Sadece Üç Malzemeli Güçlü Antiviral İçecek

Vücudunuz her gün virüs, bakteri ve mantarlardan kaynaklanan enfeksiyonları kapabileceği birçok faktöre ve duruma maruz kalmaktadır. Vücudunuzda bir bağışıklık sistemi vardır ki bu da mikro-organizmaların yaratabileceği sağlık problemleri konusunda yetki sahibidir.

Hareketsiz yaşam tarzı, sağlıksız beslenme, iklimdeki ani değişiklikler veya fiziksel aktivite yoksunluğu gibi durumlar, bağışıklık sistemini zayıflatarak onu mikro-organizmalardan kaynaklı hastalıklara karşı daha savunmasız kılabilir.

Belirli bazı yiyeceklerden alacağınız besleyiciler, güçlü bir bağışıklık sistemi için anahtar niteliğindedir; bu sayede vücudunuz viral hastalıklara karşı daha dirençli olacaktır. Bağışıklık sisteminin doğru beslenmeye ihtiyaç duyduğunu unutmamalısınız. Aşağıda vereceğimiz tarif, bağışıklık sisteminizin güçlü olabilmesi, ve her tür enfeksiyonla savaşabilmesi için birbirinden güçlü üç besini içeren antiviral bir içecektir.

Bu Gizli Antiviral İçecek İçin Malzemeler Nelerdir?

İnanması zor olsa da, bu gizli antiviral içecek, çok faydalı olduğu bilinen ve yaygın olarak kullanılan üç besin maddesinden yapılmaktadır: limon, zencefil ve bal.

Limon

4-limon

Limon, C vitamini içeriği ile ün salmış bir meyvedir; ancak bunun yanı sıra güçlü bir antibiyotiktir ve beyaz kan hücrelerini aktive etme özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu meyve, özellikle solunum yolu ile ilgili yüksek miktarda virüs ve bakteri ile savaşta etkili olan, antibiyotik ve antiviral özelliklere sahiptir.

Zencefil

Zencefil kökü, anti-enflamatuar oluşu ve mukolitik eylemlerinden kaynaklı tıbbi özellikleri sayesinde gitgide daha popüler hale gelmektedir. Bu faydalarına ilaveten zencefil, yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Bu bitki, vücudun bağışıklık sistemini uyarmaya yardım edicidir ve soğuk algınlığı, grip, öksürük veya astım gibi birçok hastalığa sebep olan virüs ve bakteri ile savaşta oldukça etkilidir. Mukolitik eylemi, mukus salgısını teşvik edicidir, böylelikle öksürük ve boğaz ağrısı gibi semptomların iyileştirilmesi açısından harikadır.

Tıp dilinde ayrıca, anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-toksin, anti-histamin ve anti-enflamatuar özellikleri ile bilinmektedir.

Arı Balı

bal

Yakın zamanda yapılan araştırmalar arıdan elde edilen balın soğuk algınlığı ve gribe neden olan virüs ve bakterilere karşı savaşabilecek güçlü antibiyotik özelliklere sahip olduğunu göstermektedir. Bu besin ayrıca, yıllardır solunum yolu ve viral rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılagelmiştir.

Yine aynı araştırmalar, balın balgam sökücü özelliği olduğunu vurgularlar; bu özellik de balı, zayıf bağışıklık sistemi sebebiyle karşılaşılan astım ve diğer solunum yolu problemleri tedavisinde kullanılması için ideal kılmaktadır.

Antiviral Limon, Zencefil ve Bal İçeceği

Bu üç içeriğin antiviral faydalarından söz ettiğimize göre şimdi sıra vücudumuzun savunma mekanizmasını arttırıcı, bu sayede de alerji veya viral enfeksiyonlar sebebiyle oluşabilecek solunum yolu problemlerini engellemeye yardımcı, bu güçlü antiviral içeceği hazırlamaya geldi.

Bu üç faydalı malzemeyi her zaman elinizin altında bulundurmanızda yarar var, çünkü bunlar her an karşılaşabileceğiniz soğuk algınlığı, grip ve çeşitli solunum yolu alerjilerine karşı oldukça etkilidirler.

Malzemeler

  • İki büyük limon (soyulmamış),
  • Yarım zencefil kökü,
  • 200 ml organik arı balı (8 yemek kaşığı).

Hazırlanışı

  • Öncelikle limonları su ve sirke solüsyonu ile güzelce yıkayın ve muhtemel tüm böcek ilacı kalıntılarından kurtulmalarını sağlayın. Limon, kabuğu ile birlikte kullanılmalıdır çünkü C vitamini içeriğinin yanı sıra diğer tüm besleyici içeriklerinin büyük kısmı kabuğunda bulunmuştur.
  • Zencefil kökünü güzelce yıkayın, küçük parçalara ayırın ve böldüğünüz limonlarla birlikte karıştırıcıya atın. Son olarak, tavsiye edilen miktarda balı da ilave edin ve tüm malzemeler tamamen karışıncaya kadar karıştırmaya devam edin.
  • Hazır olduğunda karışımı cam bir kavanoza koyun ve ağzını kapatarak buzdolabında muhafaza edin.
  • Eğer karışım buzdolabında uzun süre beklerse bal kristalleşmeye başlayacaktır. Bu durumda benmari yöntemi ile eritmek, ziyan olmasını engellemek açısından iyi bir fikir olacaktır.

Tüketimi:

13 yaş ve üzeri bireyler için, bu karışımdan her gün bir yemek kaşığı tüketmek idealdir. Çocuklar sadece günde bir çay kaşığı tüketmelidirler. Dilerseniz karışımı sıcak suda, çay içerisinde veya diğer herhangi bir sıcak içecekte çözerek de tüketebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s