Vücudunuza Tüm Gün Yetecek Kadar Enerji Sağlayan Mucizevi Sebze

kirmizi-pancar-faydalari-880x320[1]

Kırmızı Pancar Faydaları – Pancar Salatası Nasıl Yapılır?
Kırmızı Pancar, gözlerinizi iyileştirmeye, yağlanan karaciğerinizi ve kalın bağırsağınızı temizlemenize yardım oluyor!
Günümüzde çoğu insan artık her şeyden önce sağlığını önemsiyor. Sağlığınızı korumak kolay bir iş değildir, çok zaman ve emek gerektirir ve de vücudumuzdaki organlar yanlış çalışırsa, görme kaybı ya da kolon tıkanıklığı gibi sorunlara neden olur.

Fazla miktarda yağ karaciğerde birikebilir ve kesinlikle tüm sağlığınızı etkileyecek birçok soruna neden olabilir. Neyse ki, size yardımcı olabilecek çok doğal bir malzeme var: O da kırmızı pancar!
Kırmızı Pancar, çoğunlukla ham biçiminde veya salatada tüketilen Avrupa’da yetişen kırmızı bir sebzedir. Tadı sadece azınlığa hitap ederken pancar sağlığa çok faydalıdır, örneğin, karaciğerdeki yağları temizleme ve kolon tıkanıklığını açarken, görmenizi tekrar iyileştirecek kabiliyetleri vardır. İşte bazı sağlık faydaları şunlardır:

 

Kırmızı Pancarın Sağlığa Yararları:
Pancar, kardiyovasküler sisteminizi güçlendirmenin yanı sıra kan dolaşımını arttırır. Dahası, vücudunuza tüm gün için yeterli miktarda enerji sağlar. Bu sebze, betain ve aslında sinirlerini sakinleştiren ve strese karşı savaş edebilen nadir bulunan madde olarak bilinen triptofan ile yüklüdür.
Pancarlar, anti-inflamatuar içeriği ve yüksek antioksidan özelliği sayesinde vücudunuzdaki serbest radikal hücreleriyle savaşabilir ve bu da tüm sağlığınızı iyileştirir. İşte, her gün tüketebileceğiniz sağlıklı bir pancar salatası tarifi:
Kırmızı Pancar Salatası İçin Gerekli Malzemeler:
* 2-3 adet orta boy kırmızı pancar
* 2 adet soğan
* Sızma zeytinyağı
* Sirke
* Arzuya göre tuz
Pancar Salatası Nasıl Yapılır?
Tek yapmanız gereken, pancarları soymak ve bir tutam tuzla suda pişirmektir. Bunu yaptıktan sonra, küçük parçalara ayırın ve bir kaba yerleştirin Soğanları kesin ve pancarlarla birleştirin, ardından lezzet katsın diye biraz tuzlayıp, baharat sirke ve yağını ekleyin.
Son olarak sosu salataya ekleyin ve en az bir saat bekleyin. Sonrasında bu lezzetli salatayı yiyebilirsiniz. Bu şaşırtıcı salata, hem kolon, hem de karaciğerinizi de temizleyebilir, hem de görüşünüzü iyileştirebilir. Aynı zamanda tüm sağlığınız için çok daha fazlasını yapacaktır, bu nedenle bunlardan bazılarını günlük olarak tüketmenizi öneririz.
Pancarlar oldukça besleyici ve sağlıklıdır. Günlük beslenmenizin bir parçası haline gelmelidir, internetten bazı yemek tarifleri arayın ve bunları yapıp tüketmeye başlayın.

Kaynak: Bilgi Doktoru

One Response to “Vücudunuza Tüm Gün Yetecek Kadar Enerji Sağlayan Mucizevi Sebze”

  1. birgundemba Says:

    Pancarı haşlayıp kullanıyorum ama hep salatasıni yapmaya heveslenmisimdir😀😊 tarif için teşekkürler, hakikaten inanılmaz bir şifa ve enerji kaynağı 👍🙏


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: