Faydalı Shamanik Ritüeller

saman-inanc[1]

Geçmişte herkes gibi sizde başka insanları kötülemiş olabilirsiniz

Kötü sözlerin üzerinizde bıraktığı negatif enerjilerden korunmak için.

Bir kase içme suyuna deniz tuzu ekleyin ve yavaşça karıştırın. Sakin bir ortamda beyaz bir mum yakın ve tuzlu su dolu kaseyi önünüze alın. Suyun içine doğru; Konuşma kabiliyetimi olumsuz ve tutsak enerjilerden temizlemek, insanlara yalnızca iyilik ve sevgi diliyle hitap etmek için bu suyu arındırıyorum. İnsanları güçlendiren iyi bir kaynaktan gelmediği sürece onlara ait bilgileri paylaşmak adına bu suyu arındırıyorum.” sözlerini söyledikten sonra suyun birazıyla 4 kez gargara yapın ve tükürün.

Aynı ritüeli aşağıdaki sözlerle de tekrarlayın.

“Kendime yada başkalarına olumsuz ve hastalıklı sözler söylememe neden olan her kelimeden her olumsuzluklardan her enerjiden her ruhtan ağzımı arındırıyorum.”
4 kez gargara yapın ve tükürün.

Son olarak kasede kalan suya şunu söyleyin.

“Allahım ışığın ilahi ruhu sözlerimi sevgiyle aydınlat, bütün sözlerim sevgiyle söylensin. Sözlerim güzelliklere ve sevince yol açan bir güce dönüşsün. İnsanların kalplerinde ve zihinlerinde muhteşem şeyler oluşturmak için dünyaya karışsın.”
Suyun hepsini toprağa dökün.

Boğazınızı fesleğen yağı, okaliptüs yağı ve kışın yetişen yeşil otların yağları veya bunlardan yapılan merhemlerle ovabilirsiniz.

Kısa ritüel:
Bir kase içme suyuna deniz tuzu ekleyin ve yavaşça karıştırın. Aşağıdaki sözleri söyleyin.
Sözlerim hep iyi olsun. Kelimelerim hep temiz olsun. Sözlerim insanlara iyi gelsin hep onları hep yüceltsin.
Tuzlu suyla gargara yapın ve bir bardağa tükürün.
Aşağıdaki sözleri söyleyin.
“Ağzım artık zehirden arındı” 4 kez tekrar edin.

“Ağzıma yerleşen zehri dilimden ve boğazımdan atıyorum ve şimdi ağzımı bu zehirden tamamen arındırıyorum.”

Tuzlu suyla gargara yapın ve bardağa tükürün. Bardaktaki suyu toprağa dökün ve üzerine deniz tuzu serpin.

Nefes egzersizi:
Önce bir kaç kez derin nefes alın verin. Bir dakika boyunca her nefes aldığınızda tanıdığınız bir insanı düşünün ve nefesinizi verirken onun için iyi olumlu ve yüceltici şeyler söyleyin.

Yeni Başlangıçlar Tılsımı:
Hayatınızda başlatmak istediğiniz şeyler için Dolunay olduğu gün cam bir kaba su doldurun. Niyetinizi ve başlamasını dilediğiniz şeyi küçük bir kağıda yazıp, yazısı içeri bakacak şekilde kabın camına bantla yapıştırın. Suya şeker ekleyin ve karıştırın. Kabı buzdolabına koyun. Devamında bir dahaki dolunaya kadar suyu yudum yudum için bitirene kadar için.
Bu ay suyudur! Dolunay suyunun şekerle, hayatın tatlılığı ile şarj edilmesi oldukça eski bir şamanik tekniktir. Gerçek anlamda sisteminizi şarj eder.
İçerken şöyle bir şeyde söyleyebilirsiniz. “Hayatımın düşlediğim gibi olmasından ötürü çok heyecanlıyım, haneme harika şeyler geliyor., her gün istediğim şeyler olmaya devam ediyor..”

Güçlü ışık titreşimi:
Kendi auranız için güçlü bir ışık titreşimi yaratmanızı sağlayacak bu ritüel hem koruyucu hem şifalandırıcıdır. Aynı zamanda titreşiminizin yükselmesine yardımcı olur.
Bir limonu alın ve ellerinizin arasında ovalayın. Daha sonra ellerinizi limonla birlikte suda yıkayın. Ellerinizi değdirmeden önce başınızın üzerinde tutun, ardından tüm vücudunuzdan geçerek ellerinizi ayaklarınıza doğru getirin, sonra aynı şekilde ellerinizi göğsünüze doğru getirip kalbinizden ileriye doğru açın ve enerjiyi dışarı doğru itin. Son olaral ellerinizi kalbinize doğru getirip kalbinizin üzerinde birleştirin. Bu hareket enerji alanınızdaki ışığı şarj edecektir. Müthiş bir araçtır. Şamanlar bu ritüelde limon dışında nane biberiye gibi belli tipte bitkileri kullanırlardı. Bu bitkiler bedeninizdeki ışık enerjisini şarj edebilecek şifa özellikleri barındırır.

Duşta şifa:
Su çok güçlü bir şifa elementidir. Duş alırken bedeninizden akan suyu şifalanmak için kullanabilirsiniz. Akmakta olan suya ” Beni şifalandır. Beni negatif enerjilerden arındır…”Şeklinde niyet edin. Suyun değdiği yeri negatif enerjilerden arındırdığını düşünün. Kendinizi arındırmak için harika ve gerçekten çok etkili bir yöntemdir. Üzerinide baskı, yorgunluk ve gerginlik hissettiğinizde buna ilişkin niyet ederek duş alın.

Deniz tuzuyla şifa:
Tuz arındırma gücü yüksek bir mineraldir. İşlenmemiş deniz tuzunu (kaya tuzu da olur) alıp ellerinizi ve bedeninizi ovalayın. Sonrada yıkanın. Sizi etkileyen enerjilerden temizlenmek için etkili bir yöntemdir.

Bu yöntemlerin sizi şifalandırmasını sağlayan şey, sizin onlara bilinçli dikkatinizi vermeniz. Sadece duş aldığınızda sabunla yıkandığınızda aynı etki gerçekleşmez. Arınma niyeti ile su nereye değerse orada enerjiyi temizleyeceğine dair bilinçli bir farkındalık yaratıyorsunuz.

Fesleğen muskası:
Bir kasenin içine fesleğen, eser miktarda nane, tarçın, biraz muskat, karabiber koyun. İçine kişisel bir şey ekleyin örneğin nazar boncuğu gibi. Karışımın birazını alıp keçe bir kumaş parçasına koyup dört köşesini tutturup sıkıca düğümleyin. Bunu kıyafetlerinizin cebinde yani üzerinizde taşıyın. Sizi enerji alanınıza girmeye çalışan davetsiz ruhlardan tüm kötü enerjilerden korur. Aynı zamanda negatif enerji titreşimindeki insanlarla bağlantıya geçmekten koruyacaktır. Böylece bu enerjiler alanınıza çekilmeyecektir. Bu bir korunma aracıdır ancak doğrudan sizi koruması anlamına gelmiyor.
Yaptığı şey ışığınızı güçlendirmek.

Ritüeller Shaman Durek’ten alıntıdır

Sevgiler,

Kaynak:milliyet.com.tr

Yazar:Nur Demir

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: