Gece Yatmadan Önce Yapacağınız Ayak Masajı Hayatınızı Değiştirebilir…

refleksoloji-ayak-masajı-tablosu[1]

 

Tüm enerji ayaklarımızdan geçer. Vücudunuzdaki negatif enerjiyi temizlemek ve huzurlu bir gün geçirmek için her akşam bir dakikalık ayak masajı uygulamalısınız. Ayak masajı yaptığınızda bedensel sinirler rahatlar ve fiziksel, ruhsal olarak iyi hissederiz.

Uzak doğu antik terapi yönteminde tüm organların ayakta belli noktalarda karşılıkları olduğu ve buralara yapılan masaj ile bağlantılı bölgelerin sinirsel rahatlama yaşayacağı söyleniyor. Refleksoloji ile yapılan bilimsel araştırmalar mevcut. Refleksolojinin amacı vücutta sıkışan negatif enerjinin bu noktalara uygulanacak masaj ile atılmasını sağlamaktır. Ayak masajı ile ruhsal enerjimizi pozitif yükleyebiliriz.

 

! Önemli Not: Bu tıbbi bir tedavi yöntemi değildir. Herhangi bir rahatsızlığınızda önce uzman doktora başvurunuz. Bu alternatif bir terapi yöntemi önerisidir.

Kasları gevşetir
Kan akışını ve ter salgısını artırır
Depresyon ve anksiyete belirtileri hafifletir.
Odaklanmayı güçlendirir.
Adet öncesi belirtileri hafifletir
Cilt sağlığını destekler
Vücut Sağlığını destekler

Ayak masajını bir dakika boyunca iki ayağınıza da hafifçe uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi doktorunuza danışarak uygulamanız tavsiye edilir. Ayaklara yapacağınız masaj 15 dakikanın üzerinde olmamalıdır.

Kaynak: spritüller

One Response to “Gece Yatmadan Önce Yapacağınız Ayak Masajı Hayatınızı Değiştirebilir…”

 1. Kürşat Şahin Yıldırımer Says:

  Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmakla ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığı bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyaran bir çalışmadır.
  Refleksoloji, bugün tamamlayıcı tıp olarak yer almaktadır. (GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARI REFLEKSOLOJİ YÖNETMELİĞİ 27 EKİM 2014TARİNDE RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE KONULMUŞTUR.)
  Not: Uzman olmayan, fizyoloji ve anatomi bilgisi olmayan kişilerce yapıldığında riskli komplikasyonlara neden olabiliyor.
  Kürşat Şahin Yıldırımer
  Uzman Sosyolog-Refleksolog


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: