YANIĞA KARŞI HER EVDE BULUNMALI

15873413_1803903879878478_5779701732744815419_n1

 
Yurt dışından bir arkadaşımdan gelen bir e-mail için “aaa iyi oldu aklımızda bulunsun ilk yardım olarak” falan gibi bir teşekkür notu geçtim.
5-10 dakika sonra da mutfakta yemek yapmaya koyuldum, bir yandan da bu maili düşünüyorum, acaba sahiden de işe yarıyor mu falan gibi, nasıl oluyor, acaba hafif yanıklarda mı işe yarar, bir de ekmek fobisi var ya hepimizde, bak şimdi şu unun marifetine.
Bir bilene sorayım işin kimyası nedir falan diye düşünürken, ufak bir tavada kızartma yapacağım, tavanın altını açtığımı unutup yağı elimle tavaya sıvazlayayım dedim ve tabiiii cızzzz. Sol el parmak uçları uffff o biçim yani. Nasıl acıyor!!! ..
Hemen kabarıverdiler ben dolaptan un çıkarana kadar, ama hemen elimi soktum unun içine. Acı macı kalmadı, oooohhh. Un torbası elde 10 dakika yemek yapmaya devam ettim, Sonra elimi çıkarınca şaşkına döndüm!!! Hiiiiiiç bi şeycik kalmamış, parmaklar aaaaynennn eskisi gibi, ne ağrı, ne sızı, ne su toplama, vs.
Şimdi hepinize tavsiye hemen bir kavanoza un koyup buzdolabınıza koyun, aramaya uğraşmamak kızgın yağ ile bir iş yapacağınız zaman dolaptaki unu hazır tutun.
Denildiğine göre un soğuk olunca daha iyi hissediyormuş insan.
OKUDUYSAN BEĞEN BAŞKALARI DA OKUSUN DİYE PAYLAŞ

kaynak: Karbonat

4 Responses to “YANIĞA KARŞI HER EVDE BULUNMALI”

 1. Nur Çakmak Says:

  Ben de sizin gibi basit bir yanıkta denedim ve etkili olduğunu gördüm. Daha önce bir yerde okumuş ve buzdolabına un koymuştum ki gerçekten soğuk olması daha iyi yani psiklojik olarak yanığa soğuk müdahelenin iyi geldiğini düşündüğünüz için de daha etkili olduğu düşünülüyor olabilir tabi ama etkisi kesin !

 2. Serap Aykaç Says:

  Eminim doğrudur.ben de onlarca kez deneyimlenmiş bir yanık tedavisi önereceğim,yanık yere daha önce kullanıp bir kavanozda biriktirdiğiniz yağı kullanabilirsiniz.%100 kanıtlanmıştır.

  • Masalmiray Says:

   Yanık için en etkili çözüm “YUMURTA AKI” dır.. Fabrikalarda gerçekleşen büyük yanıklarda bile yanık ilacı olarak yumurta akı kullanılır.. Yanan yeri akına batırın, hemen acısını hemen alır, su toplamasına müsade etmez ve sanki buz koymuşcasina ferahlık verir.. Mutlaka herkesle paylaşınız..

   • Masalmiray Says:

    Yanık için en etkili çözüm “YUMURTA AKI” dır.. Fabrikalarda gerçekleşen büyük yanıklarda bile yanık ilacı olarak yumurta akı kullanılır.. Yanan yeri yumurta akına batırın, hemen acısını hemen alır, su toplamasına müsade etmez ve sanki buz koymuşcasina ferahlık verir.. Mutlaka herkesle paylaşınız..


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: