KANSERİN DÜŞMANI KUDRET NARININ MUCİZEVİ FAYDALARI..!

12311309_750499095094895_6282410013557159643_n[1]

İnanılamayacak derecede mucizevari faydalarından dolayı Kudret Narı her geçen gün daha fazla aranan şifalı bir bitkidir. Çok kişilerin uyguladıklarında şaşırtıcı sonuçlar aldıkları doğal bir ilaçtır.

Kudret narının meyve ve yaprakları, mineral ve vitaminler bakımından zengindir. Özellikle demir, kalsiyum, fosfor ve B vitaminleri bakımından zengindir. Ancak bu maddelerin ne kadarının hazırlanan sıvıya geçtiği ve alınan gıda veya sıvıdan ne kadarının barsaklardan emildiği bilinmemektedir.

Meyveleri momordican adında acı bir madde, uçucu yağ ve reçine içerir. Latince’de momordica ısırmak anlamına gelir. Yapraklarının adeta yenik gibi durmasından dolayı bu isim verilmiştir. Bitkinin bütün kısımları ve öz suyu çok acıdır. Yüzyıllardır hastalıklarda şifa kaynağı olarak kullanılır.

► Kudret Narının Faydaları

Kolit, ülser, 12 parmak, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıkları kalıcı ve kesin tedavi eder.
Karaciğeri destekler.
Egzama ve sedefe fayda verir.
Yara ve iltihapları giderir.
Bağırsak tembelliğini giderir.
Hücre yeniler.
Rahim yaralarına fayda verir.
Yanık ve yaralara lapası iyi gelir.
Aynı zamanda yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içerir.

►Kullanım Şekli :

Taze meyve için : Kudret narı, olgunları balla karıştırılarak tüketilebiliyor. Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor.

Tazesinin olmadığı zaman : Çekirdekleri temizlenen kudret narı, küçük küçük doğrandıktan sonra bir kiloluk bala karıştırılıyor. Ağzı kapalı şekilde bir ay kadar bekletilen karışım, hafif sulanabilir. Şeker hastalarının bu karışımı almalarının sakıncalı olabileceğini, bu nedenle zeytinyağı ile kullanımın daha uygundur. Zeytinyağı, meyvenin içindeki etmenleri daha kolay emer.

Halis zeytinyağı içinde 6 ay bekletilen kudret narı ise her sabah bir çorba kaşığı tabağa konularak, 1 çorba kaşığı süzme balla karıştırılarak aç karna yeniliyor.Olgun meyveler bir kavanozun içerisine zeytinyağı ile konuyor. Ağzı kapatılan kavanoz bir ay bekletiliyor. Daha sonra aç karnına yemeklerden önce alınması öneriliyor. Hastanın rahatsızlığının şiddetine göre günde üç öğünden önce aç karnına bir kaşık alınabilir.

► Hariçten Kullanımlar İçin :

-Yanıklar, kesikler ve yaralar için kullanılıyor.
-Kadınların vajina yaraları için de kullandığı zeytinyağında bekletilmiş kudret narı, açık yaralar için ise en çabuk iyileştirici olarak biliniyor.
-Egzama, yara gibi cilt hastalıklarında da iyileştirici özelliğe sahiptir.

► Kudret Narı Ne İşe Yarar?

Kudret narı ile sindirim sistemi hastalıkları’na doğal destek sağlanabilir.

– Mide için: Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk akla gelen besinlerdendir.

Ülser, gastrit, kolit, kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kırk gün süreyle kür yapılması önerilmektedir.

– Yaraların iyileşmesi için: Kudret narı iyi bir doğal alternatiftir. Kadınlarda görülen vajina yaraları için zeytinyağında bekletilmiş kudret narı kullanılabilir.

Egzama ve sedef ve diğer cilt hastalıklarına iyi gelmesi kudret narı yararları arasındadır. Bu durumlarda merhem olarak kullanılır.

– ntibiyotik etkisi: Kudret narının antibiyotik etkisi bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan Lutein ve lycopene tümörün büyümesini engellemektedir.

– Karaciğerin dostudur: Karaciğeri destekler.

– Kan şekerini kontrolde tutar:

Mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılır.

-Bağırsakları çalıştırır: Bağırsak tembelliğini giderir.

– Hücreleri yeniler: Kudret narının hücre yenileyici özelliği de bulunmaktadır.

– Kabızlığı giderir: Ülser, gastrit, kolit ve kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılır. 40 gün süreyle kür yapılması önerilir.

– Şeker hastalığında: Kudret narı şeker rahatsızlığına karşı da faydalıdır. Geleneksel Çin Tıbbında kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı, yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içinde bulunan dört maddenin şekeri düzenlediği, bu araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

Enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan AMKP’yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir. Kudret narı bu enzimin aktivitesini artırarak şekerin hücre içine girmesini sağlamaktadır. Kudret narının diğer sentetik şekerlerin neden olduğu yan etkileri içermemesi de önemlidir.

► Dolama iltihabında kudret narı kullanılması:

Dolama, parmaklarda, tırnak çevresinde oluşan bir iltihaplanmadır.Dolama gibi iyileşmek bilmeyen yaraların iyileştirilmesinde kudret narının mucizevari etkisi vardır.

Dolama olan parmağa zeytinyağlı kudret narı merhemi sürülür ve bir bezle bağlanır. Birkaç gün içinde iltihap tamamen kurur.

Tedavisi mümkün olmayan açık yaralarda nasıl tatbik edilir:

Aylarca geçmek bilmeyen yarayı çok kısa bir sürede iyileştirir.

Zeytinyağı ile hazırlanmış hazır ilaçtan bir parça alıp yara üzerine konulur. Sonra yara bir bez ile sarılır. Günde bir defa değiştirmek, yenilemek gerekir. Bir hafta içinde yüzde yüz, kesin olarak yaranın iyileştiği görülür.

Kudret narı ayrıca hemoroid yani basur hastalıklarında da kullanılır.

► Pankreas kanserine karşı kudret narı suyu

Kudret narı suyunun pankreas kanseri riskini azaltabileceği belirlendi.

Colorado Üniversitesinden bilim adamlarının araştırması, kudret narı suyunun pankreas kanseri hücrelerinin enerji kaynağını (glikoz) keserek ölmesini sağladığını gösterdi.

Araştırmacılardan Rajesh Agarwal, 3 yıl önce kudret narı özünün meme kanserinde etkili olduğunun görüldüğünü, bu çalışmayla bir adım daha atarak, özellikle Asya ülkelerinde tüketilen kudret narı suyunun pankreas kanserine de umut ışığı olabileceğini belirlendiklerini bildirdi.

Kudret narının Çin ve Hindistan’da geleneksel tıpta tip 2 diyabetin tedavisinde kullanılmasından yola çıkan Agarwal ve ekibi, fareler üzerindeki araştırmada, kudret narı suyu ile beslenen hayvanların pankreas kanserine yakalanma riskinin yüzde 60 az olduğu sonucuna vardı.

‘Carcinogenesis” dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarının, pankreas kanserinin tedavisi için yeni ilaçların geliştirilmesine ışık tutabileceği belirtildi.

Kudret narı (Momordica charantia), kabakgiller (Cucurbitaceae) familyasından tropik iklim bölgelerinde yetişen gıda ve ilaç olarak kullanılan bitki türü.

Bitki, Asya, Karayip Adaları’nda, Amazon havzasında, Doğu Afrika’da doğal olarak yetişiyor.

Sevdikleriniz için lütfen paylaşmayı unutmayın..!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: