Adaçayı ile Arınma…

1604400_474697689298659_2127676597815542870_n[1]

 
İlk olarak Brezilya’da ve Şamanik şifa felsefesinin uygulamalarında adaçayı otu çok kullanılan bir bitkidir. Adaçayı bizim ülkemizde de sıkça yetişen bir bitki çeşididir. Özelikle Brezilyalılar bu otun kutsal olduğuna inanırlar.
Ot, kuru, ince dalları yakılarak kullanılır. Alev söndüğünde dumanı tütsü olarak kullanılır. Bu methodu kullanmak isterseniz, ince dalların altına küllerin toplanacağı bir tepsi veya kap yerleştirmeniz güvenli olacaktır.
Temizleme işlemine saat yönünden hareketlerle, evinizden ve ya iş yerinizden başlayın. Önce kapılara ve pencerelere, ardından köşelere, koridorlara ve en son da her odanın ortasına gidin. İstediğiniz yönde ilerleyebilirsiniz. Aynı şekilde evinizde ve iş yerinizde sizi rahatsız eden objeleri de temizleyebilirsiniz.
Bittiğinde, içinde adaçayı dalları olan tabağı, tepsiyi bırakın, kendi başına sönsün. Arınmak, temizlenme ve azda olsa korunma için kullandığımız en etkili yöntemdir. Bu işlemi günün her saati ve istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz, ama ilk defa uygulayacaksanız sizlere söylemem gerekir ki Adaçayının kokusu biraz ağır ve boğucu olabilir o yüzden ufak bir parçayla başlamanız kokuya alışmanız için iyi bir adım olabilir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: