Kanserle Savaşmak için Bal ve Zencefil Tarifi

 • bal-zencefil[1]
 • Zencefil kökü son yıllarda kanser karşıtı özellikleriyle popüler oldu, ve hatta bu hastalık için verilen konvansiyonel ilaçlardan daha etkili olduğu durumlar var.
 • Zencefil dünya çapında yiyeceklerde kullanılan bir köktür ve ayrıca bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Ama bir çok insan bu lezzetli kökün kanser karşıtı özellikleri olduğunu bilmiyor, bu özellikler ilerlememiş hastalıkların tedavisinde anahtar olabilir.

  Zencefil bazı kanser ilaçlarına göre neden daha yararlı?

  Georgia Devlet Üniversitesinde yapılan bir araştırma zencefil özünün deney farelerinde prostat tümörlerini %56 azalttığını ortaya koydu. Bu araştırma sayesinde bilim insanları bu bitkinin kanser karşıtı özelliklerini ve tümörleri küçültmedeki işlevini keşfetti. Ve dahası, sağlığa çok yararlı olan bir çok antioksidan içerdiği ortaya kondu. Peki neden bu şifalı bitki ticari kanser ilaçlarına nazaran daha etkili olabiliyor?
  zencefil
  Doktorlar genellikle bu hastalık için ‘tek çare’ olarak çeşitli ilaçlar yazsalar da, işin aslı bazı ilaçların hastanın durumunu kötüleştirebileceği, tümörün büyüme hızını arttırabileceği, ve hatta bazen iyileşme olasılığını azaltabileceğidir. İlaçlar kanserle savaşmak için yararlı olsa da potansiyel yan etkileri bazen iyilikten çok kötülük eder ve bazı durumlarda hastanın yaşama olasılığını azaltır.

  Kesinlikle hastaların ilaçlarını bırakmasını önermiyoruz. Ama bu hastalığın tedavisinde faydalanabileceğiniz alternatif bir yöntem sunmak istiyoruz. Bu kök bitki hem ucuzdur, hem hazırlaması kolaydır hem de düzenli tüketildiğinde harika sonuçlar verir.

 • Zencefilin vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. Bunun yerine kötü niyetli tümörlerin büyümesini önlerken, prostat kanseri hücrelerini de azalttığı kanıtlanmış durumda. Diğer çalışmalar ise bu bitkinin kullanımının kanser büyümesi üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini gösteriyor. Aslında, aynı çalışmalar zencefilin neredeyse 101 hastalık için faydalı olduğunu ortaya koydu.

  Kanserle savaşmak için zencefil ve bal

  bal
  Bu ballı lezzetli tarif internette çok popüler oldu çünkü bir çok insan kanserle savaşım süreçlerinde bundan faydalandıklarını dile getirdi. Bu tedavi yöntemini kullanan kanser hastalarının durumu iyileşti veya ameliyat ile kemoterapi olmadan hastalığın üstesinden geldiler. 

  Malzemeler

  • 2 büyük parça zencefil kökü
  • 450 gr organik bal
 • Zencefil kökünü soyun, rendeleyin, ve balla karıştırın. Bir kaba koyun ve günde iki üç kaşık alın.
 • Tahta veya plastik kaşık kullanın. Bu ayrıntı oldukça önemli.

 

Kanserle savaşmak için zencefil ve sarımsak macunu

sarımsak
Bu güçlü tarif zencefil ve sarımsağı beraber kullanarak bu iki farklı bitkinin kanser karşıtı özelliklerinden faydalanır. Çalışmalar, sarımsağın mide ve kolorektal kanserlerle savaşmadaki başarılarını ortaya koyuyor. Ayrıca göğüs, prostat, akciğer ve safra kesesi gibi diğer kanser türleri ile savaşmakta da çok faydalıdırlar. Diğer yandan zencefil kolon ve prostat kanseri tedavisinde pozitif sonuçlar ortaya koymuştur. 

Bu sarımsak ve zencefil pestili çok sağlıklıdır ve kanser tedavisinde çok faydalıdır.

Malzemeler

 • 120 gram sarımsak
 • 120 gram zencefil
 • 1 yemek kaşığı organik zeytinyağı

Hazırlanışı

 • Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Mikserden geçirin ve her şeyin tamamen karıştığına emin olun.
 • Bu sosu yemeklerin yanında kullanabilirsiniz ve günde bir veya iki yemek kaşığı olarak doğrudan tüketebilirsiniz.
 • kaynak: sağlığa bir adım
Bitki Alemi kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: