Boş Mideye Sarımsak Yemek Neden Yararlıdır?

garlic-01[1]

Boş mideyle sarımsak yemek hakkında pek çok farklı görüş var. Pek çok kişi bunun işe yaramayan bir kocakarı tarifi olduğunu söylese de, aslında çeşitli hastalıkları tedavi etmek hatta önlemek için çok faydalıdır.
” sarımsağı kürdanla delip yutun ”
Mideniz Boşken Sarımsak Yemek Neden Yararlıdır?
Sarımsağın, mideniz boşken yediğinizde çok güçlü doğal bir antibiyotik olduğunu gösteren pek çok çalışma var. Hatta eğer kahvaltınızı yapmadan önce yerseniz çok daha etkili olacaktır, çünkü açığa çıkmış bakterilerin kendilerini sarımsağa karşı korumaları mümkün olmayacaktır.
Yüksek tansiyondan şikayetçi pek çok kişi, sarımsağın onlara iyi geldiğini bilirler. Sarımsak dolaşım sistemine iyi gelmesinin yanı sıra, karaciğer ve mesanenin de çalışmasına yardımcı olur. İshal gibi sindirim ve mide sorunlarına da iyi gelir. Boş mideye sarımsak yemenin sinir sorunlarına da iyi geldiğini söyleyenler vardır.
Ayrıca sarımsak pek çok mide sorununa da iyi gelir, sindirim ve iştahı tetikler. Ayrıca stresli olduğunuzda da, mide asidini önleyerek rahatlamanızı sağlar.
Sarımsağın şifalı özellikleri dünya çapında bilinmektedir. Bu yüzden şifalı yiyecekler arasında yerini almıştır.
Alternatif Bir İlaç Olarak Sarımsak
Sarımsak, alternatif tıpta bedeni arındırmak için kullanılan en güçlü yiyeceklerden birisidir. Bu alanda çalışan uzmanlar sarımsağın, parazit ve kurtları ortadan kaldırıp tifo, diyabet, depresyon ve bazı kanser türlerini önleyebileceğini söylüyorlar.
sarimsak-2
Sarımsak, sağlığınıza iyi gelecek çok önemli iki madde içermektedir: alisinin ve diallildisülfid
Sarımsağa alerjisi olanların dikkat etmesi gereken önemli iki şey var; sarımsağı çiğ yememelisiniz ve eğer cildinizde kabarma, ateş yükselmesi veya başağrısı gibi yan etkiler görürseniz, sarımsak yemeyi anında kesmelisiniz. Sarımsak tüketmenin HIV/AIDS ilacı alan kişilerde yan etkiler ortaya çıkmasına neden olduğunu gösteren çalışmalar vardır. Bu nedenle, çok dikkatli olmalı ve sarımsak yemeye devam etmeden önce bu belirtilere dikkat etmelisiniz.
Eğer sarımsağın keskin kokusu sizin için dayanılmaz bir hal alır ve yemeye devam edemezseniz, bu yüzden onun sunduğu şifadan mahrum kalmanıza gerek yok. Hap şeklinde alabileceğiniz doğal takviyeleri kullanabilirsiniz.
Sarımsağın Diğer Faydaları
Solunum hastalıkları için sarımsak: tüberküloz, zatüre, soğuk algınlığı, bronşit, kronik bronşit, akciğer tıkanıklığı, astım ve boğmaca gibi hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.
Alıntı:

Bitki Alemi kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: