Kova Burcunda Mavi Dolunay ( 31 Temmuz 2015) ve Burçlar Üzerindeki Etkileri…Özgürlüğünüze sahip çıkın!

4ff81089ad2fcdcd10934674ea7bc4644_e235431ced104be2762ca7af1300d51e_2[1]

Bireysel hak ve özgürlüklerinize müdahale edilmesine çok fazla izin vermeyin. Çevrenizdeki insanların uğradıkları haksızlıklara karşı korumacı bir tavır takınabilir, ezilenlerin yanında daha çok yer almak isteyebilirsiniz

Hafta, Kova Burcu’nda meydana gelecek olan Dolunay etkileri ile geçecek. Daha objektif ve dışa dönük davranış sergileyebilirsiniz.  Bilgi alışverişi ve entellektüel konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uçak yolculukları için en keyifli zamandır. Özgürlüğünüze çok daha düşkün olabilirsiniz.
Yeni çıkan teknolojileri yakından takip etmek, yeni elektronik aletler almak için de çok uygun bir hafta. Evinizin elektrik tesisatını gözden geçirebilir, eksiklerini giderebilirsiniz. Değişik, farklı, sıradışı kişilerle bir araya gelebilirsiniz.  Yalnız olmaktansa daha çok kalabalık gruplar ile hareket edebilirsiniz. Güçlü  yaratıcı fikirler ortaya koyma şansımız var. Kendi düşüncelerimize, ilkelerimize önem vereceğiz.
Rasyonel yanımızla, sezgisel yanımız arasında ikilem oluşturan duygusal bir karmaşa yaşayabiliriz. Akıl ve mantığı ön plana çıkaran bir tutum sergilemek isterken iç sesimiz bize başka bir şey söyleyebilir.

Koç ve yükselen Koç;
Sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınızla ilgili gerçekleşecek olan Dolunay, önemli bir sosyal oluşum içinde yer alabilirsiniz. Dolunay haftasında çevrenizdeki insanlara yardım etmek isteyebilir, hayır kuruluşlarında, sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alabilirsiniz. Dolunay zamanı Merkür/Ay etkileşimi, duygularınız ile aklınızın arasında gidip gelmeye, karmaşaya işaret etmekte. Dolunay zamanı Dubhe yıldızının etkin olması, başkalarına karşı fayda odaklı davranacağınıza, hayattan biraz daha fazla zevk alacağınız, keyfinizi arttıracak konulara yöneleceğinize işaret etmekte.
Boğa ve yükselen Boğa;
Dolunay etkisi ile iş ve kariyerinizi ilgilendiren iş ve duruşunuzla toplum önünde olacak ve her şekilde dikkatleri üzerinize çekebileceksiniz. Eğer iş arayışı içindeyseniz görüşmelere gidebilir, terfiler alabilirsiniz. Mesleki anlamda size destekleyici ve güçleneceğiniz her türlü desteği rahatlıkla alabileceksiniz. İşinizle ilgili eğer bir kriz durumu söz konusu ise, sıradışı, değişik, farklı yöntemler deneyip krizleri yararınıza çevirebileceksiniz. Dolunay zamanı Ay/Merkür etkileşimi, kariyer hedeflerinizle ilgili kararsızlığa işaret etmekte. Söz konusu iş hayatı olduğundan, bu alanda duygular değil aklınıza güvenmeniz gerekmektedir.
İkizler ve yükselen İkizler;
Dolunay etkisi ile; iyi niyetli bir yaklaşımla, romantik, duygusal, keyifli bir seyahat durumu söz konusu olabilir, son kontrollerinizi iyi yapmakta fayda var. Eğitim, yayıncılık, tanıtım, halkla ilişkiler, iletişimle ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Uzak yerlerden keyifli haberler de alabilirsiniz. Ya da daha önce bilmediğiniz, gitmediğiniz size yabancı yerlere de seyahat edebilirsiniz. Ya da vize, pasaport işlerinizi halletmenizde olasıdır bu dolunayda. Fakat Ay/Merkür etkileşiminden dolayı, kafa karışıklığı veya dalgınlıktan dolayı resmi evrakları kaybetmemeye, unutmamaya özen gösterin, aklınız bir karış havada olmasın.
Yengeç ve yükselen Yengeç;
Ödemeler, krediler, burs, miras, başkalarına ait finansal konular bu Dolunay’ın odak noktası olacak, finansal konularda ise pek de hoşunuza gitmeyecek bir haber alabilirsiniz. Hesap hataları gündeme gelebilir.  Korkular, endişeler, ölümle ilgili temalar hayatınızda çok daha geniş bir şekilde yer tutabilir. Belki de bu hafta geri durarak artık verimliliğini kaybetmiş, amaca hizmet etmeyen ne varsa bunları bitirme, sonlandırma için aksiyon almanız gerekmektedir. Bu hafta yediklerinize, içtiklerinize biraz daha dikkat etmeli, zehirlenme riskine karşı dikkatli olmalı, tarihi geçmiş her şeyi atmalısınız.
Aslan ve yükselen Aslan;
Dolunay etkisi ile  ikili ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda, partner ilişkilerinde, evlilikte bazı minik hayal kırıklıkları gündeme gelebilir. Finansal konular yüzünden minik gerginlikler oluşabilir. Tabii bir diğer olası etkisi de, partnerinizle birlikte romantik zamanlar geçirebilirsiniz. Yalnız olanlar kendilerini içinde kaybolacakları bir aşkın içinde bulabilirler ama dikkatli olmalarında yarar var, sandıkları gibi bir kimse çıkmayabilir karşınızdaki kişiler. Dolunay zamanı Ay/Merkür etkileşimi, özel hayatınızda veya ortaklık ilişkilerinde duygularla mı yoksa akıl ile mi hareket edeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz.
Başak ve yükselen Başak;
Sağlık evinizde meydana gelecek olan Dolunay, enerjinizi birden düşürüp, dinlenme ihtiyacınızı arttırabilir, uykuya her zamankinden çok ihtiyacınız olabilir. Bir diğer olası etkisi ise, size keyif ve mutluluk vereceğini düşündüğünüz bir proje bir iş teklifi ile de karşılaşabilirsiniz. Ay/Merkür etkileşimi ile iş arkadaşlarınıza karşı nasıl davranacağınızı bilemediğiniz bir duruma düşebilirsiniz. Aklınız ve duygularınız karışabilir biraz. Dolunay zamanı dubhe yıldızının etkin oluşundan dolayı, gündelik yorucu işler altında ezilebilir, gündelik işlerinizi hallederken ilişki içinde olacağınız kişilere karşı sakin davranmaya özen gösterin.
Terazi ve yükselen Terazi;
Dolunay, aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren işler evinizde gerçekleşecek olan işlerde karışık etkilere sahip. Yalnız olanlarınız, kendinizi bir aşkın içinde erirken gözlemleyebilirsiniz, birliktelikleri olanlar oldukça romantik ve keyif verici zamanlar geçirebilirsiniz. Plansız, beklenmedik bir çocuk, hamilelik haberi gelebilir. Dolunay zamanı Ay/Merkür etkileşimi özel hayatınızda aklınızın biraz karışık olacağını, içinde bulunduğunuz durumu değerlendirirken ikilemlere düşebileceğinize işaret etmekte. Yine Dolunay zamanı Dubhe yıldızı etkin olacağından, belki bu hafta dans, tiyatro gibi sanat-yaratıcılık içeren bir aktiviteyle haşır neşir olursunuz.
Akrep ve yükselen Akrep;
Dolunay etkisi ile evinizi değiştirmek isteyebilirsiniz ve gerçekten de harika fırsatlarla karşılaşabilirsiniz ama kafa karışıklığı da yaşayabilirsiniz. Ev, yuva, yerleşim, aile ile ilgili konularda da bazı hayal kırıklıkları meydana gelebilir. Dolunay zamanı Ay/Merkür etkileşimi bazı soru işaretleriyle uğraşmanız gerekebilir. Gerçekten taşınmalı mısınız, yoksa yaşadığınız yerde kalmalı mı? Ya da bulduğunuz ev veya herhangi bir gayrimenkul o kadar eder mi yoksa başkalarına mı bakmalısınız gibi sorular zihninizi biraz meşgul edebilir. Bu konularda olabildiğince dikkatli olmanızda yarar var.
Yay ve yükselen Yay;
Dolunay etkisi ile denizaşırı bir yolculuk gündeme gelebilir. Kandırılmaya müsait olabilirsiniz, söylenen her söze inanmamakta fayda var. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve komşularınızla ilgili konularda minik hayal kırıklıkları oluşabilir. Bu dolunay zamanı birliktelikleri olanlar, sevgili veya eşleri ile birlikte keyifli bir yolcuğa çıkabilir. Dolunay zamanı Ay/Merkür etkin olacağından,  yolculuğa çıkmadan önce rotanızı, biletinizi, bavulunuzu tekrar bir gözden geçirin. Bilgi akışında bir takım terslikler meydana gelebilir. Kardeşleriniz, kuzenlerinizle bir konuda fikir birliğine varmakta zorlanabilirsiniz.
Oğlak ve yükselen Oğlak;
Dolunay etkisi ile, finansal konularda kafa karıştırıcı ve yanıltıcı etkiler oluşabilir, gelen olası teklifleri değerlendirmende önce bir kez detaylı bir şekilde düşünmek akıllıca olacaktır. Kendinize yeni maddi kaynaklar yaratmak adına başka insanlardan fikirler alabilirsiniz. Eğer ki bu hafta elektronik, haberleşme aracı alacaksanız kazıklanmamaya dikkat edin. Ay/Merkür etkileşimi ile yapacağınız alış-verişlerde, imza atacağınız sözleşmelerde biraz daha dikkatli olmalısınız. Dolunay zamanı Dubhe yıldızı etkin olacağından, maddi konularda kimseyle gerilmemeye çalışın, parasal konular yüzünden kimseyle aranızı açmayın.
Kova ve yükselen Kova;
Dolunay burcunuzda gerçekleşecek, bu dolunay aslında karışık etkilere sahip. Şöyle ki, sezgiler kuvvetli olacak, yaratıcılık gerektiren işlerde başarı elde edebileceksiniz ama özel hayatınıza ilişkin hayal kırıklıkları oluşabilir. Dolunay zamanı Ay/Merkür etkileşimi akıl-duygu arasındaki gelgitler yüzünden gerilimler yaşayabileceğinizi vurgulamakta. Sevdiklerinize karşı oldukça cömert olabilir, hediyeler alabilirsiniz. Dolunay zamanı Dubhe yıldızı etkin olacağından, sevginizi gösterirken hırpani davranmamaya, sizin için çok doğru olan bir şeyin başkasına hiç yaramama ihtimali de olabileceğini unutmayın.
Balık ve yükselen Balık;
Dolunay etkisi ile de içe dönme olabilir, yalnızlık ihtiyacınız artabilir, ruhsal konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Rüyalarınız bu dolunay zamanı ön planda olacak, elde olmayan bir şartlar ve koşullar oluşabilir, platonik duygular çok ön plana çıkabilir. Bu hafta kendinizi çok  motive ve mutlu hissetmeyebilirsiniz. Kötü haberler gelebilir, sağlıkla ilgili özellikle kan değerleriniz, baldırlarınız, bacaklarınızla ilgili sorunlar oluşabilir. Ay/Merkür etkileşimi ile korktuğunuz ne konu varsa onunla sınanabilir ya da geçmişte yaptığınız kötü bir eylemin sonuçlarıyla bu dolunay zamanı yüzleşebilirsiniz.

kaynak: dinçer güner sözcü gazetesi

Ortaya Karışık kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: