Kulağa viksli pamuk koymanın inanılmaz etkisi

Kulağa-viksli-pamuk-koymanın-inanılmaz-etkisi[1]

 

Kulağa bir miktar pamuk üzerine sürülmüş viks koyarak uyumanın öyle bir etkisi var ki duyunca çok şaşıracaksınız. Diğer reçetesiz tedavi türlerinden çok farklı bir yeri olan viks ilaç kullanımına gerek duymadan iyileştirme özelliğine sahiptir. Hatta bazı hastanelerde viks buharı uygulaması ile tedaviler yapılır. Hapları ve tabletleri de bulunan ürünün kafur, okaliptüs yağı ve mentollu bir yapısı bulunmaktadır. Bu yapısal özellikleri ile burundaki tıkanıklığı ve nefes alıp verirken oluşan öksürüğü geçirmede de etkilidir. Bütün bunlar klasik bilinen bilgiler. Peki bilmediğiniz bilgilerden bahsetsek…İşte Viksin pek bilinmeyen faydaları…
1-Baş Ağrısı
Sinüs boşluklarından kaynaklı baş ağrılarına karşı inanılmaz etkilidir. Alnınıza süreceğiniz viks biraz sonra kan basıncını düşürerek ağrıyı azaltır.
2. Kas Ağrıları
Darbe sonucu veya düşmeler ile oluşan morarmalar da ve şişmelerde kullanılır. Bölgeyi rahatlatır. Morluklar oluşmaz ve şişmeler iner.
3. Kulak Ağrıları
Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kulak ağrılarında ,kulak enfeksiyonlarında yada soğuk algınlığında inanılmaz bir etkisi bulunmaktadır. Günlük işlerimize engel olan bu kulak ağrısını en etkili şekilde dindirmek mümkün. Bir parça pamuğa viks sürüp kulağımıza koyup üzerine de bir parça bant ile kapatarak pamuğun düşmesine engel olursak sabaha kadar bu ağrıların dindiğini göreceksiniz.
4. Ayak Tırnağındaki Mantar
Tırnaklarda oluşan mantarlara karşı yaklaşık 2 hafta boyunca viks sürerseniz zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar ölecektir. Normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.
5. Kedileri uzakta tutmak
Kediler mobilya kenarlarını kanepe çekyat yada perdeleri tırmalamayı çok sever. Ve buralara tırnakları ile zarar verirler. Fakat kedileri buralardan uzak tutmak istiyorsanız viks sürerek kedinizin mobilyalarınıza zarar vermesinden kurtulabilirsiniz.

Kaynak: sağlığa bir adım

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: