Kilo Vermek ve Duruşunuzu Düzeltmek İçin Japonya’ya Özgü Bir Yöntem.

d_C3_A5rskap

 

Tam 10 yıldır ünlü Japon doktor Toshiki Fukutsudzi kötü duruşu düzeltmek için bir çözüm üzerinde çalışıyor. Kötü duruşu, sırt ağrılarını ve karın kaslarını geliştirmeye yönelik konuları ele aldığı kitabı basıldıktan sonra ülkesinde ünlendi. Asya’da 6 milyon satılan kitabı ile en çok satılan kitabı yazan yazar olma ünvanını kazandı. Doktor Fukutsudzi pelvik kemiğinde sıkıntı olan hastaları tedavi ediyor ve tedavi ile bel çevresindeki yağları yakmak da mümkün. Bu tür tedavileri genelde inandırıcı bulmuyorum ve dikkate almamaya çalışıyorum. Ancak tedavi o kadar ünlendi ki en azından deneme isteği buluyorum kendimde. Açıkçası çok ciddi bel sorunlarında doktora gitmeniz sizin için en iyisi. Ama bu tedaviye neden bir şans vermiyorsunuz? Ne de olsa uygulaması çok kolay ve sadece 5 dakikanızı alıyor.
Nasıl Yapılır?
Sıradan bir havluyu rolu şeklinde yuvarlayın. Bir ip ya da lastik yardımıyla ortasından bağlayın ki şeklini kaybetmesin. Sert bir zemine sırt üstü uzanın. Yatak ve koltuk biraz yumuşak kalıyor. Göbek seviyenizdeki kısma ancak sırtınıza doğru havluyu koyun.

h_C3_B6jd

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ayak parmak uçlarınızı birbirine değdirin. Kollarınızı esnetin ve avuç içinizi yere bastırın. Bu pozisyonda tam olarak 5 dakika bekleyin. Egzersiz başta biraz zorlasa da 5 dakika dayanmaya çalışın. Giderek kolaylaşacaktır.

h_C3_B6jd1

En verimli şekilde sonuç almak için günde 3 kez birkaç hafta boyunca egzersizi tekrarlayın.

Çok basit olduğundan dolayı yöntemin işe yaramadığı duygusuna kapılabilirsiniz. Ancak dediğim gibi kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Eğer bel ağrısı olan arkadaşlarınız varsa, onlarla paylaşmayı ihmal etmeyin.

d_C3_A5rskap
Kaynak
Newsner tarafından yayınlandı,

One Response to “Kilo Vermek ve Duruşunuzu Düzeltmek İçin Japonya’ya Özgü Bir Yöntem.”

  1. Cansu Yılmaz Says:

    Japonlar işin çözümünü bulmuş benimde 2-3 kilo fazlalğım var ilgimi çekti en yakın zamanda deneyeceğim 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: