Hayatta herkes bir şekilde mucize istiyor.

mucize%20kapi1

 

Hayatta herkes bir şekilde mucize istiyor. Danışanlarımdan duyduğum cümleler;

Artık bir mucize istiyorum!
Öyle bir şey olsun ki hayatım değişsin…
Mucizeyi istiyorum ama olmuyor…
Tam olacakken olmadı, çok şanssızım.
Ve buna benzer yüzlercesi… İyi hoş mucizeyi istiyorsun da senin farkın ne? Yüzlerce, binlerce, milyonlarca isteyen insandan farkın ne? Ne kadar inanıyorsun? Ne denli istiyorsun? Bunun için ne yapıyorsun? Öyle bir hale gelmişiz ki, sihirli bir el bize dokunsun ve hayatımız değişsin istiyoruz. Tembelliği fazlasıyla içselleştirmişiz. Biz hiçbir şey yapmayalım istiyoruz. Gerekirse parasını verelim ama biz bir şey yapmayalım. Eminim ki ‘mucize’ hapı çıksa ve deseler ki bunu içen herkes mutlu olacak ve istediği her şey gerçekleşecek! ne olur sizce??  Evet, ilaç sektöründe büyük bir patlama olur:)

Gerçi böyle bir hapın çıkmasına gerek yok. Onun yerine zaten meleklerden yardım istiyorsunuz, meditasyonlar yapıyorsunuz, kuantum muantum derken elinizde yine acı yaşanmışlıklar kalıyor değil mi? Sonra da dönüp, e ben meleklerden yardım istedim olmadı! Meditasyon yaptım olmadı, hissedemedim, yapamadım falan filan… Üzgünüm ama bir şeyi yaparken gerçekten ne için yaptığınızı bilmiyorsanız ve kendi duygularınızın, his durumlarınızın farkında değilseniz isterseniz 20 saat kesintisiz yardım isteyin meleklerden yine olmayacak yine olmayacak. Yanlış anlaşılmasın ben asla bu çalışmaları kötülemiyorum, aksine benimde severek inanarak yaptığım çalışmalar bunlar. Benim anlatmak istediğim sadece ‘istemek’ le olmuyor bu işler. Sonra suçu meleklere, meditasyona, kuantuma, evrene atmayın.
Birebir koçluk yaptığım danışanlarımda da aynı durumu gözlemliyorum. İki kişinin durumuna gelin birlikte bakalım. A kişisi ile uzun dönemdir çalışıyoruz ve önümüze bir hedef koyuyoruz. B kişisi ile çok kısa dönemdir çalışıyoruz ve yine aynı hedefi önümüze koyuyoruz. A kişisi bakıldığı zaman daha fazla yol alması gerekirsen B kişisi on gün içerisinde hedefe ulaşıyor ve ikinci hedefini belirliyor. A kişisi ise hala yerinde sayıyor.  Fark ne sizce? İkisiyle de aynı seansı yapıyoruz. İkisiyle de aynı hedefi belirliyoruz ama B kişisi daha kısa sürede ulaşıyor hedefine. Sebebi ise çok basit. Sade ve sadece ‘inanıyor’ ve hedefe, sonuca odaklanıyor.  A kişisi ise istiyor fakat bilinçaltında olmayacağına dair kodlar var. İnancı zayıf. Kendine hak olarak görmüyor belirlediği hedefi.
NE YAPMALIYIZ? MUCİZELERİ HAYATIMIZA NASIL ÇEKECEĞİZ?
Öncelikle yeni bir şeye niyet ederken ve bunun için bir adım atmaya hazırlanırken geride kalan adımlarımızın sağlam olması gerekiyor. Geride kalan adımlarımız derken? Geçmiş yaşanmışlıklarımız, geçmiş deneyimlerimiz. Her ne olduysa oldu. Artık bunların yükünden kurtulmamız gerekiyor. Kurtulmaktan kasıt geçmişinizi yok sayın onları hiç yaşanmamış gibi düşünün demek değil. Çoğu kişi burada büyük bir hata yapıyor. Tam tersi ne yaşandıysa yaşandı ve bunlarla el ele vererek yolunuza sevgi ile devam etmeniz gerekiyor. Yaşadığınız olayların bir türlü etkisinden çıkamıyorsanız Regresyon çalışması yaptırmanızı öneriyorum. Bunu yapmadığınız zaman bilinciniz, odağınız, enerjiniz her daim o olayın etkisinde olacak ve sağlıklı bir şekilde ilerleyemeyeceksiniz. Bu tıpkı ana haber bültenlerini sunan sunuculara benzemektedir. Düşünsenize haberler başlıyor ve bir ton felaket haber gösteriliyor. Kadın cinayetleri, çocuk tacizleri, yangınlar, depremler, iflaslar, trafik kazaları… Sonra haberler bitiyor ve sunucumuz bize gülümseyerek ‘’ Yarın tekrardan bilmem şu saatte görüşmek üzere HOŞÇAKALIN-SEVGİYLE KALIN-ESEN KALIN- İYİ AKŞAMLAR- İYİ GECELER ‘’ diyor. İroniye bakar mısınız! Sen onlarca olumsuzlukları ver ver ver sonra da gülümseyerek ‘iyi’ dileklerde bulun. Mümkün mü böyle bir şey? Tabii ki asla! Beynimiz her an kayıt durumunda. İzlediği dinlediği her şeyi kaydediyor ve ona uygun inançlar oluşturup hayatımızı şekillendiriyor.
OLUMSUZ ENERJİLERDEN UZAKLAŞIN !
Sizi olumsuz etkileyen, aşağı çeken ne varsa kaçarak uzaklaşın o’ndan! Mesela yeni bir karar aldınız diyelim ve heyecandan uçuyorsunuz. Sonra bunu ailenizden ya da arkadaşlarınızdan birisine anlattınız. Bu kararınız anlattığınız kişiye pek mantıklı gelmeyebilir. Hayal ürünü olarak görebilir. Ve size kendi kısıtlayıcı, olumsuz tüm cümlelerini aktaracaktır. Haliyle karşı tarafın enerjisi sizi fazlasıyla etkileyecek ve belki de sizi bu kararınızdan vazgeçirecektir. Ee ne oldu şimdi? Başlamadan bitti. Sonra kendinizle baş başa kaldığınız zaman o sizi heyecanlandıran düşünceniz aklınıza gelecek ve mutsuz olacaksınız. Oysa ne de güzel bir giriş yapmıştınız.
Evren her zaman onaylayandır unutmayın. Enerji yasalarında benzer enerjiler birbirini çeker. Bir şeye niyet ettiğiniz zaman onu destekleyici enerjiler üretip devamlılığını sağlamanız gerekiyor. Bir yandan isterken diğer yandan olmayacağına dair şüpheci cümleler kullanırsanız sonuç olarak olmayacaktır. Çünkü cümlelerimiz inançlarımızı temsil etmektedir. Hani çok yaygın bir cümle vardır ya, ‘’ ben biliyordum başıma bunların geleceğini ‘’ diye. Ve bu cümleyi her zaman olumsuz olaylar için kullanırlar. Çünkü bilinç öyle işliyor ve ona inanıyor. Haliyle evren de bilincini, inancını destekleyen gerçekler yaratıyor. Yani onaylıyor.

10 GÜNLÜK UYGULAMA !
Lütfen sade ve sadece on gün boyunca bunları uygulayın ve enerjinizdeki değişimleri gözlemleyin. Kendinizi daha huzurlu, daha dingin, daha rahatlamış hissedeceksiniz.
Olumsuz hiçbir şey düşünmeyin. Sadece mutluluğa odaklanın.
Haberleri izlemeyin.
Duygu durumunuzu düşürecek sizi melankoliye itecek hiçbir şarkıyı dinlemeyin. Tam tersi ruhunuzu kıpır kıpır yapacak, sizde enerji patlaması yaratacak hareketli şarkılar dinleyin. Ve hatta alarm müziğinizi değiştirerek güne öyle başlayın! Aynı şekilde dram filmleri izlemeyin. Enerjinizi düşürecek tarz filmlerden uzak durun. Ve her gün 1 tane komedi filmi izleyin.
Sürekli görüştüğünüz iletişimde olduğunuz insanların listesini çıkarın. Aile arkadaş…. Ve bu kişilerin karşısına sizde uyandırdığı hissi yazın. Mesela yakın bir dostunuzu yazın ve onunla ilgili aklınıza gelen ilk şeyi yazın. ( İnatçı, hırslı, neşeli, melankolik vb.. ) Üzerinde düşünmeyin. Sonra bu listedeki kişilerden size olumsuz enerji geldiğini hissettiğiniz isimleri işaretleyin. Ve bu on gün boyunca bu kişilerle çok fazla iletişime geçmeyin. Ailenizi yok sayın filan demiyorum. Sadece size yansıttıkları enerjilerin farkına varmanız için söylüyorum. Buradaki amaç enerjimizi düşüren kişilerin farkına varıp onların etkisi altına girmeden devam etmek.  Size olumlu destekleyici enerji veren insanları ayırın ve onlarla daha çok vakit geçirin. Hayallerinizden bahsedin mesela. Saatlerce konuşun. Sizi destekleyecek arkadaşlarınız yoksa eğer evrenden bunu dilemeniz yeterli!
Her gün tek başınıza 1 saat dışarıya çıkın ve yürüyüş yapın. Ya da size iyi gelecek olan başka bir şeyi yapın. Ne olursa olsun bu bir saat boyunca sadece yalnız olun.
Her gün kendiniz için yeni bir şey düşünün.
Her gün hiç tanımadığınız birisine bir iyilik yapın.
Her gün dileklerinizi yeni sayfalara yazın ve on gün sonunda bu kâğıtları yakıp toprağa gömün.
Her gün aynanın karşısına geçin ve on dakika boyunca kendinizi sevin. Kendinizle gurur duyun.
Bunları eksiksiz yaptığınız zaman enerjinizdeki değişime inanamayacaksınız! Eksiksiz diyorum çünkü yeniliği isteyen çoğu insan kendine değer vermediği için yarıda bırakıyor ve günlük koşturmaca içerisinde mutlu yarınları her zaman erteliyor. Kendinize inanıp değer vermeye başladığınız zaman hayatınız mucizeler balosuna dönüşüyor inanın!
Can Perimcek

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: