Sevgilin Varken Başkasına Aşık Olmak…

21016_778701475576170_3572287644018728253_n[1]

Kalp aynı anda kaç kişiyi sevebilir acaba? Etrafa bakılacak olursa birden fazla kişiyi sevmek olası. İnsana olmaz gibi geliyor ama oluyor işte. İşin etiğini bir tarafa bırakacak olursak, her insan başka bir yerimizi okşuyor, o yüzden öyle “aa vaaa” bu iş nasıl olur havalarına hiç girmeyeceğim. Hatta başımdan geçtiğini bile itiraf edeceğim. Tabi öyle yakın bir zamanda değil bayağı eski bir zamandan bahsediyorum. Tam tarih vermek istemiyorum. Beni tanıyanlar beyefendinin kimliğini anlasınlar istemem çünkü…

Diyelim ki olay üniversite zamanımda geçiyor. Sevgilim var, adamı seviyorum. Kafa dengi, geziyoruz eğleniyoruz, birbirimize güveniyoruz. Ayrıca birbirimize sözümüz var “her zaman dürüst olacağız” diye. En büyük oyunumuz ne düşünüyorsun diye sormak ve hep doğru cevabı almak. Biz böyle sağlam ve uzun soluklu bir ilişki yaşarken, karşıdan çok sevdiğim bir arkadaşım beni gezmeye çağırıyor. Erkek arkadaşımın işi var gelemiyor, neyse ben giyiniyorum süsleniyorum, karşı tarafa geçiyorum. Ve arkadaşım beni birisiyle tanıştırıyor.

İşte daha o anda, daha ilk dakika da ben adama aşık oluyorum. Bildiğin aşık oluyorum. Elim ayağım titriyor, sesim gidiyor, adamın yüzüne bakamıyorum heyecandan. Neyse o gün biz sohbet ediyoruz, gülüyoruz, eğleniyoruz sonra ben eve dönüyorum, nasıl içim yanıyor anlatamam. Ben sevgilimi düşünmeyi, ilgilenmeyi, aramayı bırakmışım, bu yeni adamı düşünüyorum. Tabi onun bunlardan hiçbir haberi yok. Ben kendi kendime yanıp kavruluyorum. Sonra bir daha görüşmüyoruz, ben kimselere bir şey söylemiyorum ve ilişkime devam ediyorum.

Zaman geçtikçe adama olan aşkım sönüyor, hatta kayboluyor. İlişkim de bir gün bitiyor ama ben diğer adama da kız arkadaşıma da bir şey söylemiyorum. Seneler sonra bu adamla tekrar yollarımız kesişiyor. O evlenmiş boşanmış, kişisel gelişim konularına ilgi duyan bir adam olmuş. Ama bende de ona karşı duygu kalmamış, kalbim kendiliğinden dostluğa dönüşmüş. Yani anlayacağınız gene aramızda bir şey geçmiyor. Bu anıdan çıkardığım ilişki dersleri şunlar:

 1. Duygular zaman içinde şekil değiştiriyorlar, en yanıp kül olduğuna bile kül olmaz olabiliyorsun.
 2. Eğer yeni adama gitseydim, eski adam yeni adam ikilemi yaşayıp, elimde iki yarım ilişki olacaktı.
 3. Biz irade sahibi insanlarız, ilişkin varken başkasına aşık olsan bile peşinden gitmek zorunda değilsin (giden de kendi yaratacağı karışıklığın bedelini ödeyecektir zaten).
 4. Yürümeyen ilişkini sürdürme, yeni fırsatları kaçırırsın.
 5. İnsan aynı anda birden fazla kişiden etkilenebilir.
 6. İlişkini canlı tutmak için bir şeyler yap. (Aynı hobilerden zevk almak büyük bir avantajdır.)

Eee siz neler düşünüyorsunuz bu konuda. Dökülün bakayım…

Sağlıcakla,

Anette İnselberg

Çalakalem Yazılarım... kategorisinde yayınlandı. 2 Comments »

2 Yanıt to “Sevgilin Varken Başkasına Aşık Olmak…”

 1. ismail Says:

  yola çıktığın kişiyi, yolda bulduğun kişiye değişirsen her ikisini de kaybedersin.
  Yürümeyen ilişkini sürdürme, yeni fırsatları kaçırırsın. -buda eziyet çekmek olur zaten. artık hiç ilerlemiyosa.
  (Aynı hobilerden zevk almak büyük bir avantajdır.) – bulursan zaten sorun yok. piyango çıkması gibi bi şey bi nebze.

 2. Hayati Kaya Says:

  Eğer yeni adama gitseydiniz iki adam arasında çelişki yaşamayacaktınız, bu sadece bir önkabul. Siz buna inandığınız için bu durumu yaratacaktınız. Neden buna inandığınızı sorun kendinize. Etrafta iki sevgilisi olan bir kadın görmemişsinizdir ya da bu tip kadınları yargılamışsınızdır, yai bir kadının bir sevgilisi olabileceğini kodladınız kendinize o nedenle bu alana giremediniz. Yarım ilişki filan da olmayacaktı muhteşem bir ilişki olacaktı. Biliyorum bunu ben de bir çok kadın danışanım da önerilerim doğrultusunda yaşadılar. Harekete geçmenizi engelleyen korkuydu. Korkuya hizmet ettiniz hazza degil.
  Üçüncü maddedeki “Biz irade sahibi insanlarız” sözünü ikinci maddede kulanabilirdiniz. Çok anlaştığınızı düşündüğünüz sevgilinizle bana göre anlaşamıyormuşsunuz. Birbirinin ruhunu anlamayan bir ilişki yaşıyordunuz demek ki. Benim sevgilim böyle bir durum yaşasa ilişki bitirmez ikinci bir kişiyle de dilediğini yaşayabilir.
  Konuyla çok ilgisi yok ama araştırmalar evlilerde yapılan kaçamakların evliliğin daha da sağlamlaşmasına uzun sürmesine katkıda bulunduğunu söylüyor. Bu arada ünlü bir psikiyatr şöyle der; evden çıkarken cinsel arzularınızın musluğunu kapatamazsınız eğer bunu yaparsanız haz merkezinin körelmesine neden olursunuz. Bu durum aynı zamanda zeka merkezini de etkiliyor. … Bir insan kendi kendinin aşkını cinselliğini baskılayarak neden eziyet etsin ki? Bunu korkudan dolayı yapar ama korku her daim özgürlük ve hazzın düşmanıdır. Öte yandan insanın iradesini ele geçirmesine de engel teşkil eder diye düşünüyorum. Sevgiler.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: