu suçlamayı duyduğunuz zaman içinizde oluşan ‪#‎hisse‬ bakın. Size saldırıldığı hissinde misiniz? Saldırgan bir yanınız var. Aşağılandığınız hissine mi sahipsiniz? Başkalarını aşağılayan bir yanınız var ve aynı zamanda kendinizi aşağıladığınız bir yanınız var. Sadece size yönelmiş bir öfke mi hissediyorsunuz? Öfkenizi dindirememiş ve hala zaman zaman öfkenizin esiri olabiliyorsunuz demektir. Karşınızdakinin sizden korktuğu hissine mi kapıldınız, ya da bu suçlamadan dolayı korktunuz mu? Hala ayıklanamamış ‪#‎korkularınız‬ var demektir… Ya da gerçekten tam olarak adil olmadığınızı mı hissettiniz, gerçekten adil değilsiniz demektir…
Kendinize ait tespit ettiklerinizi tek tek dingin bir anınızda düşünün. Ben neden korkuyorum? Bunun yanıtını içinizden alana kadar ister meditasyon, ister eskilerin söylediği gibi tefekkür halinde içinize yönelin…
Kaynak: fÜSUN YARATAN

3 Yanıt to “Diyelim ki birisi ile tartışıyorsunuz ve o kişi sizi adil olmamakla suçluyor.Durun ve içinize bakın. Sonra şu analizi yapın:”

  1. fusunyuruten Says:

    Bu yazı bana ait. Füsun Yürüten olarak aratırsanız blogcu.com da bulunan bloğumaerişebilir ve yazının tümünü okuyabilirsiniz. Altında adımı ve alıntı yaptığınız yeri yayınlarsanız incelik olur. Ama en azından Eckhart Tolle adını siliniz ki insanlar yanlış yönlendirilmiş olmasın..
    Sevgilerimle.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: