Cilt lekesi için patates ve limon suyu

Cilt-lekesi-için-patates-ve-limon-suyu[1]
Cilt lekesi için patates ve limon suyu: koyu renkler ve diğer cilt sorunları, pahalı ve kimyasal dolu kozmetik ürünlerin tersine, bazı doğal ve ev yapımı karışımlar ile geçirmek mümkün. Cilt lekelerinin azalmasının ve yok olmasının en etkili yolu meyve ve sebzelerin suyunun dondurulması ile oluşan buz küpleri. Bu sizi biraz şaşırtabilir fakat deneyince göreceksiniz ki biraz patates suyu ve limonla yapılan karışımı buz küpleri şeklinde cildinize sürdüğünüzde cilt lekeleri, kararmalar, siyahlıklar yok olacak.
Limon suyunun özellikleri içinde cilt beyazlatma olduğunu daha önceki yazılarımızda yazmıştık, bu sefer patates suyunu ekleyerek oldukça etkili bir karışım elde ediyoruz. Hemen gerekli malzemeler ile devam edelim yazımıza.
Cilt lekesi için patates ve limon suyu için gerekli malzemeler: 1 adet orta boy patates, yarım su bardağı kadar nar taneleri, 1 adet buz kutusu, yarım limondan çıkan su. Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz şimdi yapılışına geçelim.
Cilt lekesi için patates ve limon suyu yapılışı: Önce patatesi yıkayın ve dikkatlice soyun. Kabuklarını fazla derin kesmeyin. Daha sonra patatesi rendeleyin ve üzerine nar tanelerini ekleyin. Bir yemek kaşığı da su ekleyin. Katı narinciye sıkacağından geçirin ve homojen sıvı elde edin. Üzerine de yarım limon suyunu ekleyip karıştırın. Karışımımız hazır. Buz kutusuna bu karışımı doldurun ve buzluğa atın.
Cilt lekesi için patates ve limon suyu kullanımı: Buz küpünü alın ve cildinize yumuşak hareketlerle leke olan bölgeye uygulayın. buz eriyince parmaklarınızla cildinizi (özellikle lekelerin olduğu bölgeyi) yuvarlak hareketler çizerek 2-3 dakika ovun. Sonra soğuk suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Günde 1-2 buz küpünü siyah lekelerin olduğu bölgeye uygulayın en iyi sonucu 3.günden sonra göreceksiniz. Bu yöntemi düzenli olarak belirli aralıklarla uygulayın. Sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: