24 Haziran 2017 günü, İstanbul’a göre 05:31 itibariyle, YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alıyor.

christian-schloe-2
YENİAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;
YENİAY aynı zamanda Yaz Dönümü olarak kabul edilen 21 Haziran’a da denk düşüyor.
AY ve Güneş, Yengeç Burcu’nun 3 derecesinde kavuşum halindeler.
Haritanın Yükselen noktası da 1 derece Yengeç. Dolayısıyla YENİAY, Yükselen ile kavuşum halinde.
Merkür de YENİAY’a eşlik ediyor. Hatta Yengeç’teki Mars da geniş açıyla bu Stelyuma dahil oluyor.
Uranüs AY Düğümleri ile ılımlı açıda.
Mars, Neptün ile üçgen, Jüpiter ile kare görünümde ve Mars – Pluto karşıtlığı etkin olmaya başlıyor.
MEALİ;

Önce bu YENİAY’ın Türkiye için önemine değinelim;
YENİAY, Türkiye haritasının Yükselen Yöneticisi olan AY ile kavuşuyor.
Mars ise, Türkiye’nin burcu olan Akrep’in yöneticisi Pluto ile kavuşumda.
Bu dönemde atılacak adımlar, Türkiye’nin bütünlüğünü, güvenliğini ve ekonomik geleceğini şekillendirmekte etkin olacak gelişmeleri tetikleyecek. Ülkeye yönelik bir tehdite karşı savunmaya geçmenin ya da bir çatışmada taraf belirlemenin kaçınılmaz olduğu öne sürülebilir. Ülkenin uluslararası politikadaki önemi artabilir ve bazı kaynak aktarımları olabilir.
Bireysel düzlemde ise;
Aidiyet, korunma, savunma, kalıcı bağlar kurma ve onları ne pahasına olursa olsun koruma, yuva kurma ya da yuva bildiğimiz ortamları kendimiz için daha konforlu hale getirme, sınırlarımıza sahip çıkma güdümüzün yüksek olacağı bir dönemden bahsediyoruz.
Ailemizle ya da aile kadar yakın saydığımız insanlarla ilişkilerimiz gündemimizin baş köşesine oturabilir. Onlarla ilişkimizde aksayan yerler, karşılıklı beklentilerimizdeki farklılıklar ortaya serilebilir. Sevdiklerimizin desteğini ya da doğrudan sevdiklerimizi kaybetmeye dair korkularımız su yüzüne çıkabilir.
Etrafımızdan gelen uyaranlara çoook duyarlı, biraz ürkek ve alıngan olmaya müsait olabiliriz. Değişime direncimiz ve alışkanlıklarımıza bağlılığımız her zamankinden daha fazla olabilir. Sahip olduklarımıza dair korumacı hatta kıskanç olmaya da kalkabiliriz.
ANCAK İÇİNE SIĞINMAK İSTEDİĞİMİZ KABUK YA DA BİZİM İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ KABUĞA DAİR BAKIŞ AÇIMIZ MUTLAKA DEĞİŞECEKTİR!
Hayatta var olan her sistem, her kurgu, her canlı belirli süreçlere bağlı olarak değişime uğrar. Şekiller, kaplar, kalıplar, sınırlar varlığın temelidir. Ancak hayatı mümkün kılan bir dinamik de değişimdir.
Bize var olacak bir alan sağlayan tanımlar ve zeminler, zaman içinde bazı değişimlerden geçmezse, tutunduğumuz güvenlik sınırları bir süre sonra yola devam etmemizin önünde bir engele hatta mezara dönüşebilir.
Hareketsizlik bize güvenli gelse de, atalet ileride gerçekleşmeyi bekleyen potansiyelin gerçekleşmesine mani olur. Bu nedenle de elindekini kaybetmekten korkanın hiç birşeyi olmaz…
Unutmamak gerekir ki; ”Tırtılın Dünyanın Sonu Dediği Şeye, Usta Kelebek Der!”
Bu YENİAY, bize korumak için uğraştığımız sınırları, bize güvenli gelen konumları ve bunları kaybetmeye dair taşıdığımız korkuları gözden geçirmeye teşvik edecektir. Güvenlik unsuru olarak gördüğümüz şeylerin hangilerinin korunmaya değer, ya da bizi korumaya uygun olduğunu, hangilerinin artık amaçlarımıza hizmet etmediğini fark edebiliriz. Hangi kalıpları ya da şekilleri terk edemediğimiz için hareket imkanımızın kalmadığını görebilir ve ileri gitmek için bu kabuğu kırmamız gerektiğini idrak edebiliriz.
Dünyevi olan bütün güvenceler, sınırlar ve şekiller geçicidir. İnsanın asıl evi, güvenli yuvası kalbidir. Ve vazgeçilmez olan tek ve gerçek aidiyeti RUHUNA OLAN AİDİYETİ’dir. Bizi ayakta ve güvende tutan bağ, evreni ayakta tutan sistemle aramızdaki göbek bağıdır. Bu bağa güven duymayı ve Ruh’un yönlendirmesini kabul etmeyi öğrenen insan daima güvendedir.
BURÇ ve YÜKSELEN BURCA GÖRE yorumlara gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ: Yakın ilişkilerinizin, akrabalarınızın ve aile üyelerinizin gündeminizin baş köşesinde olacağı bir dönem. Sevdiklerinizle yakın olmak, çevrenizle daha sıcak ve iyi iletişim kurmak için arzu duyabilir, bunun önündeki engelleri aşmanın yolunu arayabilir, ya da bunu zorlaştıran tutumlarınızın adını koyabilirsiniz. Yeni bir çevre edinmenin, yeni bir eve taşınmanın, kendinize güvenli ve huzurlu yeni bir ortam yaratmanın gerekli olduğunu da fark edebilirsiniz.
BOĞA veya Yükselen BOĞA:  Sizin için temkin ve hareketin bir arada olması gereken bir dönem 🙂  ”Bunu yaparsam bu işi alır mıyım? Bunu söylersem kıymetim anlaşılır mı ya da saygın olur muyum? Bu adım bana ne kazandırır, ne kaybettirir?” gibi soruları kendinize sıkça sorabilirsiniz. Düşünmekten adım atamaz hale gelmeyin. Tutabileceğiniz sözü verin ve sözlerinizin arkasında durun. İlişkilerinizi tehlikeye atacak adımlar atmayın ya da bozacak kadar geri çekilmeyin. İletişiminizi güçlü tutun ve anlaşılır olun. Kendinizi açıklamaktan çekinmeyin ve anlamanın karşınızdakinin görevi olduğunu zannetmeyin 🙂
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER:  Kıymetinizin bilinmesini istediğiniz bir dönemdesiniz. Gözardı edilmekten, ciddiye alınmamaktan, küçümsenmekten, ya da gözden düşmenize neden olacak bir şey yapmaktan da fazla endişe ediyor olabilirsiniz. Biraz rahat olun… Siz elinizden gelenin en iyisini yaparsınız. Göreceğiniz karşılık ise, muhatabınız olan kişilerin dinamikleriyle ilgilidir. Bazen hak ettiğinizi düşündüğünüz tepkiyi görememek, karşınızdakinin bunu verecek durumu, karşılayacak gücü, anlayacak ya da değerlendirecek kapasitesi olmamasıyla ilgilidir. Siz saygınlığınızı ve seviyenizi koruyun. Bu size yeter 🙂
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Ah işte kıskaçlı bebelerimin yumurtadan çıkma zamanı 🙂  Biliyorum, siz evleri, yuvaları, kabukları, korunaklı ve tanıdık gelen bütün alanları sever ve içeri hava girse kıyametin kopacağını zannedersiniz :))) Ama bu defa açılan kapıları bir tehdit değil, bir çıkış ve başlangıç olarak görmenizde fayda var. Siz alışkanıklarınıza tutunur, arkanızdan tüm bavulları, tüm anıları, tüm sevdiklerinizi sürükleyerek yaşamak ve hiiiç veda etmemek istersiniz. Fakat bu defa ağırlığa ihtiyacınız yok. Sizin sadece içinizdeki akıllı, cesur, güzel insanı ortaya çıkartmaya ihtiyacınız var 😉
ASLAN veya Yükselen ASLAN: Sizin için geride bırakacaklarınızı ve yanınızda tutacaklarınızı seçme zamanı… Hayatınızdan çıkanları kayıp olarak görmeyin. Unutmayın; Her Seçiş Bir Vazgeçiştir! Tercihlerimiz bize yeni kapılar açarken, bazı alanlarda da çözülmeleri ve sonları zorunlu kılar. Sağlığınıza özen gösterin. Enerjiniz düşükse, kendinize iyi bakın. Eğer bir aşamanın geçmesini beklemeniz gerekiyorsa, sabırlı olun. Ama sırf kaygı yüzünden yapmanız gerekenleri ertelemeyin.
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Önünüze çıkan fırsatları özenle değerlendirin ama fazla da çekimser yaklaşmayın. İnsanın zekası ve kavrayışı, hiç bir zaman olayları varacağı nihai durumu öngörmeye yetmez. Biz sadece görebildiğimiz faktörleri göz önüne alarak bir karara varır ve elimizden gelenin en iyisini yaparız. Adımlarımızın bize getirecekleri zaman içinde ortaya çıkar. Kontrol edilemeyen  şeylerden bu kadar korkmaya gerek yok. Zira hayat zaten bizim kontrolümüzde değildir 😉
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Sizin için inisiyatif alma, duruma el koyma, sorumluluklarınıza sahip çıkma ve kendinizi ortaya koyma zamanı. Çekimser, kötümser, sakınımsar, durumsar olmayın :)))) Hayata değil, kendinize hakim olun. O zaman olaylar arasındaki geçişlerde de daha rahat ve yetkin olursunuz. Yeteneklerinizden ve gücünüzden şüphe etmeyin. Hayal gücünüzü ve bilginizi kullanın. Yeni ufuklara açılmak için bütün yapacağınız, YAPABİLİRİM demek!
AKREP veya Yükselen AKREP: Hayatınız değişsin istiyorsanız, önce siz değişmek zorundasınız. Sadece yer, iş, plan değiştirerek, hayatınızda kalıcı ve gerçekçi bir dönüşüm yapamazsınız. İleri gitmek ve yeni bir ufka açılmak istiyorsanız, kayıplarınızdan, yaşadığınız sorunlardan ders alın. Sizi bu güne dek zarara uğratmış olan tutumlarınızı terk edin. Alacak verecek hesaplarınızı bitirin. Haklı çıkmaya çalışmak yerine, durumun hakkını verdiğinizden önce siz emin olun. Özgür olmak için, kendinize esir olmaktan kurtulun.
YAY veya Yükselen YAY:  Bu aralar sizi en çok korkutan şey kaybetmek… Tüketen, şekil değiştiren, zamanı dolan her şey, sizde endişeye yol açıyor. İhtiyaç duyduğunuz koşulları, imkanları, insanları, sizi besleyen, ayakta tutan kaynakları ve bağları elinizde tutamamaktan, ya da kaybolanların yerine yenisini koyamamaktan korkuyorsunuz. Oysa hayat yeniye yer açmak için daima eskiyi tüketir. Neyin ne zaman biteceğine siz karar veremez, zamanı geleni ne yapsanız tutamazsınız. Fedakarlıklarınız ya da geçici çözümler sadece kaçınılmaz olanı erteler. Bırakın hayat olsun…
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Bazı sözler vermek, bazı bağlar kurmak, hayatınızın düzeni konusunda bazı kişilere güvenmek, ya da birilerine güvenceler vermek üzeresiniz. Bu sözler duygusal hayatınızla da iş hayatınızla da ilgili olabilir. O imzayı atmaktan, o sözü vermekten korkuyor, insanlara güvenemiyor ya da bağ kurmakta zorlanıyor olabilirsiniz… Korkmak yerine açık olmaya ve karşınızdakileri de açık olmak için cesaretlendirmeye çalışın. Devam etmemesi gereken bağları taşımayın. Taşımak istediğiniz bağları da, sürdürürebilir bir zemine çekin. Eğer her şeyi zora koşan sizseniz, bunu da fark edin 😉
KOVA veya Yükselen KOVA: Kurduğunuz ve sahip olduğunuz, size güven ve kalıcılık hissi veren herşeyin, konfor alanınızın devamlılığı için endişe ediyorsunuz. İş ve hayat düzeninizi korumak ya da daha iyi bir düzen kurmak istiyorsunuz. Bu düzeni sekteye uğratabilecek herşeyi de tehdit olarak görüyorsunuz. Bunun için endişe etmek yerine, kurduğunuz düzenin açıklarını, yaşama ve çalışma biçiminizin sağlıklı ve verimli ya da hayat içinde ayakta kalmaya uygun olup olmadığını kontrol edin. Yapmanız gereken düzeltmeleri yapın. Mutlu ve rahat olmak istiyorsanız, sorumluluk sahibi, bilinçli ve tutarlı davranın.
BALIK veya Yükselen BALIK: Bir başlangıç yapmanız, bir atağa kalkmanız, bir projenin alt yapısını oluşturmanız, ya da yeni bir zemin kurmanız gerekiyor. Ancak bunun için önce yerleştiğiniz rahat konumdan çıkmayı, ataletinizi atmayı kabul etmeniz lazım. Yaratıcı ve üretken olmak için dinamizm şart 🙂 Aşk dahi, ancak güvenlik sınırlarımızı açıp kalbimize ve hayatımıza birinin girmesini ve ortalığı biraz dağıtmasını göze almakla mümkün 😉 Çocuk yapmak isteyen Balıklar için de hamile kalmaya uygun bir zaman…

Kaynak: http://www.junoastrology.com

24 Haziran 2017, YENGEÇ Burcu’nda YENİAY; Tırtılın Dünyanın Sonu Dediğine, Usta Kelebek Der!

Ortaya Karışık kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: