Yüksek Empati Yetisine Sahip Olan İnsanların Zor Aşık Olmasının 13 Nedeni

kız-1[1]

 

1. Etkileyici insanlardır.
Empat olmak bir gökdelenden kendini atıp asla yere çarpmamaktır. Bazı insanlar bu duyguya bayılırlar fakat bazıları ise bu duruma katlanamazlar. Empatlar bulundukları ortamla ve insanlarla derin bağlar kurarlar. Bu durum herkes için kolay değildir.

 

2. Çoğu zaman yanlış anlaşılırlar.
Çoğu insanlar empatları anlayamazlar. Kolay anlaşılır insanlar olmadıkları için birçok insan güvenmekte çok zorlanır. Onları çok iyi anladığınızı düşünseniz bile asla tam olarak anlayamazsınız.

3. Ne istediklerini bilirler.
Empatlar kafalarına göre davranmazlar. Onlar istedikleri şey için uğraşırken onlara destek olacak birilerini isterler etraflarında. Eğer siz bunu yapamayacaksınız sizinle muhtemelen görüşmeyeceklerdir.

4. Çok soru sorarlar.
Empatlar net olmak isterler. Bu yüzden her an soru sorabilirler. Çoğu zaman sorgudaymışsınız gibi hissedebilirsiniz. Şunu unutmayın ki, onlar böyle hissetmeniz için soru sormuyorlar.

5. Fazlasıyla dürüst davranırlar.
Empatlar göz boyamazlar. Asla duymak istediğiniz şeyleri söylemezler. Fakat bazı insanlar gerçekle yüzleşmek istemezler. Bu yüzden etraflarındaki insanlarla ters düşebilme olasılıkları yüksektir.

6. Duygusal olarak tatmin olmak isterler.
Empatlar fiziksel ve duygusal olarak tatmin olmak isterler. Sadece bir tanesinden tatmin olmak onlara yetmeyecektir. Bu yöntem onlar için işe yaramayacaktır.

7. Özgürlüklerine düşkünler.
Bir empatı kısıtlayamazsınız. Eğer onları kısıtlamaya çalışırsanız hemen sizden uzaklaşacaklardır. Onları asla belirli bir düzenin içine sokamazsınız.

8. Bazı şeyleri çok kişisel algılarlar.
Empatlar birçok şeyi bizden daha derin yaşarlar. Ufak meseleleri büyütebilirler. Özür dilenmesi gereken bir durum olarak görmediğiniz bazı olaylar onların hassas noktalarından biri olabilir.

 

9. Kısa süreli ilişkilerden hoşlanmazlar.
Uzun sürmeyen ilişkilerden hiç hoşlanmazlar. Empatlar yanlarında iyi ve kötü günlerinden yanlarında olacak birisini isterler. Ya uzun olsun ya da olmasın diyorlar.

10. Her şeyden çok güvene önem verirler.
Eğer karaktersizseniz onlarla muhattap olmayı bile denemeyin. Onlar sabitlikten hoşlanırlar. Empatlar asla buluşmalara geç kalan veya aramalara cevap vermeyen birisiyle olmak istemezler.

11. İnsanların iyi veya kötü yönlerini görebilirler.
İnsanların iyi veya kötü yönlerini iyi bildikleri için empatları anlamak zordur. Bazı şeyleri sırf gerçekleri ortaya çıkarmak için yaparlar. Onları asla kontrol edemezsiniz. Bu kişinin kötü bir ünvanı olsa bile empatlar içinde iyi gördükleri bir insanı harcamazlar.

12. Çok derinden severler.
Onlar diğer insanlara göre çok daha zor aşık olurlar. Ellerinde ne varsa vermeye hazırlardır ve karşılarındaki insandan da aynısını beklerler. Eğer bir empatı seviyorsanız sizi harika şeyler bekliyor demektir. Çoğu insan kaybetmeden bazı şeylerin değerini anlayamıyor. Fakat onlar karşısındaki insanın değerini kaybettikten sonra anlayan insanlardan değildir.

13. İnsanların sorunlarını içselleştirirler.

Çoğu zaman empatların yardımseverliği onlarla insanların arasında bir bariyerin oluşmasına sebebiyet verir. Partner olmak ebeveyn olmak değildir. Bir insanın koruyucusu değil o insanla eşit olmak isterler.

http://filoji.com/yuksek-empati-yetisine-sahip-olan-insanlarin-zor-asik-olmasinin-13-nedeni/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s