HİÇ BAKIR BARDAKTA SU İÇMENİN FAYDASINI DUYDUNUZMU .BELKİ İLK DEFA DUYANLAR OLACAKTIR KİMİNİZ İSE AAA HAYRET DİCEK.

12540950_960576817330627_5961268192665755778_n[1]

HİÇ BAKIR BARDAKTA SU İÇMENİN FAYDASINI DUYDUNUZMU .BELKİ İLK DEFA DUYANLAR OLACAKTIR KİMİNİZ İSE AAA HAYRET DİCEK.

Su içmek yararlı, bakır bardakta su içmek çok daha yararlı! İşte bakır bardakta su içmenin faydaları…

Hindistan’da yüzyıllardır kabul edilen ve Vedik kültürünü esas alan bir doğal şifa yöntemi vardır. Bu yönteme ayurveda ismi verilir. Ayurveda bir yaşam tarzıdır ve içinde bilincimizi yükselten, genel sağlık halimize olumlu özellikler kazandıran, yaşlanmayı geciktiren, aromaterapi barındıran bir sistemdir.

Ayurveda sistemine göre temel sıvı kaynağımız olan su, bakır bardakta içilirse, çok şifalı olduğuna inanılır. Eğer direkt olarak bakır kaptan su içmek istemiyorsanız, 8 saat bakır kabın içinde beklettiğiniz suyu, cam bardaklara dökere de içebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız bakırın kalaylanmış ve steril olmasına dikkat edin.

İşte bakır bardakta su içmenin faydaları…

Bakır oligodinamik yapısıyla, bakterileri öldürebilme özelliğine sahiptir. Suyu arındırıp temizler ve sterilize hale getirir. Bakır kaplar, bazı ülkelerde suyu sterilize etmek amacıyla da kullanılır.

bakır bardakBeynimiz, verileri ileten sinir taşıyıcıları ile görevini yerine getirir. Bu iletkenler miyelin adı verilen ve beyindeki nöron akışını hızlandıran bir maddeyle kaplıdır. Bakır, bu akışları hızlandırmaya yardımcı olarak beynimizdeki veri alışverişini hızlandırır ve etkili düşünmemizi sağlar.

Vücuttaki bakır seviyesinin eksikliği tiroid bezlerinin düzenli çalışmasını engeller ancak bakır, tiroid bezinin fonksiyonlarını yerine getirmesi için ihtiyaç duyduğu önemli minerallere sahiptir. Bunu da bakır bardakta içtiğimiz suyla elde edebiliriz. Bakır bardaktan su içildiği zaman vücuttaki olası mineral eksikliği önemli ölçülerde giderilir ve salgı bezinin fonksiyonları düzenli bir hale gelir.

Aynı zamanda ayurvedik düşünce ve sağlık sistemine göre bakır kapların suya pozitif elektrik yükleme özelliği vardır ve bu pozitif elektrik vücudun sinirsel anlamda dengelenmesini sağlar ve hayata daha pozitif bakmamızı sağlar. Bakırın özelliğini alan su, içildiğinde kireçlenme ve romatizma gibi eklem ağrılarını hafifletme özelliği de bulunur.

Melanin vücudu koruyup ciltteki yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar, akne ve kızarıklıkların önüne geçer. Melanin üretimi açısından oldukça etkili olan bakır, bu maddenin oluşmasını sağlar. İçtiğiniz suya temas ettiği için, bakırın doğrudan bu özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

kaynak: sağlıkla kal facebook sayfası

Fatoş Pabuccu Tuncay

One Response to “HİÇ BAKIR BARDAKTA SU İÇMENİN FAYDASINI DUYDUNUZMU .BELKİ İLK DEFA DUYANLAR OLACAKTIR KİMİNİZ İSE AAA HAYRET DİCEK.”

  1. Derya Says:

    Anlamadim, kalayli bakir icilen suya degmez iken nasli faydali ki?


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: