Çin takvimi yeni yılı 8 Şubat 2016’da başlar.. 2016 Ateş Maymun Yılı…

1449790086-php5wkm0r[1]

Bütün karakterlerin özellikle mücadeleci ruhu ve gücünün etkilenebileceği, yenilenebileceği bir dönem olacaktır. Bu yüzden 2016, Çin astrolojisinin tüm burçları için epey hareketli bir seneyi ifade eder.

Yıl boyunca profesyonel anlamda yeni başarılar elde etme şansı yakalanabilecek ve karşılaşabilen zıtlıklara pratik çözüm bulabilme imkanları doğacaktır.

Fare

☯ Fare

2016 Çin astrolojisinin birinci, Fare burcu yorumu

Doğum yılı:
1948, 1960,
1972, 1984,
1996, 2008,
2020

2016 Fare burcu insanlarına verimli iş başarıları ve yüklü para kazanmaları için önemli ve elverişli bir süreç olacaktır.

Uzun süredir çözüm bulunamayan bazı konulara beklenmedik çareler görebilme ihtimalinin yüksek olmasının verdiği katkıdan öte, yıl boyunca oluşan iyi haberlerin de getirdikleri ayrı sevinçler, seneye bambaşka bir tad katacak gibi görülür. Ancak para kazanma hırslarını kontrol etmeleri ve bazı olaylarda sınırları iki taraf için sabit tutabilmeleri gerekebilir. Ailelerine daha çok vakit harcamaları özellikle öngörülür.

Bu sene Fare burcu insanının konsatre olmuş bu kadar pozitif enerjiden dengeli ve en iyi bir şekilde faydalanabilmesi için iş ya da aşk dünyasında berbaberlik kurduğu partnerleri – düşünüyorsa eğer – gelen gideni aratıyor durumuna düşmemeleri için şimdilik değiştirmemeleri tavsiye edilir.

Öküz

☯ Öküz

2016 Çin astrolojisinin ikinci, Öküz burcu yorumu

Doğum yılı:
1949, 1961,
1973, 1985,
1997, 2009,
2021

2016’da Çin astrolojisinin Öküz burcu senesinde doğan insanlarını ortalama sayılır bir yıl bekliyor. Her ne kadar Öküz burcu insanları yüce sakinlikleri ve tarafsızlıkları ile meşhur olsalar bile, bu sene genelinden daha fazla enerji sarfetmelerigerekebilecek. Bazı durumlarda ev ile alakalı konularda düzensiz planlama ya da iş konularında oluşabilen haksızlıklara kolaycaöfkelenebilen Öküz burcu insanının, özellikle bu sene kendilerini yatıştırabilen eski dostlarıyla, emin ve güvenilir olan kişilerle arkadaşlık kurmaları öngörülür.

Aşk hayatında da aynı tempoyu korumakta fayda var. 2016 bu Öküz burcu insanları için ortalama sayıldığından paralarını sıkıca tutmaları, gereksiz harcamalar ya da borç yapmaktan kaçınmaları tavsiye edilir. Bu sene Öküz burcu insanının konsantre olup yeni şeyler öğrenerek yetenek ve kabiliyetilerini geliştirmesi, kendisi için atabileceği en faydalı adımı oluşturacaktır.

 

Kaplan

☯ Kaplan

2016 Çin astrolojisinin üçüncü, Kaplan burcu yorumu

Doğum yılı:
1950, 1962,
1974, 1986,
1998, 2010,
2022

Birçok Kaplan senesi doğanlar için 2016 daha yorucu bir süreci, daha çok güç sarfetmeleri bir dönemi oluşturacaktır. Genelde aşabildikleri sıkıntılardan daha karışık, daha ağır olaylarla uğraşma ihtimalleri yüksek olacak bu burcun insanı sene boyunca dayanıklıklıklarını zamana karşı ispatlamak zorunda kalabilir.

Kaçınılmaz olan durumlarda kendi çıkarlarını korumak için yeteri kadar sabırlı ve kurnaz davranmaları fazla zarar almadan dört ayak üstüne düşmelerini sağlayacaktır.

Ancak hayatını doğrudan ilgilendirmeyen hesaplaşma ve gerilim ortamlarından kendisini uzak tutabildiği ve tarafsız olabildiği vakit kazançlı çıkacak, yıl sürecü gelişecebilecek pozitif enerji pastasından kendisine de bir pay düşecektir. Uzun bir seyahata çıkmak faydalı olabilir.

 

Tavşan;

☯ Tavşan

2016 Çin astrolojisinin dördüncü, Tavşan burcu yorumu

Doğum yılı:
1951, 1963,
1975, 1987,
1999, 2011,
2023

Maymun Ateş senesi Tavşan burcu olanlar için ilerleyici bir dönem olabilme potansiyeline sahiptir.

2016 gelir ve parasal dönem olduğundan bir önceki seneden ekmiş oldukları yatırımlara verimli bir geri dönüş alabilmeleri mümkün olacak. Ancak yıl boyunca bazı güvendikleri kesimlerden tatsız ihanetlere mazur kalabilme ihtimalleri senenin tadını ortalama bırakabilir. Sosyal medyalarda eklenmiş belirsiz kişilerden hakiki arkadaş listesini ayıklamanın vakti gelebilir.

Bu sene iş hayatında kendisinden yardım isteyenlerin sayısının da artışını görecektir. İyi kalpli Tavşan, ancak kendi hedeflerine ulaşamayan yetersiz kişilere dikkat ettiği zaman sarfettiği yardım ve çalışmaları kendisi için de faydalı olacaktır.

2016’nın Ateş elementi ve kendi tedbirleri sayesinde, Tavşan burcu insanı bu seneyi sanıldığından çok daha iyi geçirecektir.

 

;Ejderha

☯ Ejderha

2016 Çin astrolojisinin beşinci, Ejderha burcu yorumu

Doğum yılı:
1952, 1964,
1976, 1988,
2000, 2012,
2024

2016’da Ejderha burcunun daha dikkatili olması, istemediği şekilde gelişen olaylara daha ılımlı ve esnek bakış açılarıyla yaklaşabilmesi gerekecek. Maymun yıllarının tüm burçların elde ettikleri kazançları olumlu bir şekilde etkilemeleri elbette ki Ejderha burcu için de geçerlidir. Ancak bazı burçların rahata fazla güvenip arkadan oluşabilecek sorunları göze almaması bazı dramlara neden olabilir. Ve Ejderha da bunların arasındadır. Ejderhanın bu konuya özellikle dikkat etmesi gerekir.

Aksi takdirde sert kişiliğe bürünebilen Ejderha burcunun bu sene oluşabilecek negatif olaylara uzlaştırıcı bir tutum içinde yaklaşamaması ya da yaşanan gerginlikler boyunca patlayabilecek öfkesini kontrol altına alamaması, şimdiye kadar sabır ve zorluklarla elde ettiği kazançların büyük bir kısmının yok olabilme tehlikesini gösterir.

Ayrıca Ejderha burcu insanları, 2016’da kendileri için oluşacak negatif enerji süreçlerinde ,kalplerini etkileyebilecek bir ayrılık da yaşayabilirler. Ancak işin iyi tarafı, bu sene farkına varmaslar bile gelecek yıllarda, aslında bu ayrılığın kendileri için son derece verimli bir çözüm oluşturduğunu ve bu durumdan bizzat kendilerinin kazançlı çıktıklarını anlayacaklardır. Yeni diyarları keşfetmeye çıkma arzularıyla yanıp tutuşabilecek olan Ejderha burcu insanı bu sene sabır, temkinlik ve uzlaşma kelimeleri ile dostluk kurması tavsiye edilir.

 

☯ At

2016 Çin astrolojisinin yedinci, At burcu yorumu

Doğum yılı:
1954, 1966,
1978, 1990,
2002, 2014,
2026

Tıpkı Yılan burcu gibi At burcunun da öz elementi Ateştir. Bundan dolayı 2016 bir At senesi doğanlar için de olumlu bir dönemi temsil eder. Özellikle iş hayatlarında yeni projeler ve önemli adımlar atmaya hazır olmalıdırlar.

Bu sene At burcu insanının yaratıcı gücünün artması etrafında bazı gizli kıskançlıklara sebep olabilir. Bu yüzden ayağını kaydırmak için hazırlanan tuzaklara dikkat etmesi gerekecek. Sürat yapmayı çok seven At burcu, girdiği yola göre hız yapması kendisi için son derece önemli ve yerinde bir tutum olacaktır. Aksi takdirde başına gelebilecek ve sonrasında zor atlatabileceği bir kaza, beraberinde bugüne kadar birikridiği birçok umudu da yanında götürebilir.

At burçları bu dönem sürecinde çevrelerinden bazı kötü haber alabilirler. Ancak kendilerini doğrudan ilgilendirmediğinden fazla sıkıntı oluşmayacaktır.

2016 genel anlamda At burcu insanı için iyi bir sene olabilme gücünü taşıyor.

 

Keçi

☯ Keçi

2016 Çin astrolojisinin sekizinci, Koyun burcu yorumu

Doğum yılı:
1955, 1967,
1979, 1991,
2003, 2015,
2027

2016 Koyun burcu için hareketli bir sene olacak. Bu sene kendilerinin soysal hayatlarında daha çok saygı ve itibar görebilecekleri durumlar arka arkaya sıralanacaklardır. Para konusunda oldukça verimli bir sene Koyun burcu insanını bekliyor.

Bu sene gerek iş gerek özel hayatlarında daha seçici olmaları kendileri için son derece önemli bir tutum olmakla beraber neticede oluşabilecek aksiliklere karşı güçlü bir kalkan oluşturacaktır.

Bekar bir Koyun burcunun bu sene ciddi bir ilişkiye başlaması uygun olmayabilir.

Evli olanlar ise aile içi birkaç huzursuzluk yaşayabilir ancak herhangi kötü bir durum yaratacak bir gerginlik söz konusu olmayacaktır.

 

Maymun

☯ Maymun

2016 Çin astrolojisinin dokuzuncu, Maymun burcu yorumu

Doğum yılı:
1944, 1956,
1968, 1980,
1992, 2004,
2016

2016 senesinin kendi enerji akımlarıyla uyumlu olması Maymun burcu insanı için elden kaçırılmaması gereken önemli bir dönemi ifade eder. Meslek hayatlarında beraber iş kurdukları kişileri seçerken özenli davranmaları durumunda karşılarına çıkacak engeller haliyle kolay atlatılabilen türlerden olacaktır.

Ancak bu senenin verdiği enerjiyle yerinde duramayan Maymun burcu insanlarının bazıları farklı projelerde adımlar atılabilecekleri kadar bazıları da adeta kaderin çarkıyla oynamaya kalkışabilecek. Maymun burcu bütün şansların kendi tarafında olmasını istiyorsa ve şatafatlı bir başarıdan çok gürültülü bir mağlubiyet elde etmek istemiyorsa, alacağı riskleri iyi gözden geçirmesi gerekecek. Fakat genelde korkusuz ve kimin ne diyeceğini umursamaz ve atılgan olan Maymun burcu insanı, bu senenin kendi senesi ama Ateş elementi olduğundan, yine de elde edebileceği sonuç ihtimallerini çok iyi düşünerek ve tartarak harakete geçmesinin gerektiğinin öneminin özellikle altı çizilir.

Harcamalara ve sağlıklarına özen gösterdikleri takdirde 2016 Maymun burçları için genel anlamda yenilikçi, verimli ve heyecanlı bir dönem olcaktır.

 

Horoz

☯ Horoz

2016 Çin astrolojisinin onuncu, Horoz burcu yorumu

Doğum yılı:
1945, 1957,
1969, 1981,
1993, 2005,
2017

Ferah ve huzurlu bir mutluluk maskesi arkasında Horoz burcu insanlarını 2016’da epey dalgalı bir süreç bekliyor. Para konusunda yaşayabilecekleri sıkıntılar birçoğunun yeni işlere yönelmelerini sağlayabilir. Horoz burcu insanının bu pek beklenilmeyen yenilikçi akımlara karşı sinirlerine son derece hakim olabilmesi, kendisini ve sevdiklerini kurtaracak düzgün kararlar alabilmesine yardım oluşturacaktır.

Her ne olursa olsun Horoz burcu insanları bu sene özellikle aile ve evlerine daha çok özen göstermelidirler. Oluşabilecek münakaşa anlarında dışardan gelen tavsiyelerden çok kendi hislerine güvenmeleri, kendileri ve sevdikleri için daha verimli sonuçlar elde edebilmelerini sağlayacaktır.

Pozitif enerjilerini yüksek tuttukları takdirde gayretleri mükafatlandırılacak, tuttukları kümesin düzeni bozulmamakla beraber, bu süreçten az da olsa onların da kazanç elde etmelerini sağlayacaktır.

 

Köpek

☯ Köpek

2016 Çin astrolojisinin onbirinci, Horoz burcu yorumu

Doğum yılı:
1946, 1958,
1970, 1982,
1994, 2006,
2018

Genelde Köpek burçları için Maymun seneleri güzel bir dönemi ifade eder. Bu 2016 için de geçerlidir. İşlerinde beklentileri boyutunda karşılık almasalar da itibar gören kişilerle dostluk yürütmeleri kendilerine epey moral ve özgüven katacaktır. Aile ortamlarının  huzurlu ve bereketli olması beklenir.

Evcil hayatlarına daima öncelik tanıyan Köpek burcu insanlarını bu sene ummadıkları bir hareketlilik bekliyor. İş hayatlarında oluşabilecek önemli ilerlemeler ya da kulaklarına gelen hoş müjdeler senelerine ayrı bir tad bırakacaktır. Uzun süredir görmedikleri bir kişi hayatlarına aniden tekrar girebilir. Ancak bu yenilenmiş ilişkinin pek süreceği söylenemez. Köpek 2016’da mutlu olabilmesi için hislerine güvenmesi ve kimsenin kalbini kırmamaya özen göstermelidir. Yoksa bu pozitif enerji yüklü dönem onlar için tam ters etki yaratabilir.

☯ Domuz

2016 Çin astrolojisinin onikinci, Horoz burcu yorumu

Doğum yılı:
1947, 1959,
1971, 1983,
1995, 2007,
2019

2016 senesinde Domuz burcu kişileri köşelerine çekilip beklemekten çok kişisel projelerinin ilerlemelerine daha çok önem vermeleri gerekir.

Bu sene hissedebilecekleri gerek duygusal gerek akli isteksizlikler onlara iş, konut ya da arkadaşlık ortamlarını yenilemek arzularını getirebilir. Ancak uygulayacakları kararları özenle ve iyi düşünerek seçmeleri iyi olur. Güven ve konforu garantileyen yollara yönelmeleri uzun vadede kendileri için son derece tatmin edici bir durum oluşturacaktır.

Projelerini geliştirmek için aradıkları desteğe daha kolay ulaşabilmeleri bu seneyi daha pozitif ve olumlu sonuçlarla geçireceklerinin de bir ayrı sinyalidir. Ancak oluşabilen çalkantılı durumlarda kendilerini ön plana atmamaları ve dikkatli davranmaları şartıyla.

☯ Keçi

2016 Çin astrolojisinin sekizinci, Koyun burcu yorumu

Doğum yılı:
1955, 1967,
1979, 1991,
2003, 2015,
2027

2016 Koyun burcu için hareketli bir sene olacak. Bu sene kendilerinin soysal hayatlarında daha çok saygı ve itibar görebilecekleri durumlar arka arkaya sıralanacaklardır. Para konusunda oldukça verimli bir sene Koyun burcu insanını bekliyor.

Bu sene gerek iş gerek özel hayatlarında daha seçici olmaları kendileri için son derece önemli bir tutum olmakla beraber neticede oluşabilecek aksiliklere karşı güçlü bir kalkan oluşturacaktır.

Bekar bir Koyun burcunun bu sene ciddi bir ilişkiye başlaması uygun olmayabilir.

Evli olanlar ise aile içi birkaç huzursuzluk yaşayabilir ancak herhangi kötü bir durum yaratacak bir gerginlik söz konusu olmayacaktır.

kaynak: karma weather

One Response to “Çin takvimi yeni yılı 8 Şubat 2016’da başlar.. 2016 Ateş Maymun Yılı…”

  1. aysegul Says:

    yılan yılı yok…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: