Enerji Topu Tekniğiyle Çakralarınızı Dengeleyin…

enerji-topu-oluşturmak-ve-Fırlatma-Egzersizleri[1]

 

Yaşamımızda çakralarımızın dengede olması, tüm katmanlarda sağlıklı olmamız açısından önem taşır. Dengesi bozulmuş çakralar düşünce-duygu ve fizik beden üzerinde rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Reiki veya farklı şifa sistemleri ve teknikleri ile çalışan dostların, kendileriyle çakra dengelemeleri açısından çalışmaları yerinde bir hareket olur. Bu yazımda da yine enerji uygulayıcı dostlarım için bir çalışma yönteminden bahsetmek istiyorum. Kanalı olduğunuz enerji kanalıyla enerji toplu çalışmasıyla çakralarımızı nasıl dengeleyebiliriz, ilgili çakramız için nasıl bir yönerge izleyebiliriz?

Kendimle veya danışanlarımla yaptığım çalışmalarda ilk olarak, Allah’tan yapacağım seansın bütünün hayrına olması dileyerek başlar ve ondan bu çalışma için izin isteyerek başlarım. Ayrıca çalışma boyunca korunma talebimi de belirtirim. Bu konuda sizler de Yaradan’dan, Başmeleklerden ve kendi rehberlerinizden korunma ve şifa talep edebilirsiniz.

Çakralar için enerji topu uygulamasını, istediğiniz çakradan başlayarak yapabilirsiniz. Sadece tavsiyem ya kökten taç çakraya doğru bir yön izleyin ya da taçtan kök çakraya doğru. Özellikle belli çakranızda bir tıkanıklık, dengesizlik olduğunu düşünüyorsanız, tek bir seansta tek çakra için de çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Taç Çakra

Kanalı olduğunuz enerji kanalından akış için niyet edin. Şayet Usui Reiki, Karuna Reiki, İsis Blue Moon, Şambala Çok Boyutlu Şifa Enerjisi vb. sembollerle şifa gönderebileceğiniz sistemleri kullanıyorsanız, çalışma amacınıza uygun sembol veya sembolleri avcunuzun içine çizin. Ardından taç çakra için mor rengin avcunuzun içinde bir top gibi oluşmaya başladığını imajine edin. (Yukarıdaki görsel el pozisyonunuz için bir örnek teşkil etmektedir.) Bu enerji topunun kanalı olduğunuz enerji ile dolmaya başlamasına niyet edin. (Çizile semboller olduysa, sembol isimlerini sesli olarak telaffuz edin.) Avuçlarınız içinde şarj olan enerji topunun, taç çakranızın bütünün ve sizin en yüce hayrına dengelenmesi ve şifalanması için niyet edin. Ardından taç çakramız için 3 kere sesli olarak bu olumlamayı söyleyin: “Ben, İlahi olanla ve ilahi bilgelikle kolaylıkla bağlantı kuruyorum.” Ardından avuçlarınızdaki ufak yaprakları üfler gibi yavaşça açın ve enerji topunu serbest bırakın.

Alın Çakrası – 3. Göz

Alın çakranız için tekrardan ellerinizi yukarıdaki pozisyona getirin ve lacivert renkte yeni bir enerji topu oluşmasına niyet edin. Yine, yeni enerji topunuzun da kanalı olduğunuz enerji ile dolması için niyet edin. (Çizdiğiniz sembolleri tekrardan sesli olarak telaffuz edin.) Avuçlarınız içinde şarj olan enerji topunun, alın çakranızın bütünün ve sizin en yüce hayrına dengelenmesi ve şifalanması için niyet edin. Ardından alın çakramız için 3 kere sesli olarak bu olumlamayı söyleyin: “Ben, sezgilerime koşulsuz olarak güveniyorum.” Yine avuçlarımızı yavaşça açıp enerji topunu serbest bırakın.

Boğaz Çakrası

Boğaz çakramız için de ellerimizi, mavi renkte yeni bir enerji topu oluşturabilmek için uygun pozisyona getirip niyetinizi edin. Enerji topunuzun kanalı olduğunuz enerji ile dolması için tekrar niyet edin. (Varsa semboller yine sesli olarak bu sembollerin isimlerini söyleyin.) Avuçlarınız içinde şarj olan enerji topunun, boğaz çakranızın bütünün ve sizin en yüce hayrına dengelenmesi ve şifalanması için niyet edin. Ardından boğaz çakramız için 3 kere sesli olarak bu olumlamayı söyleyin: “Ben, kendimi güvenle ve sevgiyle ifade ediyorum.” Avuçlarınızı, olumlamayı söyledikten sonra, yavaşça açıp, enerji topunu serbest bırakın.

Kalp Çakrası

Bu sefer de, yeşil renkte yeni enerji topu oluşturabilmek için ellerinizi uygun pozisyona getirin, niyetinizi edin, kanalı olduğunuz enerjiyle enerji topunun dolması için izin verin. (Ve yine semboller varsa, sesli ifade edin isimlerini.)  Avuçlarınız içinde şarj olan enerji topunun, kalp çakranızın bütünün ve sizin en yüce hayrına dengelenmesi ve şifalanması için niyet edin. Ardından kalp çakramız için 3 kere sesli olarak bu olumlamayı söyleyin: “Ben, kendimi her halimle kabul ediyor ve seviyorum.” Ardından ellerinizi yavaşça açın ve enerji topunu serbest bırakın.

Karın Çakrası – Solar Pleksus

Karın çakramız için oluşturacağınız sarı renkteki yeni enerji topu için ellerinizi uygun pozisyona getirin, kanalı olduğunuz enerjinin bu topa akması için niyetinizi edin. (Ve yine semboller varsa, biliyorsunuz ne yapacağınızı.) Avuçlarınız içinde şarj olan enerji topunun, karın çakranızın bütünün ve sizin en yüce hayrına dengelenmesi ve şifalanması için niyet edin. Ardından karın çakramız için 3 kere sesli olarak bu olumlamayı söyleyin: “Ben, arzu ve isteklerimi kolaylıkla gerçekleştiriyorum.” Ardından ellerinizi yavaşça açın ve enerji topunu serbest bırakın.

Sakral Çakra

Yeni enerji topumuz için ellerinizi uygun pozisyona getirin, turuncu renkte yapacağınız bu yeni enerji topuna kanalı olduğunuz enerjinin akması için niyetinizi edin. (Semboller varsa, söyleyin.) Avuçlarınız içinde şarj olan enerji topunun, sakral çakranızın bütünün ve sizin en yüce hayrına dengelenmesi ve şifalanması için niyet edin. Ardından sakral çakramız için 3 kere sesli olarak bu olumlamayı söyleyin: “Ben, arzu ve zevklerimi sevgiyle kabul ediyorum.” Ardından ellerinizi yavaşça açın ve enerji topunu serbest bırakın.

Kök Çakra

Son olarak kök çakramız için de kırmızı renkte oluşturacağımız enerji topu için ellerinizi uygun pozisyona getirin, kanalı olduğunuz enerjinin bu topa akması için niyet edin, semboller varsa sesli olarak telaffuz edin. Avuçlarınız içinde şarj olan enerji topunun, kök çakranızın bütünün ve sizin en yüce hayrına dengelenmesi ve şifalanması için niyet edin. Ardından kök çakramız için 3 kere sesli olarak bu olumlamayı söyleyin: “Ben, tamamen sevgiyle güvendeyim.” Ardından ellerinizi yavaşça açın ve enerji topunu serbest bırakın.

Çalışmadan sonra Yaradan’a şükretmeyi, meleklere ve rehberlerinize teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Enerji topu çalışmanızdan sonra hemen normal yaşamınıza da devam edebileceğiniz gibi, belli süreliğine pozisyonunuzu koruyup akışa kendinizi bir süre bırakabilirsiniz. Çalışmayı sonlandıracağınız zaman kanalı olduğunuz enerjinin de kapanmasını istemenizi öneririm.

Bu çalışma için bu kadar vakit ayıramam diyen dostlarım olursa, tek bir enerji topu hazırlayıp tüm çakraların dengelenmesi ve şifalanması için niyet edebileceklerini ve şifa çalışmalarında imkansız bir çalışma şeklinin olmadığını hatırlatmak isterim. Ayrıca uygulayıcı dostlar yine, uzaktan bu çalışmayı danışanlarına güvenle uygulayabilirler.

kaynak: spritüeller

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: