STRESTEN KURTULMAK İÇİN MUCİZEVİ NOKTA

stresten-kurtuma-yollari1

 

İş yaşamının ve günlük hayat telaşının getirdiği stresin üstesinden gelmek için uygulayabileceğimiz çok kolay bir yöntem cennet kapısı (shen men) ve sıfır noktası. (point zero)
Akupunkturdan da aşina olduğumuz vücudumuzun belli yerlerindeki sinir noktaları artık sağlıklı bir hayata destek için kendi kendinize uygalayacabileceğimiz pratik yöntemler sunuyor.
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki çeşitli sebeplerden dolayı stres içinde olan insanların vücutlarının farklı bölgelerinde hissettikleri ağrı ve sıkışma hisleri cennet kapısı (shen men) diye adlandırılan kulaktaki noktalara yapılan hafif bir masaj ile son bulabiliyor.
Cennet kapısı
Cennet Kapısı (shen men) adını hafif bir basınç ile doğru noktaya yapılan masaj sonucunda insanların rahatlayıp kendisini cennette hissetmesi yorumlarından alıyor.
Stresli bir zamanımınzda ilk yapmamız gereken şey negatif düşüncelerden uzaklaşıp, bizi mutlu eden rahatlamamızı sağlayacak şeyler düşünmek. Rahatlamanın fiziksel kısmında ise refleksoloji çok işimize yarayabilir. Gerçek olan şu ki içinde yaşadığımız mucizevi dünyanın mucizevi bedenlerine sahip olan bizler dünyaya anti stres noktalarıyla beraber geliyoruz. Tek yapmamız gereken bu noktalara masaj yapıp rahatlamak.
Eski Çinlilerin Kullandığı bir Yöntem
Eski Çinlilerin Shen men olarak adlandırdıkları olanağan üstü bir güce sahip olan cennet kapısı noktası, vücuttaki bütün stresi yok edip, enerjinizi yükseltecek bir güce sahip.
Cennet kapısı noktasına yapılan masaj aynı zamanda iltihabı atma, alışkanlıklardan kurtulma, vücuttaki ağrıyı ve acıyı azaltmak için de kullanılan bir yöntem. Bütün bunlar için masaj yapmamız gereken cennet kapısı noktası kulağımızın iç üst tarafında yer alıyor.
Medikal bilim ve pskiyatri uzmanı olan Mark Sandomirsky nin açıkladığı bu yöntem için bazı tavsiyeler:
Masaj Önerileri
Küçük bir pamuk parçası yardımı ile parmaklarınızla nazikçe bu bölgeye masaj yapın.,
Vücudunuzda olup biteni izleyin.
Derin nefes alıp verin.
Nefes alırken sola ve nefes verirken saga doğru bakarak kan akşını destekleyin.
Vücudunuzun nasıl rahatladığını hissedeceksiniz.
Ne zaman stresli hissederseniz bu yöntemi kullanın.
Gece yatmadan önce rahatlamak ve güzel bir uyku için bu yöntemi kullanın.

Ruhsal Büyüme... kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: